Сьогодні в Івано-Франківську у приміщенні ЗОШ №11 проходить нарада освітян та медиків по заходах з протидії та поширення коронавірусу в дошкільних та навчальних закладах міста.
За словами очільниці управління охорони здоров'я Марії Бойко, наразі в Івано-Франківську ситуація стабільна, немає потреби скасовувати будь-які заходи, в яких мають брати участь школярі, інформує кореспондент Фіртки.
"Якщо у дитини гарячка — це відповідальність батьків. Вони не мають пускати таку дитину до школи. Крім того, надаємо рекомендації навчальним закладам: після кожного уроку діти повинні виходити з класів. Самі класи потрібно провітрювати, — говорить Марія Бойко. — Треба також ввести дворазове вологе прибирання і до початку, і після уроку. А ще — дітям нагадуватимуть про часте миття рук".
Директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук каже, що робота освітян наразі складається з профілактичних заходів та просвітницької діяльності з дітьми, батьками.
За його словами, наразі освіта працює на упередження, жодної паніки не спостерігається.
"Сьогоднішня нарада покликана роз'яснити батькам, вчителям цю ситуацію. На сьогодні відвідуваність у нормі. Відсутність школярів близько 10%. Медпрацівники у закладах освіти працюють у межах своїх обов'язків", — сказав Максимчук.
Крім того, для дітей підготували тематичні диктанти на теми, як себе поводити.
Щодо карантинних дій за словами Максимчука, це не питання освіти, а санепідемстанції.
"На сьогоднішній день це питання не стоїть", — зазначає головний освітянин міста.
Крім того передбачається фінансування на миючі засоби та дезінфектори.
Марія Бойко зауважила, важливо використовувати одноразові хустинки, які потрібно одразу викидати та дотримуватись кашльового етикету.
Крім того, долала, всі замовлені речі придбані з Китаю є безпечними. Сире м'ясо, недостатньо оброблені продукти тваринного походження можуть бути небезпечними, тому необхідно слідкувати за приготуванням. Користуватися антисептичними засобами, якщо немає можливості помити руки.
За медпоказаннями одного натискання недостатньо, потрібно три. Тоді його необхідно втерти в руки. Їх не можна наносити на вологі руки, тільки на сухі.
"Якщо дитина, педагогічний працівник захворів вони мають сидіти вдома. Захворів - не йди на роботу" - наголошує Бойко.
Маски потрібні хворим людям, а не здоровим людям. На завершення Марія Бойко нагадала вакцини від коронавірусу наразі не існує.
В аптеках є швидкі тести на грип А+Б, які можна використовувати самим, щоб діагностувати чи є у людини захворювання на грип. Основним засобом боротьби з ускладненнями інфекційної хвороби є вакцинація.
"Ця вакцинація захищає від смерті, від погіршення стану. Особливо вона необхідна людям з надлишковою вагою та захворюванням на діабет"- додала Марія Бойко.
Читайте також:
Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)
Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму
Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус
Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу
Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)
Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу
У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)
Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська