Невід'ємна частина базового курсу: як нацгвардійці відпрацьовують основи тактичної підготовки (ФОТО/ВІДЕО)

Тактична підготовка є невід'ємною частиною базового курсу для військовослужбовців Національної гвардії України. 

Як нацгвардійці відпрацьовують основи тактичної підготовки, розповіли на Прикарпатті, пише Фіртка.

Тактична підготовка є невід'ємною частиною базового курсу для військовослужбовців Національної гвардії України. Вона включає кілька етапів, які забезпечують як індивідуальну майстерність бійців, так і їхню злагодженість у складі підрозділів.

На початковій стадії навчання військовослужбовці зосереджуються на розвитку індивідуальних навичок. Основна увага приділяється вмінню володіти зброєю.

"Не просто стріляти, а володіти зброєю. Це означає, що військовослужбовець має бути впевненим у своїх діях, як сильною, так і слабкою рукою," — розповідає інструктор з тактичної підготовки на псевдо Сем.

Також відпрацьовуються основи руху на полі бою: переповзання, перебіжки, перекати. Інструктори допомагають налаштувати екіпірування, що особливо важливо для новобранців.

Наступний етап — навчання діям у складі відділення або взводу. Гвардійці освоюють бойові порядки, такі як колона, шахматний порядок і клин. Особливу увагу приділяють реагуванню на вогневий контакт і подоланню небезпечних ділянок.

"Ми працюємо над тим, щоб кожен боєць розумів, як діяти в умовах реального бою. Наше завдання — навчити їх швидко ухвалювати правильні рішення," — підкреслює Сем.

Гвардійці практикують оборонний і наступальний бій, а також знайомляться з основами роботи в траншеях: організацією зв'язку, ротацією на позиціях та евакуацією.

Одним із найважчих випробувань стає навчання діям у міській місцевості. Для цього використовують спеціальне тактичне містечко, яке дозволяє відпрацьовувати завдання в умовах, максимально наближених до реальних.

"Тут ми вчимо, як правильно зайти в будівлю, діяти всередині приміщень і координуватися в складі групи. Усі дії мають бути доведені до автоматизму," — додає Сем.

Для тренувань використовують великий кілер-хаус, де бійці відпрацьовують зачистку приміщень, пересування вузькими коридорами та взаємодію в парах.

Важливо зазначити, що всі інструктори мають значний бойовий досвід. Вони працюють разом із підрозділами, що дозволяє максимально ефективно передати свої знання.

"Ми прагнемо, щоб після проходження курсу кожен боєць мав міцну базу. Це дозволить йому швидко влитися в колектив свого підрозділу і бути готовим до виконання бойових завдань," — резюмує Сем.

Ці навчання є ключем до підготовки висококваліфікованих військових, які можуть діяти впевнено навіть у найскладніших умовах.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Радник очільника Івано-Франківська та «Шериф» серед побратимів: Назарій Кішак розповів про бойові будні

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

Фотогалерея


25.01.2025 519
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

453
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3001
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21144
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2013
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1529 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2400

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

89

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

767

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2186

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

858
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

191
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

490
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1030
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

189
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

807
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

777
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

709
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8254
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

930 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

906
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2207 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

853