"Повертаємо пішоходам їхній простір": у Франківську впорядковують рух автомобілів

Івано-Франківська міська влада почала вивільняти центральні тротуари від стихійного паркування приватних автівок. На часі — нанесення дорожньої розмітки згідно з новою схемою організації дорожнього руху, що спростить і покращить умови руху машин.

Про це Суспільному повідомив начальник управління інфраструктури Івано-Франківського міськвиконкому Мирослав Федорків, пише Фіртка.

На вулиці Незалежності уже почали встановлювати бетонні півкулі для обмеження заїзду туди автівок. Містяни скаржаться, що доводиться протискатися серед машин у пішохідній зоні.

"Ця проблема назрівала давно. Є, до прикладу, вулиці Мельника та Дністровська, де автівки паркуються прямо на тротуарах, але хоча би паралельно до бордюру. На Незалежності ж машини паркувалися по діагоналі або перпендикулярно до проїзної частини. Ми говоримо про тротуар, ми не говоримо, що у місті ліквідували паркувальний майданчик і зробили громадський простір для людей. Простір, по якому в середньому проходить до 30 тисяч людей щодня. Вони повинні проходити, а не протискатися", — розповідає Мирослав Федорків.

Міський департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики працює над візією, як створити для людей, які приїжджають з-за меж Івано-Франківська власним транспортом, так звані "park and ride", тобто пересадкові вузли. Там можна буде запаркувати автівку, сісти у громадський транспорт (зі знижкою або безкоштовно) і доїхати до центру.

"У центрі Івано-Франківська є до однієї тисячі паркувальних місць, а зареєстровано у місті 80 тисяч автомобілів. Навіть, якщо знести увесь центр і створити один великий паркінг, туди поміститься лише 15 тисяч машин. Ще одна закономірність: що більше паркінгів, то більші "корки" у години пік у тому ж таки центрі, бо люди вирушають з них у приблизно однаковий час", — каже Мирослав Федорків.

Протягом 4 років місто закупило понад 100 автобусів і тролейбусів. Громадським транспортом їде 60 % жителів міста, на автомобілях пересуваються 20 % містян. Виділення окремих смуг для громадського транспорту – це пріоритет номер один. При цьому маршрутки рухатимуться крайньою правою смугою, а приватні автівки – крайньою лівою. Пілотна смуга вже існує на вулиці Січових Стрільців. Всі інші вулиці змішані, і там громадський транспорт — у майже постійних заторах.

На вулиці Івасюка почали наносити нову розмітку відповідно до нової схеми організації дорожнього руху, що має спростити і покращити умови руху машин, на думку керівника управління інфраструктурної політики. Найближчий до реалізації проєкт – розвантаження вулиці Галицька саме у такий спосіб. Там у час пік проїжджають понад 70 автобусів і тролейбусів за годину. Вони везуть від 35 до 120 пасажирів.


Читайте також:

Від 6 до 80 гривень: скільки платять водії за паркування у Франківську та сусідніх обласних центрах

Марцінків хоче, щоб паркування в центрі Франківська було дуже дорогим

Марцінків хоче, щоб чиновники їздили на роботу на велосипедах – обіцяє доплати

В Івано-Франківську планують розширити пішохідні зони

У мерії шукатимуть рішення, щоб автомобіляму центрі Франківська було максимально некомфортно


05.06.2021 3114
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

371
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

559
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1309
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2243 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1115
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3048

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

876

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1022

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1449

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2056
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26349 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

744
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

943
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2982
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1233
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

926
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1185
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1194
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

398
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4240
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1057
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1625