
В Івано-Франківську розпочала роботу друга робоча сесія VIII засідання Парламентського Комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом.
Участь у його роботі беруть співголови Комітету Даріуш Розатті та Микола Княжицький, голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, заступник голови обласної ради Сергій Басараб, Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, депутати Європарламенту та Верховної Ради України, Державний секретар міністерства інформаційної політики Артем Біденко.
Основними темами для обговорення під час засідання, за словами члена Парламентського Комітету Асоціації між Україною та ЄС Ребеки Хармс, є оцінка допомоги Україні від країн Європейського Союзу, розвиток реформи децентралізації та заходи, спрямовані на боротьбу із корупцією.
Окрім того, цікавить парламентарів і ситуація щодо утисків представників національних меншин.
Ребека Хармс також розповіла про європейські проекти, які реалізовуються на Прикарпатті, зокрема, щодо посилення допомоги для забезпечення привабливості регіону з метою стимулювання розумового потенціалу. А також наголосила на перспективному розвитку туризму в області.
Олег Гончарук зазначив, що з моменту підписання та ратифікації у 2014 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Українська держава зробила значні кроки у своєму поступі до європейських цінностей.
«Ми відкрили Європейський Союз для українців завдяки безвізовому режиму. Уже більше мільйона наших громадян скористалися перевагами безперешкодних подорожей до країн ЄС, - розповів очільник Івано-Франківщини. - Ми робимо багато системних кроків у реформуванні різних сфер та забезпечуємо їх незворотність. І все це відбувається, незважаючи на триваючу російську агресію. Попри гібридну війну, ми впевнено йдемо вперед, приймаючи необхідні рішення для інтеграції в європейську сім’ю та євроатлантичну систему безпеки. Тільки за останні дев’ять місяців Український парламент ухвалив масштабну освітню реформу, по-своєму революційну медичну реформу, дуже непросту і складну пенсійну реформу, яку ми довго узгоджували з Міжнародним валютним фондом, і, звичайно, одне із найважливіших наших рішень, яке прийняте, це - створення Вищого антикорупційного суду. Всі ці досягнення неможливі без стійкої підтримки України з боку країн Європейського Союзу, нашого європейського прагнення та чіткого розуміння викликів, з якими ми стикаємося».
Олег Гончарук також навів приклади інвестування європейських компаній у створення нових підприємств, що підтверджує спільне майбутнє України та країн ЄС.
Зазначимо, що з усіх питань будуть прийняті відповідні резолюції, в яких оцінюватимуться виконання умов Угоди про Асоціацію, а також пропозиції щодо надання Україні допомоги.
Читайте також:
Олег Гончарук: Івано-Франківськ - це місто, де існує взаєморозуміння між всіма політичними силами