У традиції Православної та Католицької Церков Великий четвер за стародавнім звичаєм пов'язаний з варінням пахучого мира.
У Католицькій Церкві — це День священства.
Про значущість та важливість Чистого четверга журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
Як зазначив монах, Великий четвер чи Страсний по-церковному — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.
«Чистий четвер» — це народна назва. Зветься так тому, що це, так би мовити, день весняного очищення.
Купатися, прати речі чи мити вікна — це не є правдиве очищення душі перед прийдешнім світлим Воскресінням Месії», — наголошує Миколай Микосовський.
Священник додає: у Страсний Четвер увечері відправляють так звану «Страсну Утреню» (новий церковний літургійний день починається у вечірню пору).
«Під час цього тривалого богослужіння священник (чи душпастирі по черзі) читає, щоразу переодягаючись в одяг різного кольору, дванадцять Євангелій, тобто 12-ть уривків з усіх чотирьох Євангелій, де йде мова про страждання Христа перед Його розп'яттям, починаючи з останньої бесіди Спасителя з учнями за Таємною Вечерею і завершуючи похованням у саду юдейського старшини Йосифа Ариматейського та приставлянням військової сторожі до Його гробу», — каже монах.
Більше читайте у матеріалі: Перемога над пеклом та смертю: священник з Прикарпаття про значення Вербної неділі та обряди Великоднього тижня
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну