Нові правила міжрегіональних перевезень: що зміниться для жителів

З 21 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні​​ оновлюються правила міжрегіональних перевезень. Зокрема пасажирам під час поїздок у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно пред'являти COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус.

За словами прем'єра Дениса Шмигаля, всі міжобласні перевезення дозволені лише тим пасажирам, які мають COVID-сертифікат або дійсний негативний тест, передає Фіртка з посиланням на Суспільне.


Перелік документів

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення в Україні дозволятимуться лише за наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного з документів:

  • довідки про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);
  • негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки);
  • паперової довідки за формою 063-О про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 (її може видати лікар, який проводив щеплення).

Водночас для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів не вимагається. Але для дітей від 12 років вимагатимуть дотримання маскового режиму. Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.


Сертифікат у "Дії"

​​У МОЗ зазначають, що COVID-сертифікат на підставі одужання передбачений у додатку "Дія" та перебуває на етапі тестування:

"Коли він стане доступним для користувачів "Дії", тоді його можна буде використовувати для того, щоб скористатись громадським транспортом для поїздок між регіонами".

Діяти такий COVID-сертифікат буде 180 днів — запевнили у міністерстві. Водночас там додали, що отримати паперову довідку про перенесену хворобу поки не можна, позаяк її отримання за правилами не передбачено. Громадяни зможуть використати такий COVID-сертифікат в "Дії", коли він стане доступним.

У міністерстві зауважують, що для поїздок між областями цифровий сертифікат у додатку "Дія" вже можна використовувати. Для цього підійде як "жовтий" внутрішній COVID-сертифікат (про отримання першої дози), так і "зелений" внутрішній COVID-сертифікат (про отримання повного курсу вакцинації).


Протипоказання до щеплень

У МОЗ підкреслюють, що на сьогодні не існує затвердженої форми довідки про протипокази до вакцинації проти COVID-19, саме тому її не можна показувати під час міжрегіональних поїздок.

"Наголошуємо, що осіб, які дійсно мають абсолютні протипоказання до щеплення в Україні, менш як 1%. Йдеться про тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини (анафілактичний шок) або гіперчутливість до одного з компонентів вакцини. Постанова №1236 не передбачає, що громадяни можуть пред’являти під час міжрегіональних поїздок документ про протипокази до вакцинації", — йдеться у повідомленні.

Водночас громадянам пропонують зробити ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19 та використати його у поїздках між регіонами.


Залізничні перевезення

Як повідомила "Укрзалізниця", з 21 жовтня перевезення у далекому сполученні (денні, нічні та швидкісні поїзди) на "жовтому" та "червоному" рівнях будуть здійснюватися лише за наявності сертифікатів вакцинації або негативного тесту.

"У випадку відсутності вищезазначених документів провідник або стюард має право не допустити пасажира до поїздки. Повернення коштів за придбані білети в разі відмови від поїздки здійснюється згідно з правилами перевезень", — зауважили в УЗ.

Крім того, в компанії зауважили, що друкований або цифровий сертифікат (у додатку "Дія") чи негативний тест потрібні навіть у тому випадку, якщо пасажир робить посадку на поїзд далекого сполучення і виходить в межах однієї області. Водночас обмеження не стосуються приміського сполучення.

Для охочих проходити тестування "Укрзалізниця" обладнає на вокзалах спеціальні лабораторії, однак проходження експрес-тестів не буде безплатним.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


21.10.2021 Іван Муканик 3377
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

354
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13916 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1596
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

884
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6168
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1736

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

652

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1480

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1288

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1177
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

534
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

671
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1593
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

614
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

899
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5937
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13714
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

268
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

564
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

496
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

806 2