Який відсоток українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі (ОПИТУВАННЯ)

Майже 60% опитаних українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі чи землекористувача, якщо вони будуть порушені, при цьому, понад половині респондентів потрібна інформація про останні зміни у земельному законодавстві.

Про це свідчать результати соцопитування "Готовність землевласників та землекористувачів до впровадження земельної реформи", передає Фіртка.

"Під час опитування інтерв’юери стикались із певним небажанням респондентів обговорювати питання, що стосуються володіння, користування та продажу-купівлі земель сільськогосподарського призначення. Це свідчить про поширеність побоювань щодо наслідків відкриття ринку землі та ризиків постраждати від неправомірних дій у цій царині", - розповіла соціологиня, аспірантка кафедри соціології Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського" Марина Шпікер.


Про наміри купувати і продавати землю

За даними опитування, лише 19% респондентів збираються продавати, купувати землю або робити й те, й інше. Дещо більше зацікавлених у купівлі землі орендарів та тих, хто обробляє понад 11 га землі.

При цьому, серед мешканців обласних центрів потенційних покупців вдвічі більше, ніж серед сільських жителів.

Зазначається, що на питання "Скільки, на вашу думку, буде коштувати 1 гектар після відкриття ринку?" 39% усіх опитаних не змогли відповісти.

"Опитування продемонструвало, що брак знань та потреба в інформації навіть більша, ніж очікувалося. Наприклад, 19% респондентів, які відповіли, що хочуть або купити (7%), або продати (12%) землю, були навіть менш поінформовані, ніж інші опитані. Зміна цього становища є негайним пріоритетом для забезпечення позитивних результатів земельної реформи. Інший приклад - лише 29% опитаних знають, що уряд надає фінансову підтримку фермерам для розширення виробництва, і лише 6% змогли назвати конкретну програму підтримки. Відтак, ті, хто не знають, просто втрачають таку можливість", - заявив провідний економіст Світового банку Клаус Дейнінгер.


Знання законодавства

Повідомляється також, що перевірка знань респондентів щодо земельного законодавства показала, що їхній рівень правової обізнаності з земельних питань можна оцінити як посередній.

На 14 запитань про оформлення документів на землю, оренди, продажу тощо 23% опитаних дали до 5 правильних відповідей, 55% - 6-9 правильних відповідей, а 22% - 10 та більше.

"Ці результати опитування свідчать про потребу в інформуванні та правопросвітництві, особливо через ті канали комунікації, які популярні серед певних категорій населення. Наприклад, для старших вікових груп - це національні та місцеві телеканали, преса та радіо", - сказав в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Серед респондентів дещо вищий рівень обізнаності з питань оформлення документів на землю, а нижчий - з питань оренди та продажу землі.


Потреба в інформації та канали комунікації

Інформація про останні зміни у земельному законодавстві наразі потрібна 53% опитаних, свідчать результати дослідження. При цьому, майже всі запропоновані категорії запитань однаково цікавлять респондентів: набуття та відчуження земельні ділянки (33%), приватизація та оренда (28%), оформлення документів на землю (27%).

Серед найбільш зручних способів дізнаватися інформацію про земельне законодавство 41% опитаних зазначили інтернет, третина (30%) - національні телеканали, кожен п’ятий (19%) - соціальні мережі "Фейсбук", "Інстаграм", "Твітер" тощо.

Від близького оточення хочуть дізнаватися "земельні" новини 14% респондентів. Водночас місцевим телеканалам як джерелу інформації довіряють 12% опитаних, місцевій владі та органам місцевого самоврядування - кожен десятий.

"Загалом, що молодша людина, то більше вона надає перевагу інтернету, соціальним мережам та месенджерам; що старша - всім іншим каналам інформування (окрім зовнішньої реклами). У селах частіше відзначають, що їм зручно дізнаватися інформацію з місцевої преси, у маленьких містах та селищах міського типу - з національних телеканалів та від близького оточення, у великих містах - з інтернету", - зазначають автори дослідження.


Правоспроможність і верховенство права

Більше половини опитаних (59%) відповіли, що, ймовірно, зможуть захистити свої права як власника землі чи землекористувача, якщо вони будуть порушені.

При цьому, майже три чверті опитаних (73%) вважають, що, ймовірно, знайдуть, де отримати хорошу пораду, якщо зіткнуться із проблемою, пов’язаною з правом приватної власності на землю. Серед тих, хто ідентифікує систему БПД як надавача правової допомоги, 77% відповіли на це запитання ствердно.

Менш впевнені у здатності захистити свої права та отримати хорошу пораду старші люди, мешканці сіл, переважно у західних регіонах країни, а також люди з нижчим рівнем обізнаності щодо земельного законодавства.


Читайте також:

Який відсоток українців хочуть, щоб Зеленський балотувався на другий термін

Успіхи та невдачі: оцінка подій, які сталися в Україні після проголошення незалежності (ОПИТУВАННЯ)

Ставлення до ЛГБТ-спільнот, атеїстів та чайлдфрі: яка ситуація у західних областях (ОПИТУВАННЯ)

Відомо, що мешканці західних регіонів вважають критерієм успіху (ОПИТУВАННЯ)

Опитування: 78% жителів Західної України вважають себе щасливими


24.08.2021 1923
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

310
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

440
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2293
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1696
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1991
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5597 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1100

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1115

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1629

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1103
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

857
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

714
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14534
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

512
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10377
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6046
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

600
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7466
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2711
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

499
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

601
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

435