Командиру танка Віталію Сапилу родом з Прикарпаття посмертно надали звання Герой України

У бою за Київ 25 лютого загинув 21-річний командир танка, офіцер Віталій Сапило.

Під час чергового відеозвернення президент Володимир Зеленський заявив, що підписав указ про присвоєння звання Героя України 15 захисникам. Серед них Віталій Сапило — уродженець села Черче, що на Рогатинщині, передає Фіртка.

Так, український військовослужбовець сухопутних військ загинув 25 лютого у боях поруч українсько-білоруського кордону. Командир танкового взводу знешкодив три десятки одиниць техніки ворога. У танк, яким він керував, цілеспрямовано влучила російська ракета. 

«Був такою доброю дитиною, і потім сказав, що «хочу йти в сухопутні війська», що сам вирішив. Тяжка втрата, не віриться. Щоб був проклятий той путін, щоб горів у пеклі, щоб перевертався в домовині», — зі сльозами сказала бабуся загиблого бійця Галина Сапило.

Зауважимо, що також звання Героя України отримали:

  1. Старший лейтенант Білоконь Максим. Посмертно. Брав участь в обороні Чернігова, знищив ДРГ та два танки противника.
  2. Солдат Лук’янович Олександр. Посмертно. Під час бою знешкодив до 30 одиниць ворожої військової техніки. Загинув під час авіаудару.
  3. Підполковник Капічун Олександр. Посмертно. Завдяки його героїчним діям зупинили колону ворога, знищили техніку та ворожих солдатів.
  4. Молодший сержант Несольоний Михайло. Посмертно. Загинув у ближньому бою із силами противника під час евакуації людей.
  5. Солдат Нікончук Андрій. Посмертно. Захищав Київську ГЕС від нальотів російської авіації та ракетних ударів.
  6. Головний сержант Сенюк Олексій. Посмертно. Обороняв Чернігів, знищив два ворожих БПМ та захопив танк Т-72. Загинув від авіаудару.
  7. Лейтенант Українець Владислав. Посмертно. Прикрив відхід своїх при наступі ворога.
  8. Майор Чобан Степан. Посмертно. Пілот Су-27, відволік на себе ворожу авіацію над Кропивницьким.
  9. Майор Михальчук Ігор. Командир підрозділу танкового батальйону. Знищив численні бронемашини ворога.
  10. Полковник Мусієнко Сергій. Командир підрозділу ракетних військ та артилерії. Завдав нищівних ударів противнику на Харківському напрямку.
  11. Лейтенант Пальченко Євген. Командир взводу танків. Прикрив вихід бригади з оточення.
  12. Майор Прокопенко Владислав. Командир танкового батальйону. Вивів особовий склад і техніку з оточення без втрат.
  13. Підполковник Федосенко Павло. Командир підрозділу 92-ї бригади. За ефективну оборону Харкова.
  14. Старший лейтенант Чавалах Дмитро. За героїчну участь в обороні Херсонської області.

«Усі 40 мільйонів — як ці п'ятнадцять Героїв! Слава Україні», — підкреслив Зеленський.

Що було раніше?

21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зеленський назвав умову для переговорів із Росією

Секретар РНБО нагадав українцям рецепт фірмового «коктейлю» для окупантів

Опитування: 88% українців вірять, що Україна зможе відбити напад російських окупантів

Прослуховується ворожими військами: українців просять обмежити користування WhatsApp

Понад 85% мешканців західних областей готові захищати цілісність України зі зброєю у руках

«Відбувся справжній злам. Війна стала європейською» — міністр оборони про російське вторгнення

Зможуть компенсувати провину у найгарячіших точках: українців з реальним бойовим досвідом звільнять з-під варти


Коментарі ()

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3255
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1355
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1463
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2583
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2310
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2244

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

209

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1447

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2196

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2942
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

493
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

628
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

637
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

480
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15928
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2834
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1107
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26586 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

962
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

820 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

627