Міст, свобода, кримінал. Хто "прикишенить" штири сотні лям?

Ціна росте худчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

Не той, не туди, не за стільки, не вчасно… Треба доплатити!

Море питань постає, легко копнУвши документи. Новий міст на Пасічну в Івано-Франківську. Виявляється – ми могли мати: більший міст, за менші гроші, вчасно. Або валізу грошей компенсації + нового підрядника. Чому так не сталося? #МіськоВКомі? Увага: документ.

Тобто: коли виявили, що будують зовсім не той міст (не бетонний, а залізний, не 4-, а 2-полосний) та ще й невчасно – мали б застосувати санкції, вірно?.. Чому ж замість отримати грошенят – місто додає собі боргів?

Пам'ятаєте: той "загін" – "загнув" неприродно низьку ціну. Та коли почались розмови про здорожчання – мерцьо назвав журналістів – брехунами. Підрядник запевняв, що готовий будувати "в нуль", аби лиш закріпитись у регіоні. То хай будують, нє? Якої с...вободи мРада затверджує ціну в 212 млн? Не годен підр-ядник – припини таку "псівпрацю". Руки зв'язані? Читаєм:

Тобто: щойно Замовник помітив:

  • здорожчання,
  • порушення термінів згідно календарного плану, або –
  • суттєве відхилення від проектних рішень (2 смуги замість чотирьох – суттєво?)

- договір мали розірвати. Вимагати компенсацію та запросити іншого (більш відповідального) підрядника. Але цього чомусь не зробили.

Комусь це вигідно? Нам з тобою? Та навряд. Витративши гроші, у мЕрця аргументовано скажуть: ремонт доріг, новий садочок і сніданки для школярів фінансувати – нізвідки. Тоді хто зацікавлений у такому зростанні ціни моста? Ринок, економіка, інфляція – посипляться доводи мерцьоботів.

А може справа – в підряднику?.. Ви ж читали: фірму пов'язують із певним ексрегіоналом. Що може єднати націонал-патріотичну (дружню до неонацистів?) партію – з показово-люстрованою?!? "Амбарна книга"? Виглядає: не лише… Повідомлення про "співпрацю" політсил – з'являються дедалі частіше. То хтось у списку партії; то чийсь день народження гучно відзначає відомий спонсор "патріотів"… Хоча чесний екс-кандидат в президенти – стверджує: "це не правда" (наче згаданий бізнесмен зовсім не фінансує партію). В той час, як сам меценат каже, що забезпечив 90% того, що фінансувала "Свобода" – своїм коштом. …Хіба, може, – не зовсім своїм: хтось дав йому 48 зелених лимонів. …Але сам партієць це заперечує… Чисте цудо з тою сбабодаю! Може звідси – походження #бардакаІФМВК

Та повернімось до паперів. Згідно з договором – міст мав бути готовийВЖЕ (у серпні 2019).

І за порушення термінів виконання – дуууже суттєві штрафи. За цим ніхто не пильнує? Місту не потрібні додаткові надходження в бюджет? Йдеться ж про суттєву циферку: контракт – кілька сотень мільйонів. Може від цієї "мегавигідної" співпраці неможливо відмовитись? Дивимось:

То я знову питаю: кому це вигідно?!?

Пригадую цікаву аргументацію певного "сорАтника" того... ГОЛОВИ: "в міському бюджеті нема такої статті витрат, як "на хабарі", а в приватної структури…". Якщо написане МД застосувати до цієї ситуації – мені б воно звучало: місто не зможе "подякувати", а от приватна структура… (Як гадаєте: можна так достосувати цю репліку?)

Бюджетні кошти можуть залишатись на рахунку без жодної користі. Та якщо додатково витратити пару десятків-сотень "лимонів" – можна(?) {чисто гіпотетично} розглядати перспективу "скляночки лимонаду" для когось?.. Що вигідніше? Особливо – враховуючи, що на премії, зряплати чинOFFників – такі перевитрати аж ніяк не впливають.

Законно це? Знов дивимось угоду.

Все вірно: декларуй що хоч. А згодом про усе домовляться приватно. Роботи – "переглянути", ціну – "динам" хоч кількакратно… Невже ці тендери – лише публічне showсь?..

Міркую: якщо "чужа" фірма виставила нижчу ціну? Мусить в неї вкластись (сказали – робіть, правда, громадо?). А коли замовник – "свій"? Тоді додатковими угодами можна вільно динамити ціну "за взаємною згодою". Вигідно? Головне – законно (цього разу – без лапок, на жаль).

Хоч вчетверо ту ціну збільш... А потім – вимагати допомоги. Так, наче в місті - лиш копита й роги. І Президента хаяти гучніш. Та як він може не допомогти? Ей, чуєш, ти!.. Рука москви, агент кремля, маріонетка… (чи не оце - раніш - активно ширилося в місті безпідставно-безпредменто?). Більш того: наші "патріоти" – демонстративно пішли в п опозицію до ось цього (перегляньте!) Президента. Питання: інтереси якої держави вони обстоюють?..

Особливо, якщо підтвердиться інформація, що за найбільшим забудовником Ів.-Франківська стоїть відомий кум Put-In'а – питань до свобідного мера стане ще більше.

Обі©цяли-₴робимо

Взяти, приміром, АТП-2222 на вул. С.Бандери. В місті справді бракує житла? :) Чом тоді порожньо простоюють квадратні кілометри новобудов?…

А от кількість комунального транспорту – суттєво зростає! Невже дійсно нема потреби в другому депо? Зауважте: територія АТП – відповідно обладнана й знаходиться впритул до тролейбусної лінії. Останнє – ключовий аргумент в світлі майбутнього закриття на ремонт пасічнянського моста. Тролейбус – як відомо – не птах. Тож більша частина з них могла б знайти "гніздо" – саме тут. Наголошую: територія містиЛА всю необхідну інфраструктуру для обслуговування комунального транспорту (включаючи майстерні, інвентар, підйоми, паркінг)! Питання: рішення знищити такий об'єкт на догоду будОбізнесу – державницьке, далекоглядне, патріотичне? Стоїть за ним турбота про розвиток міста… чи радше – прагнення чиєїсь приватної вигоди? Гадаю, відповіді це слід вимагати від Прокуратури…

Хто ж тут "агент Кремля" – виборює наше "Право на правду" Дмитро Гнап. Власне за цю пильність – не люблять журналістів тоті "патріоти". І мова не лише про якогось там Павла. Прямих погроз від сводобівців удостоївся навіть відомий Дмитро Гордон. Хто ж тоді – наші?

І як правильно називати тих, хто обстоює інтереси ділової людини, що вільно веде бізнес в окупованому Криму? І укладають – дуже вигідні угоди!

О! До речі, знаєте що це?

Це – базова пропозиція переможця в тендері на ProZORRO. Виходить: виторгувана від базової – ціна в 120 "лимонів" (не-зелених!) – включає ВСІ(!) роботи (II і III черга)?! Звідки тоді береться майже 500 мільйонів? Кому-ЦЕ-вигідно?

Як думаєте: знає про це ДАСУ, НАБУ, ДБР, Генеральна, Антикорупційна (САП) чи Прокуратура області?.. Про це поговоримо згодом (дасть Бог жити).

PS:

  • Про персональну картку франківця – уродженця Бобровиці – читали? Контролюючі органи вже наче щось шукають. (Йдеться про державні кошти на приватний та партійний піар…)
  • А щодо агітації: проявляється ряд посадовців, котрі – як виглядає – покривають дійства. Нарешті почали надходити цікаві документи. Не минуло і півроку… Ой, ні – минуло :(

Тож чекайте свіжих публікацій… ;)


21.08.2019 Павло Теличко 34180 1
Коментарі (1)

P 2019.11.29, 23:38
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1970
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1868
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1862
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5524 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2157 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1515

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

750

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

803

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1005

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1008
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1775
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3687
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10262
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26154
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10191 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7719
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

906
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

214
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

387
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1286
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

890