«Ми не проти ребцентру, але проти забудови зеленої зони»: в Івано-Франківську обговорювали будівництво поблизу озера (ФОТО)

На площі перед входом у міську раду 5 вересня мешканці виступали за збереження вільного простору від забудови на міському озері Івано-Франківська та створення Парку ветеранів.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

Як зазначив організатор зборів Богдан Козак, громадськість вкрай турбує це питання.

«Як вам вже відомо, 18 та 27 серпня відбулися збори громадської ініціативи, де були присутні 300 мешканців Івано-Франківська та проголосували за збереження вільного простору від забудови на міському озері та створення Парку ветеранів.

Ми не проти реабілітаційних центрів, але проти забудови зеленої зони. У 2018 році міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків обіцяв, що на цій ділянці буде зелена зона, дитячий парк чи розваги», — зазначив Богдан Козак.

   читайте також: "Станемо на бік громади у разі житлової забудови": в Івано-Франківську презентували проєкт ребцентру поблизу міського озера (ФОТО)

За словами організаторів акції, активісти зібралися, аби висловити протест щодо забудови міського озера.

До зустрічі долучилися також й інші громадські організації, серед яких ГО «Народна рада Прикарпаття».

«Я хотів би нагадати, що це продовження історії, а не якийсь початок. У «Народної ради Прикарпаття» ще в 2017-2018 році щодо цієї ділянки були суперечки. Шукали документи, як все відбувалося, тому це — не нова історія. Тоді вдалося знайти компроміс.

У той час міський голова Івано-Франківська прийняв нашу пропозицію. І всі пам’ятають це. Я би хотів сказати, що в цій ситуації я бачу, що ми проходимо певний іспит. Як і місцеві жителі, так і місцева влада.

Тому що по генплану ця зона є зеленою. Звичайно, орендар має певні права», — каже Володимир Волосянко, представник ГО.

За словами Володимира Волосянка, поки ситуація «не зайшла в глухий кут», можна знайти компроміс.

«Наріжним каменем став реабілітаційний центр. Багато вже висловилося і депутатів, і членів громадськості, що є альтернативні місця. Тому дещо незрозуміло.

Ні в кого немає сумнівів, що військових ми й поважаємо, і піклуємося про них. Наприклад, наша організація з 2014 року волонтерить, постійно їздить на схід», — додає Володимир Волосянко.

Також громадський активіст запевнив, що в них вже є шлях вирішення цієї ситуації.

Представник громадської організації «Воїн України» Ростислав Гудзінський висловив свою думку щодо забудови міського озера.

«Ми порадилися зі своєю організацією та дійшли спільного висновку, що не підтримуємо будову реабілітаційного центру саме там.

І це не тому, що ми проти реабілітаційних центрів. Ми за те, щоб їх будували у зручних місцях, де лікарі можуть надавати допомогу військовим.

Є більше зручне місце для цього — вулиця Мазепи, Центральна міська лікарня. Тим паче, що є погодження з головним лікарем. Тарас Масляк каже, що на території лікарні можна побудувати прекрасний реабілітаційний центр не на 500 метрів, де людям не буде, де пройти».

До обговорення цієї теми долучилася і місцева мешканка Любов Ворощак. Жінка зазначила, що з величезною повагою ставиться до всіх воїнів та вдячна їм за захист Батьківщини.

«У мене загинув племінник, і для мене ця тема є дуже болючою. Я розумію і військових, яких треба підтримувати і яким потрібно допомогти.

Водночас потрібно почути й громаду. Я прожила все життя біля озера і це просто жах, що зараз там відбувається. Цю територію по частинах відривають. Це недопустимо, так немає бути», — зазначила Любов Ворощак.

На підтримку побудови реабілітаційного центру сьогодні виступив ветеран війни Микола Бітюк.

«Цю ідею про реабілітаційний центр ми розробляли не місяць та не два. Ми вже працюємо над цим півтора року. Тому чому кажуть, що ця ділянка на 75 відсотків буде комерційною? Ні. 25 % — це буде реабілітаційна зона, 25% — це складські приміщення, а 50% — це тільки комерція.

Але варто зазначити, для чого нам комерція. Для того, щоб ми самі могли утримувати центр та лікування людей. І хочемо, аби ви розуміли, що ми за зелену зону, але вона розділяється на дві ділянки. Там є міська територія, і є територія забудівника».

За словами Миколи Бітюка, із забудівником узгодили ситуацію та переконалися, що він не проти сусідства із реабілітаційним центром.

«Ми тільки претендуємо на одну «смужку» території. Тому люди говорять про альтернативу в лікарні. Ми не проти, але це є державна установа — і державі доведеться фінансувати.

А все, що на цьому етапі відбувається, вони не зможуть утримувати так, як ми цього хочемо. Адже ми плануємо приймати щодня 100 людей для психологічної допомоги, і 30 людей, які вже на протезах», — зазначив Микола Бітюк.

Також активіст додав, що не проти, аби там був ще Парк ветеранів.

«Адже це б було найкращим варіантом. І головна проблема побудови реабілітаційного центру за містом полягає в тому, що їм не вдасться утримувати такий центр, адже не буде допомоги від міста».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Реабілітаційний центр поблизу міського озера: в Івано-Франківську створили петицію на оголошення інвестиційного конкурсу

"Мені просто болить", — ветеран з Івано-Франківська про потребу будівництва реабілітаційного центру

Потреба сьогодення: в Івано-Франківську поблизу озера планують збудувати реабілітаційний центр


05.09.2024 Тетяна Сорока 1546
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

506
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

628
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1348
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2305 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1149
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3083

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

903

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1054

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1480

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2082
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26393 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

773
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

975
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3031
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1275
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

951
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1210
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1221
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

435
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4294
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1085
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1648