Майже 60 бійців з Івано-Франківської громади вважаються зниклими безвісти

Майже шістдесят бійців з Івано-Франківської громади вважаються зниклими безвісти.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Поки триває розслідування обставин зникнення, сімʼї відважних захисників змушені жити у невідомості.


Як діяти рідним, якщо втратили зв'язок з військовослужбовцем?


Насамперед рідні військовослужбовців мають усвідомити, що в такий час зникнення на кілька діб для військових – буденна річ.

Адже в зонах бойових дій часто немає електрики та мобільного зв'язку. Тому військові, які виконують завдання в гарячих точках, іноді просто не мають можливості вчасно зарядити телефон і надіслати звістку додому.

Водночас варто мати номер мобільного телефону й інших військових, з якими несе службу родич. У випадку зникнення зв'язку спробуйте зателефонувати їм. Родичам військових, а особливо тих, які беруть участь у бойових діях, рекомендують чітко знати номер частини та батальйону, де служить боєць. Бажано знати, в якому саме населеному пункті він несе службу, і мати контакти військової частини, де базується його відділення.

читайте також: Існує невизначеність, яка є надією. Як підтримати родини зниклих безвісти


Алгоритм дій для визнання людини зниклою безвісти


У липні 2022 року Головне управління розвідки Міністерства оборони оприлюднило алгоритм дій для визнання людини зниклою безвісти.

Так, якщо немає інформації про місце перебування військовослужбовця, то близьким необхідно звернутися у центр комплектування та соціальної підтримки та військову частину, а також зателефонувати на гарячу лінію Міноборони за телефоном 0 800 500 442.

Окрім цього, у такому випадку можна звернутися до:

  • Національного інформаційного бюро за коротким номером 1648, міським номером (044) 287-81-65 чи заповнити відповідну форму для запитів на сайті;
  • найближчого відділку Національної поліції, надіслати запит поштою, зателефонувати на «102» або на гарячу лінію за телефоном: 0894 200 18 67;
  • офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин: 0 800 339 247;
  • об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених, який працює при Службі безпеки України: +38 067 650 83 32 або +38 098 087 36 01.
  • Міжнародного Комітету Червоного Хреста: 0 800 300 155.

Отриману заяву реєструють в журналі Єдиного обліку та вносять відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань для того, щоб Національна поліція розслідувала зникнення за ст. 115 Кримінального кодексу з приміткою «зниклий безвісти». Про це протягом трьох днів інформують Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Зазначимо, що на Івано-Франківщині працює координаційний центр з питань людей зниклих безвісти. За словами очільниці Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлани Онищук, центр узагальнює дані про зниклих безвісти за особливих обставин та незаконно затриманих окупантами військових і цивільних громадян.

Також тут близькі людей, з якими втрачено зв’язок, зможуть отримати консультацію юриста та психолога. Звернутися у координаційний центр можна телефоном: 093 322 58 81 або надіславши повідомлення на електронну пошту nev.vit11@gmail.com.


Онлайн-сервіс із пошуку зниклих безвісти та військовополонених


Служба безпеки України запустила онлайн-сервіс із пошуку зниклих безвісти та військовополонених в умовах війни. Повідомити про зниклих можна через онлайн-форму.

У СБУ запевняють, що дані, надіслані через форму, є конфіденційними та не потраплять до сторонніх осіб. Там також попереджають про шахрайські схеми, коли невідомі особи можуть телефонувати та пропонувати «допомогу» у нібито визволенні родичів з полону.

Важливо: якщо ви вже зверталися до Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених, повторно заповнювати форму не потрібно, її вже опрацювали.


Важливо не нашкодити


Міністерство оборони України звернулось до родичів зниклих безвісти українських бійців з проханням не викладати їхні персональні дані в мережу, щоб не нашкодити процесам пошуку та переговорам про звільнення. 

Ексзаступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявляла, що будь-яка інформація, що містить персональні дані людини, яка зникла безвісти, може зашкодити не лише пошуку та подальшому процесу обміну, а й здоров’ю зниклого та навіть життю.

«Знаємо точно, що ворог цю інформацію використовує.

Для прикладу, коли ви в соціальних мережах розміщаєте фотографію близької людини, зниклої безвісти, у військовій формі та із персональними даними, ви можете викрити цю людину, якщо вона переховується на тимчасово окупованих територіях у цивільному й шукає способу повернутися на підконтрольну територію України.

Або ж така людина може перебувати в полоні як, наприклад, цивільна, а ви виказуєте її, зазначаючи, що це саме військовослужбовець», — пояснювала Маляр.

У разі, якщо тривалий час немає звістки від рідного, який боронив Україну, заступниця порадила родичам звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, контакти якого — 095-412-74-24, 044-425-12-09.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

159
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1433
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1517
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1515
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5443
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7982 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

784

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1495

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2238

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2271
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

385
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2387
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3804
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2277
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3291
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1075
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

877
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

424
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

666
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

902 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

610
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2075 6