«Ми не проти ребцентру, але проти забудови зеленої зони»: в Івано-Франківську обговорювали будівництво поблизу озера (ФОТО)

На площі перед входом у міську раду 5 вересня мешканці виступали за збереження вільного простору від забудови на міському озері Івано-Франківська та створення Парку ветеранів.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

Як зазначив організатор зборів Богдан Козак, громадськість вкрай турбує це питання.

«Як вам вже відомо, 18 та 27 серпня відбулися збори громадської ініціативи, де були присутні 300 мешканців Івано-Франківська та проголосували за збереження вільного простору від забудови на міському озері та створення Парку ветеранів.

Ми не проти реабілітаційних центрів, але проти забудови зеленої зони. У 2018 році міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків обіцяв, що на цій ділянці буде зелена зона, дитячий парк чи розваги», — зазначив Богдан Козак.

   читайте також: "Станемо на бік громади у разі житлової забудови": в Івано-Франківську презентували проєкт ребцентру поблизу міського озера (ФОТО)

За словами організаторів акції, активісти зібралися, аби висловити протест щодо забудови міського озера.

До зустрічі долучилися також й інші громадські організації, серед яких ГО «Народна рада Прикарпаття».

«Я хотів би нагадати, що це продовження історії, а не якийсь початок. У «Народної ради Прикарпаття» ще в 2017-2018 році щодо цієї ділянки були суперечки. Шукали документи, як все відбувалося, тому це — не нова історія. Тоді вдалося знайти компроміс.

У той час міський голова Івано-Франківська прийняв нашу пропозицію. І всі пам’ятають це. Я би хотів сказати, що в цій ситуації я бачу, що ми проходимо певний іспит. Як і місцеві жителі, так і місцева влада.

Тому що по генплану ця зона є зеленою. Звичайно, орендар має певні права», — каже Володимир Волосянко, представник ГО.

За словами Володимира Волосянка, поки ситуація «не зайшла в глухий кут», можна знайти компроміс.

«Наріжним каменем став реабілітаційний центр. Багато вже висловилося і депутатів, і членів громадськості, що є альтернативні місця. Тому дещо незрозуміло.

Ні в кого немає сумнівів, що військових ми й поважаємо, і піклуємося про них. Наприклад, наша організація з 2014 року волонтерить, постійно їздить на схід», — додає Володимир Волосянко.

Також громадський активіст запевнив, що в них вже є шлях вирішення цієї ситуації.

Представник громадської організації «Воїн України» Ростислав Гудзінський висловив свою думку щодо забудови міського озера.

«Ми порадилися зі своєю організацією та дійшли спільного висновку, що не підтримуємо будову реабілітаційного центру саме там.

І це не тому, що ми проти реабілітаційних центрів. Ми за те, щоб їх будували у зручних місцях, де лікарі можуть надавати допомогу військовим.

Є більше зручне місце для цього — вулиця Мазепи, Центральна міська лікарня. Тим паче, що є погодження з головним лікарем. Тарас Масляк каже, що на території лікарні можна побудувати прекрасний реабілітаційний центр не на 500 метрів, де людям не буде, де пройти».

До обговорення цієї теми долучилася і місцева мешканка Любов Ворощак. Жінка зазначила, що з величезною повагою ставиться до всіх воїнів та вдячна їм за захист Батьківщини.

«У мене загинув племінник, і для мене ця тема є дуже болючою. Я розумію і військових, яких треба підтримувати і яким потрібно допомогти.

Водночас потрібно почути й громаду. Я прожила все життя біля озера і це просто жах, що зараз там відбувається. Цю територію по частинах відривають. Це недопустимо, так немає бути», — зазначила Любов Ворощак.

На підтримку побудови реабілітаційного центру сьогодні виступив ветеран війни Микола Бітюк.

«Цю ідею про реабілітаційний центр ми розробляли не місяць та не два. Ми вже працюємо над цим півтора року. Тому чому кажуть, що ця ділянка на 75 відсотків буде комерційною? Ні. 25 % — це буде реабілітаційна зона, 25% — це складські приміщення, а 50% — це тільки комерція.

Але варто зазначити, для чого нам комерція. Для того, щоб ми самі могли утримувати центр та лікування людей. І хочемо, аби ви розуміли, що ми за зелену зону, але вона розділяється на дві ділянки. Там є міська територія, і є територія забудівника».

За словами Миколи Бітюка, із забудівником узгодили ситуацію та переконалися, що він не проти сусідства із реабілітаційним центром.

«Ми тільки претендуємо на одну «смужку» території. Тому люди говорять про альтернативу в лікарні. Ми не проти, але це є державна установа — і державі доведеться фінансувати.

А все, що на цьому етапі відбувається, вони не зможуть утримувати так, як ми цього хочемо. Адже ми плануємо приймати щодня 100 людей для психологічної допомоги, і 30 людей, які вже на протезах», — зазначив Микола Бітюк.

Також активіст додав, що не проти, аби там був ще Парк ветеранів.

«Адже це б було найкращим варіантом. І головна проблема побудови реабілітаційного центру за містом полягає в тому, що їм не вдасться утримувати такий центр, адже не буде допомоги від міста».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Реабілітаційний центр поблизу міського озера: в Івано-Франківську створили петицію на оголошення інвестиційного конкурсу

"Мені просто болить", — ветеран з Івано-Франківська про потребу будівництва реабілітаційного центру

Потреба сьогодення: в Івано-Франківську поблизу озера планують збудувати реабілітаційний центр


05.09.2024 Тетяна Сорока 1657
Коментарі ()

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

858
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1753 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7151
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15007 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1917
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1164

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

855

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

941

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1724

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1532
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

100
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

512
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

756
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3018
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

746
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1817
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

844
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34993 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

336
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

490
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

815
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

728