"Наркомани і алкоголіки не можуть відтворювати націю": депутати хочуть вберегти прикарпатців від шкідливих звичок

На сесії Івано-Франківської обласної ради депутати прийняли звернення до мешканців Прикарпаття щодо необхідності боротьби зі шкідливими звичками та формування навичок здорового способу життя.

Про це інформує кореспондент Фіртки.

Текст звернення зачитав депутат Юрій Черневий.

У ньому йдеться про те, що розширення в Україні ринку алкогольних напоїв, тютюнових виробів, їх розмаїття та легкість придбання, нав’язлива реклама, а також своєрідна традиція вживання алкоголю та тютюнопаління часто є причинами ранньої смертності населення країни.

Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я 20% українців вживають алкоголь в кількості, що набагато перевищує норму.

За даними ВООЗ рівень споживання алкоголю в Україні становить 13,9 літра на душу населення, що перевищує оптимальне значення у 3-7 разів та негативно впливає на показники здоров’я населення. Кумулятивним впливом тютюнової, алкогольної та наркотичної інтоксикації є зменшення очікуваної тривалості життя. Аналіз тенденцій смертності свідчить про її високий рівень саме з причин, безпосередньо пов’язаних з алкоголем, наркотиками та цигарками.

Відповідно до статистичних звітів у 2019 році амбулаторну допомогу з приводу вживання психоактивних речовин отримали 30377 жителів нашої області, з них щодо вживання алкоголю – 27349 осіб, вживання наркотичних речовин – 3028 осіб.

Стаціонарну допомогу отримали 5148 пацієнтів, з них кожен десятий випадок – з алкогольним делірієм.

На медичному спостереженні в області перебуває 1500 споживачів наркотичних речовин. Програмою замісної підтримувальної терапії (призначення легальних наркотичних засобів) охоплено 365 наркозалежних осіб (34% від усіх наркозалежних).

Зловживання алкогольними напоями та наркотичними речовинами є головною причиною позбавлення батьківських прав. Виявлено 120 сімей, де є алко- та наркозалежні члени родини. З них у 90 сім’ях 120 дітей перебувають у складних життєвих обставинах, також 242 дітей охоплено соціальними послугами.

"Зважаючи на необхідність запобігання цим негативним явищам, звертаємося до всіх батьків із закликом відповідально ставитися до виховання своїх дітей на засадах християнської моралі, адже від цього залежить їхнє майбутнє. Просимо бути для них прикладом здорового способу життя. Впровадження заходів щодо профілактики тютюнопаління, наркотичних та алкогольних проблем серед учнів навчальних закладів вимагає якісно нового підходу. Ефективність профілактичних дій серед учнів пов’язана, передусім, із компетенцією дорослих, батьків та персоналу школи. Саме школа є ефективним місцем для розробки та впровадження політики щодо алкоголю та наркотиків, переходу до якісно нових технологій профілактичної роботи.

Сьогодні, як ніколи, особливо потребують нашої підтримки ті, хто повернулися з горнила війни, або ж і надалі “тримають” мирне небо над нашими головами, адже дуже часто саме в чарці вони знаходять відраду та “глушать” свій біль, свій страх, свої спогади. Підтримаймо їх. Не даймо скотитися у прірву зневіри, не даймо, зрештою, знайти свою смерть. Дорогі краяни! Наближається час Великого Посту! Будьмо мудрими! Будьмо милосердними до наших близьких та рідних! Любімо ближніх своїх не тільки на словах, а й підтримуймо їх добрими справами. Бо тільки спільними зусиллями можна побороти такі страшні недуги як алкоголізм і наркоманія. ", - закликають депутати.

Депутат облради Святослав Никорович зауважив, що звернення не завжди дають ефект, тому закликав депутатів запустити флешмоб та показати власний приклад мешканцям.

Крім того, депутат облради Манолій Піцуряк зазначив, що він останню цигарку викурив 43 роки тому.

"Мало красивих слів, що ми є носіями ідентичності, мови і культури. Не буде носіїв - не буде нічого з цього. Тому закликаю батьків бережіть дітей. Закликів "Кохайтеся" - недостатньо. Наркомани і алкоголіки не можуть відтворювати націю", - додав голова обласної ради Олександр Сич.

В підсумку 69 депутатів підтримали звернення.


21.02.2020 5333 2
Коментарі (2)

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

655
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1326
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2870
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1206
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1445
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

3024

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

264

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1164

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1754 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1967
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

257
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

584
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

784
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

320
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

872
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

769
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

959
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

583
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

251
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

442
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

551
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

671