На Прикарпатті ввели мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту

В Івано-Франківській області хочуть ввести мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні двадцять шостої сесії обласної ради, передає кореспондент Фіртки.

Мова йде про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Івано-Франківської області до моменту повного припинення окупації території України.

«П'ятий рік в Україні триває війна і у цьому контексті ми всі розуміємо що триває інформаційна війна. Цим рішенням ми, як депутати обласної ради, маємо засвідчити свою позицію. Ми маємо утриматися від використання російськомовного культурного продукту агресора», - зазначив депутат облради Ігор Дебенко.

За словами депутата, мова йде про пісні, фільми, які виробляються та продукуються російськими фірмами та продакшенами.

Читайте до теми: У двох готелях на Прикарпатті припинено трансляцію російських інформаційних каналів

Органам місцевого самоврядування рекомендується прийняти аналогічні рішення.

Як відмітив депутат облради Святослав Никорович, деякі представники російської естради відкрито підтримували Україну, як бути тоді з ними.

Голова облради Олександр Сич каже, що дане рішення носитиме рекомендаційний характер, відтак, якщо якийсь власник кафе поважає творчість Макаревича, ніхто не забороняє йому включати його пісні.

У свою чергу депутат облради Василь Попович додав, що в транспорті, у громадському просторі, пабах повинні звертати увагу на звучання російськомовних пісень.

Також депутат облради Ольга Галабала зазначила, що рішення варто доповнити, встановивши мораторій на публічне використання пісень діячів культури, які ведуть відверту пропаганду пропутінської політики.

«На жаль, я чула на території нашої області Кобзона, Чічеріну. Тому необхідно додати до рішення перелік діячів культури, які створюють загрозу для нацбезпеки України», - додала депутат облради.

Народні обранці підтримали рішення з правками. На даний момент у цей список внесено 134 особи, проте він постійно оновлюється.


Читайте також:

Сич скликає бюджетну сесію Івано-Франківської облради


07.12.2018 982
Коментарі ()

22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2073 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2289
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

454
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

884
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

867
13.05.2020
Саїк Олег

Сервус, любі читачі. Вам точно неодноразово з телевізора чи Фейсбука казали, що аби ми файно жили, то треба, щоб в Україну “прийшли” іноземні інвестиції. Правда?

965

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1746

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4132

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3783 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2917
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1519
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4454 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1560
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1585
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

692