"Рано чи пізно свій обов’язок потрібно буде виконати": керівник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП про мобілізацію

фото: Суспільне


Минуло понад пів року, відколи бойовий полковник Володимир Бабанін керує мобілізаційними процесами на Івано-Франківщині.

Про кричущу необхідність ротації та формування нових військових частин, Володимир Бабанін поділився із «Західним кур’єром», пише Фіртка.

Зі слів полковника, особовий склад ТЦК та СП, який пройшов горнило війни, отримавши психоемоційне перенавантаження, фізичну виснагу, знаходячись місяцями, а дехто й роками, на лініях зіткнення, повернувшись у тил, у структуру ТЦК, стикаються з нерозумінням цивільних того, що відбувається на фронті. Це своєю чергою нерідко призводить до конфліктних ситуацій.

"Інколи доходить до образ та навіть сутичок та бійок. Але це поодинокі випадки.

Ми завжди намагаємось реагувати на такі випадки, в тому числі і дисциплінарно — в тому випадку, коли хтось порушив вимоги статуту ЗСУ, притягуємо їх до відповідальності, робимо передислокацію, професійну переорієнтацію, якщо людина не може нести службу у групах оповіщення.

На службі у ТЦК наразі велика кількість поранених військовослужбовців, які через теперішні вади зі здоров’ям не можуть здійснювати це ж саме оповіщення.

Але ТЦК та СП — це не тільки оповіщення, але й охорона та оборона стратегічно важливих об’єктів області. Також велика складова діяльності — це поховання наших побратимів.

І у гірських районах, як-ось Верховинський, Косівський, інколи щоб занести труну на кладовище — треба провести цілу «військову операцію».

Враховуючи те, що більшість особового складу має ампутації та тяжкі поранення — це робити складно, не кажучи вже про психологічний тягар.

Однак, попри труднощі, більшість службовців ТЦК розуміють важливість цієї служби та сумлінно виконують покладені на них завдання", — розповідає Бабанін.

Разом з тим, додає начальник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП, ротація тих батальйонів, які зараз виконують бойові завдання на лініях зіткнення, вкрай необхідна. 

"Бувши командиром 109 батальйону, ми розпочали бойові дії на Донеччині 25 травня 2022 року. І по сьогоднішній день цей батальйон і вся 10 ОГШБ виконує бойові завдання там.

У них не було ротації два роки. Запитання риторичне: «На скільки ще їх вистачить?!».

А для того, щоб провести ротацію, потрібно сформувати, навчити та підготувати нові військові частини. А щоб їх сформувати, потрібен мобілізаційний ресурс.

А у нас як зараз відбувається: замість того, щоб готуватись до служби, в переважній більшості військовозобов’язані шукають шляхів, як її уникнути.

Постійно бігати, ховатись і ухилятись від військового обов’язку не вийде. Рано чи пізно свій обов’язок потрібно буде виконати. Питання в іншому — чи не буде запізно…

Отож, замість того, щоб шукати прогалини у законодавчій базі, всі можливі способи ухилитись від проходження військової служби — ставати студентами, створювати фіктивні шлюби, оформляти догляди за особами з інвалідністю, рекомендую попрацювати зі своєю свідомістю та зайнятись фізичними вправами", — наголошує полковник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


13.05.2024 4635 1
Коментарі (1)

Думки в букви 2024.05.14, 22:42

Зайнятись "фізичними вправами" і "свідомістю". А як це зробити? Якщо щойно зайнявся спортом і "спакують".

А свідомість колективна виробляється через спільні дії. Коли у людини купа власних проблем і створюють  ще більше, то немає ніякої "колективної свідомості і почуття обовязку". Здається це так працює. Можу помилятись. Треба справжніх соціологів-науковців питати, не тих телевізійних, які рейтинги малюють партіям владним і опозиційним і вигідні "відповіді людей".

Навіть не сумніваюсь що людей бракує. Бо і в житті один з 5-ти тягне всю роботу, а решта допомагають в кращому разі. Та коли тцк пресанули всіх і відлякали та перейшли "на план", то теоретично на папері бійців на ділянку десяток, задача вситавлена як на десять, а реальний боєць один ще з 2022-го чи пізніше року, який зрозуміло без ротацій і виснажується, бо хто ж вище захоче позбутись посади в армії сказавши правду?

Але ви продовжуйте: "то все ухилянти" винуваті, не треба підхід міняти... Чи може все ж розум підказує?

Незгоден, але розумію Тягнибока, коли він злий на всіх хто не пішов в армію і вважає це виною відсутності ротації. Тягнибок в армії і його син в армії, поранений, тож його думка хай яка зслуговує на повагу - він послідовний. Щоб там не кричали порохоботи на нього спочатку війни і зараз типу "пропав" і т. п. дурню. Та він на війні і має право на емоції. А інші, які бачать ситуації не з окопів не з військових частин, а по країні?

Бо тцк "нелюдами" і депутати вважають... Бо навіть не спитали коли знижували ухилянтський вік до 25-ти років, і окремо дозволили доставку 18-ти літніх - це коли не якихось там дядьків ловити старших, які за 3-и роки на війні ще постарішали і зрозуміло не тягнуть фізично, а їх судді в тюрму норовять посадати, а тепер ловити і пакувати треба своїх синів, синів своїх колег, або ховати і ловити чужих і тоді "на крючку".

Руйнівну систему з пакуванням відміняти ніхто не хоче? Ще не одумались? Штрафи вирішили підняти, цікаво не за те що зробив, а за те що не зробив. Одне діло контракт і не виконав, а коли штраф бо чиновник не вніс про тебе дані... Ну цікаве законодавство, царське. Штраф що дітей не народив чи фамілію неправильно написав чиновник - на черзі? Коли порушуєш прийнятий порядок "статус кво", тоді спочатку хаос, а потім інший порядок приходить безправності усіх підряд, а не лише "ухилянтів". І це нажаль не філософія, а те що відбувається і ослаблює країну і опір росіянам, де не ловлять у буси і робітники спокійно ходять на роботу дають гроші і ракети орчому війську. Україні не треба такого? Чи все ж?

Мобілізація звісно в якомусь вигляді має бути. Питання лише в якому. Нефективність наявног опакування і чи "всіх на облік" і штрафи, "паспорти не видавати" - теоретично не могла спрацювати без загранзагонів і практично теж бачимо наступ росіян і їх прориви в Авдіївці укріпрайон і спроби зайти в Харківську область. А в разі успішних дій на Харківщині наступним буде повторний удар на Київ. Поки нащастя ні до Запоріжжя ні до Харкова не дійшли, але щоб зупинити і переламати треба інший вид мобілізації.

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

416
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

818
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1132 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2603
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1933
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2190

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

256

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

384

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1329

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1314
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1051
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

862
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14722
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

748
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10526
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6237
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

764
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

854
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3004
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

712
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

782
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

684