Реабілітаційний центр для військових поблизу міського озера: як обговорювали питання на сесії Івано-Франківської міської ради (ВІДЕО)

На сесії міської ради другого серпня оголосили інвестиційний конкурс на будівництво реабілітаційного центру неподалік міського озера. Однак, рішення про майбутнє будівництво викликало дискусію.
Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
"Нам потрібно приблизно до 500 метрів квадратних, щоб були всі ті відділення, і ті приміщення, де можна надавати якісно ту допомогу для тих дітей. Щоб могли їхати туди на колясках, щоб могли бути не тільки ветерани, щоб могли прийти і хворі після інсульту і жителі нашого міста.
Дуже добре, що воно є біля нашої лікарні, практично 300 метрів від лікарні, що вони зможуть отримати як і реабілітаційну допомогу, так і здати аналізи, і людину підлікувати, дякуючи тим працівникам і тим фахівцям, які є", — каже директор КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради" Тарас Масляк. 

Проти будівництва реабілітаційного центру на цій ділянці біля озера виступили мешканці громади. Аргументують, у місті бракує зелених зон, а реабілітаційний центр просять перенести за межі Івано-Франківська. 

"Громадська думка однозначно проти забудови міського озера. Ми вимагаємо мораторію на забудову озера, а також збереження всіх зелених зон згідно з Генеральним планом міста, адже Генеральний план міста – це закон.
Цю зону – майбутнє серце міста – чіпати не можна за жодних обставин. Там має бути реалізований проєкт сучасного публічного простору з озелененням і класними локаціями для громади міста", — виступила громадська активістка Ірина Чолій. 

Думку активістки підтримала депутатка Мар’яна Вершиніна. І запропонувала, щоби реабілітаційний комплекс для поранених ветеранів російсько-української війни, збудували десь у селі. Мовляв, такий досвід є в інших країнах. 

"А не в самісінькому центрі міста. Бо це навантаження і на мережі, і на дороги, в на все інше. Чи розглядали якісь варіанти в приміських селах, наприклад, є теж амбулаторії та все решта", — виступила із пропозицією перенести за місто реабілітаційний центр депутатка Івано-Франківської міської ради Мар’яна Вершиніна. 

"Я відчуваю певний натяк на те, що наші військові герої, які втратили здоров'я, а багато хто й життя, вічна їм пам'ять, не заслуговують на реабілітацію поруч із міським озером. Нібито всі заслуговують на це більше, окрім військових, а вони заслуговують реабілітуватися десь на околиці міста.
Хіба не здається вам, що якби не ці герої, ця зона сьогодні могла б бути зовсім не в українській власності?", — звернувся після пропозиції депутатки Вершиніної із запитанням до присутніх депутат Івано-Франківської міської ради Олег Андрухів. 

Натомість ветерани також прийшли на сесію, щоби почути про подальшу долю закладу, де вони могли б відновити своє здоров’я після поранень та контузій. Захисники заявили, вигідне розташування реабілітаційного центру у зеленій зоні сприятиме відновленню поранених військових. 

"Цей реабілітаційний центр буде ефективним, я впевнений. Перш за все тому, що близько розміщена міська лікарня і що не маловажно – саме озеро буде слугувати елементом реабілітації. Тобто нам, військовим і, я впевнений, всім решту мешканцям Івано-Франківська, це потрібно. Тому ще раз прошу вас підтримати дану ініціативу і всього вам найкращого", — звернувся із проханням підтримати будівництво реабілітаційного центру саме біля озера поранений військовослужбовець Тарас Бугаєнко. 

Хлопці та дівчата, які зазнали поранень, захищаючи нас, заслуговують на краще, звернувся до депутатів очільник громади Руслан Марцінків. І додав, якщо там буде реабілітаційний комплекс, там вже ніколи не буде багатоповерхівок. 

"Там буде виключно реабілітаційна структура. До того, там не можуть бути збудовані багатоповерхівки, оскільки є задокументовані обмеження. Там має бути реабілітація, зелена зона. Я не підтримую, щоби вони були десь там, за містом. Понад 12 тисяч містян є учасниками бойових дій в місті Івано-Франківську, 534 учасники бойових дій загинули, 119 зникли безвісти. І це не повна статистика.
Ми повинні сьогодні все робити для хлопців, тому я вважаю, що ми все повинні робити для хлопців. Я  вважаю, що цей проєкт має бути реалізований, і має бути в місті Івано-Франківську", — резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Як зазначають, рішення про оголошення інвестиційного конкурсу таки підтримали. За словами очільника громади, в Івано-Франківську на Софіївці вже облаштовують реабілітаційну лікарню. Цей медзаклад також буде для відновлення військових та цивільних. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Організовують дозвілля: як в Коломиї працює Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг (ФОТО)

Перший в Україні: в Івано-Франківську запрацює Центр захисту прав людини (ФОТО)


02.08.2024 2663 5
Коментарі (5)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

1170
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1296
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1419
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2541
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2276
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2210

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

166

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1418

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2163

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2916
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

427
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

559
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

602
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

448
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15891
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2802
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1075
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26554 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

925
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

780 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

599
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

1103