Не соромно: стало відомо, скільки українців пишаються своїм громадянством (ОПИТУВАННЯ)

Майже 60 % опитаних ідентифікують себе насамперед громадянами України, а 19 - жителями певного населеного пункту. На їхню думку, найбільше об'єднують українців віра в краще майбутнє та спільні труднощі життя.

Переважна більшість українців пишається своїм громадянством, передає Фіртка.

Про це свідчать оприлюднені 19 серпня результати опитування, яке провів фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Загалом 72 % опитаних скоріше або дуже пишаються українським громадянством і лише 18,5 % заявили, що швидше або зовсім не пишаються ним.

Що стосується ідентифікації, то 59 % опитаних насамперед вважають себе громадянами України, водночас порівняно часто трапляється ідентифікація з населеним пунктом - 19 %. Ще 11 % насамперед ідентифікують себе з жителями регіону, в якому вони проживають.


Українців об'єднує віра в майбутнє та спільні труднощі

На думку опитаних, віра в краще майбутнє найчастіше об'єднує людей в українському суспільстві - такої думки дотримуються 36 відсотків. Друге місце серед об'єднавчих чинників посідають спільні труднощі життя - 29,5 %.

Крім того, важливими об'єднавчими моментами, на думку українців, є сімейні та дружні почуття (27 %), патріотичні (25,5 %), а також незадоволеність владою і прагнення спільно долати труднощі життя (по 22 %). Лише 8 відсотків респондентів зазначили, що українців нічого взагалі не об'єднує.

Оцінюючи успіхи та невдачі України як держави за 30 років, 29 % опитаних вважають, що було більше негативного, і 46 % зазначають, що негативного та позитивного за ці роки було приблизно порівну. Водночас 18 % респондентів вважають, що було більше позитивного.

Серед порівняно успішних сфер українці назвали забезпечення рівноправності чоловіків і жінок, утвердження свободи слова, формування української нації, побудову демократії та зміцнення обороноздатності країни.

Найменше, на думку респондентів, Україні вдалося бути успішною в боротьбі з корупцією, злочинністю та у встановленні соціальної справедливості.


Проблеми: корупція та війна

Відповідаючи на відкрите запитання, без зазначених варіантів відповідей, про те, що було найбільшою перешкодою для розвитку України, українці назвали корупцію - 38,5 %, і ще 18 % зазначили, що це війна. При цьому 5,9 % респондентів вважають, що перешкодою в розвитку держави є некомпетентність влади.

Більшість респондентів (69 %) вважає, що Україна спроможна подолати проблеми та труднощі, але більша частина опитаних кажуть, що це можна зробити тільки у віддаленій перспективі.


Сильний лідер та демократія

Попри те, що більшість українців хочуть бачити керівником держави сильного політика, при цьому вони виступають за демократію як найбільш бажаний тип державного устрою і висловлюються проти потенційних порушень законодавства таким лідером. Зокрема 54 % вважають, що кілька сильних лідерів можуть зробити для країни більше, ніж законодавство. Протилежної думки дотримуються чверть опитаних.

Серед тих, кого респонденти бачать на місці сильного лідера, переважно лідери президентських електоральних симпатій: Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Юрій Бойко.

Водночас 54 % респондентів вважають, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. При цьому майже 20 % респондентів вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний, а 17 % опитаних сказали, що для них не має значення, чи є демократія в країні.

53 % опитаних вважають, що в Україні люди можуть вільно висловлювати свої політичні погляди. Також українці схильні оптимістично оцінювати демократичне майбутнє: 37 % респондентів вважають, що наступні 10 років рівень демократії та законності в Україні покращиться. Протилежної думки дотримується 21 % опитаних.

Загальнонаціональне дослідження провів фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 липня по 4 серпня 2021 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %.


Читайте також:

Який відсоток українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі (ОПИТУВАННЯ)

Який відсоток українців хочуть, щоб Зеленський балотувався на другий термін

Успіхи та невдачі: оцінка подій, які сталися в Україні після проголошення незалежності (ОПИТУВАННЯ)

Ставлення до ЛГБТ-спільнот, атеїстів та чайлдфрі: яка ситуація у західних областях (ОПИТУВАННЯ)

Відомо, що мешканці західних регіонів вважають критерієм успіху (ОПИТУВАННЯ)

Опитування: 78% жителів Західної України вважають себе щасливими


02.09.2021 980
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1357
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1040
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2057
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3543
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1333
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1318

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1667

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

486

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1127

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1288
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

339
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24247
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

495
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

393
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

606
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1493
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2846
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

584
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1481 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

606
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

521