Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни

Прикарпатцям дали поради, як харчуватися, щоб зберегти здоров'я в умовах війни.

Так, війна стала однією з причин, яка суттєво впливає на зміну харчових звичок. Часто стрес, викликаний війною, призводить до того, що людина менше їсть фруктів, овочів, цільного зерна та горіхів, натомість більше - продуктів, багатих на цукор, жири та сіль, пише

Однак, наголошують фахівці, харчування під час війни обов'язково має бути збалансованим та поживним, щоб зменшити стрес та надати організму сили.

Як харчуватись, аби не нашкодити своєму здоров’ю, журналістка Фіртки поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.

За словами спеціалістки, від харчування залежить психоемоційний стан, витривалість і стійкість до стресів, а також загальний стан здоров’я.

«Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим.

Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги».

Прийом їжі повинен бути здоровою та міцною опорою для організму.

«Якщо ми знаємо, що триває війна, то важливо і зробити запаси, і в поточному періоді харчуватися так, щоб ми довго були здоровими.

Вкрай важливо не легковажити: мають бути регулярні триразові прийоми їжі».

У цілому, продовжує лікарка-терапевтка, базою є триразове харчування та перекуси за бажанням. Окрім цього важливо не переїдати шкідливою їжею.

Адже, пояснює дієтологиня, якщо поспіхом перекусити бутербродами з обробленим м’ясом, чи солодкими тістечками, або іншим калорійним продуктом, це швидко переб’є апетит.

«Якщо переїдання відбувається на фоні емоційно-нестійкого стану, тоді обов’язково запасаємось заспокійливими препаратами, починаючи із легших, рослинних.

Тому що, коли нам складно прийняти реальність, такою, як вона є, то нам варто допомогти собі, а не виснажувати нервову систему.

Нам потрібно берегти сили на момент святкування перемоги України».

Відтак, одним зі шляхів подолання негативних впливів на здоров’я, яке й так страждає від стресу, пов’язаного з війною, є покращення харчових звичок. Щоб налагодити раціон варто виконувати прості рекомендації щодо здорового харчування. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Як вибрати стиглий, солодкий та смачний кавун: корисні поради

Їсти — не їсти: що відбувається з тілом, якщо лягти спати голодним 


13.08.2023 6880
Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1002
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1039
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4890
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7228 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10075 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

4047 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

377

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1052

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1818

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1933
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3384
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

545
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

818
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

566
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

455
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1607
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1577 1
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25539 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

772 4
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1022
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

708
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

618