"Рано чи пізно свій обов’язок потрібно буде виконати": керівник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП про мобілізацію

фото: Суспільне


Минуло понад пів року, відколи бойовий полковник Володимир Бабанін керує мобілізаційними процесами на Івано-Франківщині.

Про кричущу необхідність ротації та формування нових військових частин, Володимир Бабанін поділився із «Західним кур’єром», пише Фіртка.

Зі слів полковника, особовий склад ТЦК та СП, який пройшов горнило війни, отримавши психоемоційне перенавантаження, фізичну виснагу, знаходячись місяцями, а дехто й роками, на лініях зіткнення, повернувшись у тил, у структуру ТЦК, стикаються з нерозумінням цивільних того, що відбувається на фронті. Це своєю чергою нерідко призводить до конфліктних ситуацій.

"Інколи доходить до образ та навіть сутичок та бійок. Але це поодинокі випадки.

Ми завжди намагаємось реагувати на такі випадки, в тому числі і дисциплінарно — в тому випадку, коли хтось порушив вимоги статуту ЗСУ, притягуємо їх до відповідальності, робимо передислокацію, професійну переорієнтацію, якщо людина не може нести службу у групах оповіщення.

На службі у ТЦК наразі велика кількість поранених військовослужбовців, які через теперішні вади зі здоров’ям не можуть здійснювати це ж саме оповіщення.

Але ТЦК та СП — це не тільки оповіщення, але й охорона та оборона стратегічно важливих об’єктів області. Також велика складова діяльності — це поховання наших побратимів.

І у гірських районах, як-ось Верховинський, Косівський, інколи щоб занести труну на кладовище — треба провести цілу «військову операцію».

Враховуючи те, що більшість особового складу має ампутації та тяжкі поранення — це робити складно, не кажучи вже про психологічний тягар.

Однак, попри труднощі, більшість службовців ТЦК розуміють важливість цієї служби та сумлінно виконують покладені на них завдання", — розповідає Бабанін.

Разом з тим, додає начальник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП, ротація тих батальйонів, які зараз виконують бойові завдання на лініях зіткнення, вкрай необхідна. 

"Бувши командиром 109 батальйону, ми розпочали бойові дії на Донеччині 25 травня 2022 року. І по сьогоднішній день цей батальйон і вся 10 ОГШБ виконує бойові завдання там.

У них не було ротації два роки. Запитання риторичне: «На скільки ще їх вистачить?!».

А для того, щоб провести ротацію, потрібно сформувати, навчити та підготувати нові військові частини. А щоб їх сформувати, потрібен мобілізаційний ресурс.

А у нас як зараз відбувається: замість того, щоб готуватись до служби, в переважній більшості військовозобов’язані шукають шляхів, як її уникнути.

Постійно бігати, ховатись і ухилятись від військового обов’язку не вийде. Рано чи пізно свій обов’язок потрібно буде виконати. Питання в іншому — чи не буде запізно…

Отож, замість того, щоб шукати прогалини у законодавчій базі, всі можливі способи ухилитись від проходження військової служби — ставати студентами, створювати фіктивні шлюби, оформляти догляди за особами з інвалідністю, рекомендую попрацювати зі своєю свідомістю та зайнятись фізичними вправами", — наголошує полковник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


13.05.2024 4922 1
Коментарі (1)

Думки в букви 2024.05.14, 22:42

Зайнятись "фізичними вправами" і "свідомістю". А як це зробити? Якщо щойно зайнявся спортом і "спакують".

А свідомість колективна виробляється через спільні дії. Коли у людини купа власних проблем і створюють  ще більше, то немає ніякої "колективної свідомості і почуття обовязку". Здається це так працює. Можу помилятись. Треба справжніх соціологів-науковців питати, не тих телевізійних, які рейтинги малюють партіям владним і опозиційним і вигідні "відповіді людей".

Навіть не сумніваюсь що людей бракує. Бо і в житті один з 5-ти тягне всю роботу, а решта допомагають в кращому разі. Та коли тцк пресанули всіх і відлякали та перейшли "на план", то теоретично на папері бійців на ділянку десяток, задача вситавлена як на десять, а реальний боєць один ще з 2022-го чи пізніше року, який зрозуміло без ротацій і виснажується, бо хто ж вище захоче позбутись посади в армії сказавши правду?

Але ви продовжуйте: "то все ухилянти" винуваті, не треба підхід міняти... Чи може все ж розум підказує?

Незгоден, але розумію Тягнибока, коли він злий на всіх хто не пішов в армію і вважає це виною відсутності ротації. Тягнибок в армії і його син в армії, поранений, тож його думка хай яка зслуговує на повагу - він послідовний. Щоб там не кричали порохоботи на нього спочатку війни і зараз типу "пропав" і т. п. дурню. Та він на війні і має право на емоції. А інші, які бачать ситуації не з окопів не з військових частин, а по країні?

Бо тцк "нелюдами" і депутати вважають... Бо навіть не спитали коли знижували ухилянтський вік до 25-ти років, і окремо дозволили доставку 18-ти літніх - це коли не якихось там дядьків ловити старших, які за 3-и роки на війні ще постарішали і зрозуміло не тягнуть фізично, а їх судді в тюрму норовять посадати, а тепер ловити і пакувати треба своїх синів, синів своїх колег, або ховати і ловити чужих і тоді "на крючку".

Руйнівну систему з пакуванням відміняти ніхто не хоче? Ще не одумались? Штрафи вирішили підняти, цікаво не за те що зробив, а за те що не зробив. Одне діло контракт і не виконав, а коли штраф бо чиновник не вніс про тебе дані... Ну цікаве законодавство, царське. Штраф що дітей не народив чи фамілію неправильно написав чиновник - на черзі? Коли порушуєш прийнятий порядок "статус кво", тоді спочатку хаос, а потім інший порядок приходить безправності усіх підряд, а не лише "ухилянтів". І це нажаль не філософія, а те що відбувається і ослаблює країну і опір росіянам, де не ловлять у буси і робітники спокійно ходять на роботу дають гроші і ракети орчому війську. Україні не треба такого? Чи все ж?

Мобілізація звісно в якомусь вигляді має бути. Питання лише в якому. Нефективність наявног опакування і чи "всіх на облік" і штрафи, "паспорти не видавати" - теоретично не могла спрацювати без загранзагонів і практично теж бачимо наступ росіян і їх прориви в Авдіївці укріпрайон і спроби зайти в Харківську область. А в разі успішних дій на Харківщині наступним буде повторний удар на Київ. Поки нащастя ні до Запоріжжя ні до Харкова не дійшли, але щоб зупинити і переламати треба інший вид мобілізації.

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

569
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2697
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1686 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3771
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5566
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1765

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

275

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

273

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

965
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

541
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

562
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

845
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2056
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

608
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

937
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5003
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1081
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

444 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

678
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

465
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

788