На Прикарпатті лікарі масово відмовляються працювати з хворими на COVID-19

Ні ліжок, ні персоналу: в Івано-Франківську аби впоратися з поширенням пандемії та допомогти усім хворим на ковід, відкривають кілька резервних лікарень, бо місця у першій черзі вже закінчилися.

Зараз переобладнали під коронавірусних пацієнтів перинатальне відділення та дитячу лікарню. Та зіткнулися з іншою проблемою - лікарі масово відмовляються працювати з хворими на ковід, пише Фіртка з посиланням на Подробиці.

Благодійники передають новий апарат штучної вентиляції легень Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Медики кажуть: таке обладнання нині в закладі - на вагу золота. Украй необхідні саме сучасні ШВЛ із режимом сіпапу. Адже такі апарати лише допомагають пацієнтам дихати, а не повністю роблять це замість них.

"Пацієнтів, яких зняли з ШВЛ за цей період, в мене були тільки двоє, інші всі померли. Тому, для них порятунок - сіпап. І причому тривалий. Є пацієнті, які місяць, більше ніж місяць, день, ніч з цією маскою", - каже Володимир Вовчук, завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії Івано-Франківської ЦМКЛ.

У цій лікарні їх вісім. І всі зайняті.

"Відділення переповнені. Кисневі точки всі зайняті, апарати штучної вентиляції, які мають сіпап - всі зайняті. Крім цього ми змушені відкрити ще одне відділення реанімаційне на базі операційного блоку, і там за останні дні воно вже також заповнене під зав'язку", - додає Володимир Вовчук.

Тарас Масляк, головний лікар Івано-Франківської ЦМКЛ розповідає, що за добу йде тонна вісімсот кисню. Такий об'єм раніше використовували за цілий рік. Доставляють кисень щоденно в заклад зі Львова, а це більше ніж 100 кілометрів.

"Калуш наразі на ремонті, і вони не можуть це забезпечити, і ми працюємо в такому цейтноті, що не дай Бог якась аварія на заводі, або машина не приїде - у нас біда", - каже Олег Ціхонь, заступник головного лікаря Івано-Франківської ЦМКЛ.

Не витримують навантаження і застарілі системи подачі кисню.

Тарас Василик, головний лікар Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1 зазначив, що  Система киснепостачання так справляється з перебоями.

"Оскільки найбільша проблема, як у нас, так і у всіх інших наших колег - це йде підмерзання, тому що стара система кисню, діаметр труб, коли збільшується подача рідкого кисню - йде замерзання", - каже Тарас Василик.

Тим часом кількість хворих на COVID-19 невпинно зростає. Обидві лікарні Івано-Франківська, які їх приймають, повністю заповнені. У центральній клінічній залишилися тільки два відділення, куди нині не приймають інфікованих. Медики кажуть: розширюватися вже просто нікуди. Тож додаткові місця розгортають в інших закладах. Минулого тижня переобладнали гінекологічне відділення міського перинатального центру. У вівторок там прийняли перші кілька десятків пацієнтів. Утім, не всі медики погоджуються працювати з ковідними хворими - бояться зараження.

"Зараз набираються бригади, бо люди зголосилися в п'ятницю, в понеділок, прийшли - передумали. Одні відмовилися - шукаємо інших. І є невелика проблема з акушер-гінекологами, бо вони згідно з нинішніми вимогами - не можуть залучатися, вони підуть у простій", - розповідає Сергій Стефанко, директор КНП "Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради".

Утім у міськраді до відмови медиків працювати з ковід-хворими поставилися з розумінням. Простій у роботі пообіцяли компенсувати. Щоправда, платитимуть "мінімалку". Поки профільні лікарі не повернуться до нормального графіка.

"Я не можу заставити людину. Більшість погоджуються, особливо медсестри, санітарки. Є проблеми з лікарями з різних причин. Найбільша проблема з лікарями - не всі задоволені таким рішенням, але це є рішення не в умовах звичайного часу, а в умовах цієї ситуації", - каже Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська.

Почали цього тижня шпиталізовувати перших хворих на COVID-19 і в дитячу лікарню. На черзі ще дві поліклініки - третя і четверта. Та чи не буде проблеми з кадрами й там?

"Була сильна паніка. У нас звільнилося 157 людей за цей період. Вчора (йдеться про 6 листопада, - ред.) в мене звільнилося шестеро людей, за минулий тиждень ще шестеро людей. Якби ми в той момент паніки, коли ніхто не знав, що таке коронавірус, змусили людей контактувати з усіма хворими людьми, - на сьогодні, я думаю, в поліклініці працювала б тільки адміністрація", - зазначила Ольга Савчук, директор КНП "Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради".

Для лікування хворих хочуть задіяти й ось цей обласний кардіологічний центр - туди направлятимуть пацієнтів з центральної міської клінічної лікарні, між собою заклади з'єднані одним переходом. Тут планують розгорнути додатково більше ніж 100 ліжок.

Загалом для хворих на COVID-19 на Прикарпатті нині є 2 407 ліжок. Понад пів тисячі розгорнули тільки цього тижня. Це дозволило області не потрапити до "червоної" зони повністю. Утім, розміри її значно розширилися - додалося ще чотири міста і п'ять районів.

Нагадаємо, минулої доби на Прикарпатті зареєстрували 428 підтверджених випадків коронавірусу.


Читайте також:

В Івано-Франківську росте летальність від COVID-19

Ще у двох франківських поліклініках можуть розгорнути ліжка для пацієнтів з COVID-19

На Прикарпатті більше тисячі медпрацівників захворіли на COVID-19

Куди звертатись франківцям, якщо хворого з COVID-19 не приймають у лікарню

На Прикарпатті додатково розгорнуть 800 ліжок для хворих на COVID-19

У Франківську шукають, в яких ще закладах можна розгорнути ліжка для хворих на COVID-19


09.11.2020 7813
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17929
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1589
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1132
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2174
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3720
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1419

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1839

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

601

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1222

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1379
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

738
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24324
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

580
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

542
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

684
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1581
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

743
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7817
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

708
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1851 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

679
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

583