Ініціатори створення реабілітаційного центру поблизу міського озера зазначають, Івано-Франківськ відстає від інших міст країни, оскільки не має спеціалізованого потужного ребцентру.
Від імені ветеранів, які виступають за будівництво, звернувся доброволець 102 бригади ТрО Микола Бітюк:
"Ми виступаємо за реабілітаційний центр поблизу міського озера. Ми не ховаємось ні за ким.
Ми відкрито показали свої обличчя та висловили свою позицію. Не розумію, чому активісти, які навмисне або під примусом (одне інше не виключає) намагаються зробити з нас невидимок?
Чому ці активісти бояться відкритої розмови з нами, натомість роблять вкиди проти влади та розповідають про якісь комерційні інтереси? Люди, схаменіться", — сказав військовий.
читайте також: Реабілітаційний центр поблизу міського озера: в Івано-Франківську створили петицію на оголошення інвестиційного конкурсу
Нагадаємо, раніше ветеран розповідав, що ідея створення подібного реабілітаційного центру з'явилася на початку повномасштабного вторгнення.
"Ми маємо дати належну реабілітацію, інтегрувати з війська в суспільство. Нам немає різниці, хто будуватиме центр — головне, щоб він був. Ми не претендуємо на приватну зелену зону, а на ділянку, яка належить місту.
Ми підійшли до міської влади, попросили... Ще дев'ять місяців тому один із нас виступав вперше з цією ідеєю, але всі мовчали. На наступній сесії — всі здійняли галас", — зазначав Бітюк.
Тоді ж ветерани ділились, що у реабілітаційному центрі передбачають рекреаційний комплекс з басейном закритого типу, в тому числі зі спортзалом та необхідними підсобними приміщеннями, відкритий басейн, процедурні кабінети. Також розглядають побудову приміщення з метою освіти.
Натомість 5 вересня на площі перед входом у міську раду мешканці виступали за збереження вільного простору від забудови на міському озері Івано-Франківська та створення Парку ветеранів.
Як зазначив тоді організатор зборів Богдан Козак, громадськість вкрай турбує це питання.
"Як вам вже відомо, 18 та 27 серпня відбулися збори громадської ініціативи, де були присутні 300 мешканців Івано-Франківська та проголосували за збереження вільного простору від забудови на міському озері та створення Парку ветеранів.
Ми не проти реабілітаційних центрів, але проти забудови зеленої зони", — казав Козак.
Нагадаємо, другого серпня 2024 року під час сесії міської ради депутати розглядали питання щодо будівництва реабілітаційного центру неподалік міського озера.
Тоді у залі, окрім депутатів, були присутні місцеві та військовослужбовці. Після жвавої дискусії 25 депутатів з 31 проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру.
Згодом, 5 серпня, іванофранківці створили електронну петицію щодо накладання мораторію на будь-яку забудову в зеленій зоні біля міського озера. Необхідну кількість голосів під петицією вже зібрали.
На противагу 7 серпня на сайті міськвиконкому створили електронну петицію про створення реабілітаційного центру для воїнів біля міського озера та облаштування відпочинкової зеленої зони. Ця петиція також зібрала необхідну кількість голосів.
Четвертого вересня ініціатори створення реабілітаційного центру поблизу міського озера представили проєкт, який планують реалізувати. Також, на сайті міськвиконкому створили електронну петицію з вимогою оголосити інвестиційний конкурс щодо створення відпочинкового оздоровчо-реабілітаційного центру для воїнів поруч міського озера.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Потреба сьогодення: в Івано-Франківську поблизу озера планують збудувати реабілітаційний центр