Не соромно: стало відомо, скільки українців пишаються своїм громадянством (ОПИТУВАННЯ)

Майже 60 % опитаних ідентифікують себе насамперед громадянами України, а 19 - жителями певного населеного пункту. На їхню думку, найбільше об'єднують українців віра в краще майбутнє та спільні труднощі життя.

Переважна більшість українців пишається своїм громадянством, передає Фіртка.

Про це свідчать оприлюднені 19 серпня результати опитування, яке провів фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Загалом 72 % опитаних скоріше або дуже пишаються українським громадянством і лише 18,5 % заявили, що швидше або зовсім не пишаються ним.

Що стосується ідентифікації, то 59 % опитаних насамперед вважають себе громадянами України, водночас порівняно часто трапляється ідентифікація з населеним пунктом - 19 %. Ще 11 % насамперед ідентифікують себе з жителями регіону, в якому вони проживають.


Українців об'єднує віра в майбутнє та спільні труднощі

На думку опитаних, віра в краще майбутнє найчастіше об'єднує людей в українському суспільстві - такої думки дотримуються 36 відсотків. Друге місце серед об'єднавчих чинників посідають спільні труднощі життя - 29,5 %.

Крім того, важливими об'єднавчими моментами, на думку українців, є сімейні та дружні почуття (27 %), патріотичні (25,5 %), а також незадоволеність владою і прагнення спільно долати труднощі життя (по 22 %). Лише 8 відсотків респондентів зазначили, що українців нічого взагалі не об'єднує.

Оцінюючи успіхи та невдачі України як держави за 30 років, 29 % опитаних вважають, що було більше негативного, і 46 % зазначають, що негативного та позитивного за ці роки було приблизно порівну. Водночас 18 % респондентів вважають, що було більше позитивного.

Серед порівняно успішних сфер українці назвали забезпечення рівноправності чоловіків і жінок, утвердження свободи слова, формування української нації, побудову демократії та зміцнення обороноздатності країни.

Найменше, на думку респондентів, Україні вдалося бути успішною в боротьбі з корупцією, злочинністю та у встановленні соціальної справедливості.


Проблеми: корупція та війна

Відповідаючи на відкрите запитання, без зазначених варіантів відповідей, про те, що було найбільшою перешкодою для розвитку України, українці назвали корупцію - 38,5 %, і ще 18 % зазначили, що це війна. При цьому 5,9 % респондентів вважають, що перешкодою в розвитку держави є некомпетентність влади.

Більшість респондентів (69 %) вважає, що Україна спроможна подолати проблеми та труднощі, але більша частина опитаних кажуть, що це можна зробити тільки у віддаленій перспективі.


Сильний лідер та демократія

Попри те, що більшість українців хочуть бачити керівником держави сильного політика, при цьому вони виступають за демократію як найбільш бажаний тип державного устрою і висловлюються проти потенційних порушень законодавства таким лідером. Зокрема 54 % вважають, що кілька сильних лідерів можуть зробити для країни більше, ніж законодавство. Протилежної думки дотримуються чверть опитаних.

Серед тих, кого респонденти бачать на місці сильного лідера, переважно лідери президентських електоральних симпатій: Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Юрій Бойко.

Водночас 54 % респондентів вважають, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. При цьому майже 20 % респондентів вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний, а 17 % опитаних сказали, що для них не має значення, чи є демократія в країні.

53 % опитаних вважають, що в Україні люди можуть вільно висловлювати свої політичні погляди. Також українці схильні оптимістично оцінювати демократичне майбутнє: 37 % респондентів вважають, що наступні 10 років рівень демократії та законності в Україні покращиться. Протилежної думки дотримується 21 % опитаних.

Загальнонаціональне дослідження провів фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 липня по 4 серпня 2021 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %.


Читайте також:

Який відсоток українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі (ОПИТУВАННЯ)

Який відсоток українців хочуть, щоб Зеленський балотувався на другий термін

Успіхи та невдачі: оцінка подій, які сталися в Україні після проголошення незалежності (ОПИТУВАННЯ)

Ставлення до ЛГБТ-спільнот, атеїстів та чайлдфрі: яка ситуація у західних областях (ОПИТУВАННЯ)

Відомо, що мешканці західних регіонів вважають критерієм успіху (ОПИТУВАННЯ)

Опитування: 78% жителів Західної України вважають себе щасливими


02.09.2021 954
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1432 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1742 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2536
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2338 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7576
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15290 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

352

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1065

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1136

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1926
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

310
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

688
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

928
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3139
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

953
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1979
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1032
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35181 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

301
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

514
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

656
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

972