Фіртка повідомляла, що в Івано-Франківську почали встановлювати антипаркувальні пристрої.
За словами заступника міського голови–директора Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайла Смушака, у планах оновити декілька центральних вулиць міста.
Однак франківці наголошують на тому, що кількість машин в місті постійно збільшується, а от місць для паркування бракує.
Якщо авто паркуватимуть у визначених місцях, додає директор Департаменту, це дасть змогу поповнити бюджет міста та можливість будувати додаткові стоянки:
"Платити мають всі, а не так, що хтось платить, а хтось - ні. Ці кошти надходитимуть у міський бюджет, тому що місто має ремонтуватися, розмітка має наноситись, тощо. Саме на такі речі йдуть гроші, які платять за паркувальне місце".
Щодо цін, то одне паркомісце в центрі Івано-Франківська коштує 10 грн за годину у другій та третій паркувальних зонах, у першій - 30 грн. Для учасників АТО/ООС дещо інші тарифи: година паркування у першій зоні - 6 грн, а у другі та третій – 3 грн.
Однак розглядають можливість підняти тарифи: замість 10 - 15 грн. На вулицях, які розташовані трохи далі від центру, каже Смушак, паркування взагалі може бути безкоштовним.
Щодо тарифів у сусідніх обласних центрах, то відповідно до ухвали Львівської міської ради від 20.02.2020 у місті збільшилась кількість паркувальних зон із двох до п’яти та встановлені нові тарифи на паркування.
Перша зона паркування – це сам центр Львова. Вартість паркування на відкритих майданчиках зросте з 15 до 20 грн, а на закритих – з 20 до 30 грн. Друга зона паркування – це прилеглі до центру вулиці та ближній центр. Тут поставити свій автомобіль можна буде за 15 грн, хоча раніше тариф становив 5 грн/год. У третій зоні паркування тариф встановили на рівні 10 грн.
Четверта зона – це вся інша територія Львова, тут вартість паркування становитиме 5 грн. Водночас є ще й п’ята зона – паркінги біля аеропорту «Львів» і залізничного вокзалу. За годину паркування тут доведеться заплатити 40 грн/год. Також у Львові подорожчала парковка туристичних автобусів. Незалежно від місця розташування майданчика вартість паркування становить 80 грн.
У Чернівцях налічується 19 платних парковок, які обслуговує дев’ять приватних підприємців. Вартість паркування на більшості стоянок становить від 2,85 до 5 гривень за годину. Однак, 1-го січня 2020 року тариф у розмірі 10 грн на одне паркомісце встановили на майданчиках «Калинівського ринку» та приватного підприємства «Буковинатранссервіс».
Щодо Ужгорода, тут у 2020 році запланували зробити 133 платних місць для паркування, де одна година коштує 15 грн.
Паркування у Тернополі, згідно з інформацією Тернопільської міської ради, коштуватиме 6 грн. Обслуговує ці місця паркування одне приватне підприємство та ФОП.