В Україні офіційно зареєстрували 4,8 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Це — втричі більше, аніж до початку повномасштабного російського вторгнення.
Про це свідчать дані Реєстру ВПО, який проаналізував Рух ЧЕСНО, пише Фіртка.
Така ж ситуація була і до початку повномасштабної агресії. Тоді переселенці також обирали для життя райони поруч з частково окупованими Луганською та Донецькою областями.
Попри те, що регіони сходу країни залишаються в лідерах, за останній рік кількість переселенців у західних областях значно підвищилась. Тому значним викликом для місцевих громад стала швидка адаптація та перелаштування роботи для підтримки значної кількості переселенців у стислі строки.
До слова, Івано-Франківськ став прихистком для 41 000 постраждалих від повномасштабної російської агресії.
«Наша територія є відносно безпечною, тому тут ми робимо все для того, аби внутрішньо переміщені особи якомога краще почували себе як у своїй державі, першочергово.
41 000 переселенців — це найбільший показник серед усіх громад нашої області», — розповів міський голова Руслан Марцінків.
До слова, торік у жовтні створили Координаційний центр по роботі з ВПО. Зараз він успішно працює. Його першочергова місія — координація між всіма благодійними та громадськими організаціями, яких є вже щонайменше п’ять.
«У центрі також займаються наданням гуманітарної допомоги, яку місто отримує від західних партнерів, ОВА та, охочих допомогти, містян», — уточнює заступник міського голови.
Разом з тим, загалом Івано-Франківщина прихистила понад 150 тисяч внутрішньо переміщених людей, які через війну були змушені залишити свої домівки. Від початку великої війни в області вдалося облаштувати для довготривалого проживання 88 шелтерів, в яких сьогодні проживає понад 5 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!