Разом з тим, мінімальна пенсія в Україні збільшиться з 2 093 гривень до 2 361 гривні, пише Фіртка.
Індексація всіх пенсій відбудеться з 1 березня 2024 року.
Підвищення пенсії
Максимальна пенсія в Україні обмежена десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до проєкту, загальний показник прожиткового мінімуму у 2024 році становитиме 2 920 гривень.
З січня прожитковий мінімум для цієї категорії українців збільшиться з 2 093 до 2 361 гривні — на 268 гривень. Таким чином, максимальна пенсія також зросте в десятикратному розмірі.
читайте також: Головні зміни з січня 2024 року: що варто знати прикарпатцям
Хто має право на максимальну пенсію
Індексація пенсій у 2024 році відбудеться й пройде за новим принципом. Планують реалізувати комплексну реформу. Новації передбачені в ухваленому урядом проєкті держбюджету на наступний рік.
Зокрема, будуть проіндексовані абсолютно всі пенсії. Також будуть впроваджені спеціальні коефіцієнти та бали, які дозволять людям з однаковими умовами виходу на пенсію, незалежно від його часу, отримувати однакову пенсію й однакову індексацію.
В Україні більшість людей, які отримують максимальну пенсію, належать до пільгових категорій. Йдеться про військових та чорнобильців.
Також отримувати високі пенсії можуть ті, хто отримував високу білу зарплату.
Сьогодні для того, щоб заробити максимальну пенсію, потрібно отримувати зарплату орієнтовно 70 тисяч гривень, причому протягом 35 років.
Відтак, судді у відставці — це єдина категорія українців, розмір пенсії яких не обмежений, їхня середня пенсія становить близько 100 тисяч гривень. Судді Конституційного суду мають право отримувати виплати без обмежень.
Нагадаємо, загалом в Україні налічують 10,7 мільйона пенсіонерів, а середня пенсія складає 5 238 гривень. Водночас на Івано-Франківщині середня пенсія складає 4 430 гривень.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Якщо є можливість: чи доречно відзначати свята, коли в країні війна