"Коли ми діждемося Вашингтона": з чим йде у нардепи мер Тисмениці Степан Сворак

21 липня в Україні відбудуться позачергові вибори до ВРУ. Перші кандидати вже реєструються.

Фіртка вирішила проаналізувати передвиборчі програми кандидатів у нардепи.

У виборчому окрузі №84 з центром у місті Тисмениця, станом на 19 червня, вже зареєстровано 4 кандидати, серед яких чинний міський голова Тисмениці Степан Сворак, який йде на вибори як самовисуванець.


Хто такий Степан Сворак:

Степан Сворак - доктор юридичних наук, доктор історичних наук, професор, доктор філософії Українського Вільного Університету в Мюнхені, академік Української академії політичних наук, член-кореспондент інженерної академії України.

Народився 10 серпня 1959 року в місті Тисмениця Івано-Франківської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, Тисменицький міський голова, безпартійний, проживає в місті Тисмениця Тисменицького району Івано-Франківської області, судимість відсутня, самовисування.


Що обіцяє кандидат:

В галузі державного будівництва політик обіцяє зміцнення боєздатності української армії, піднесення авторитету і ваги в суспільстві професії військовослужбовця; законодавче забезпечення механізму люстрації та оновлення кадрів; розвиток місцевого самоврядування; реалізація принципу підзвітності державних органів народу; розширення підвалин громадянського суспільства; обов’язкове прийняття законів про референдум, імпічмент президента та зняття недоторканості з депутатів.

У сфері економіки звертає увагу на зменшення кількості податків та захист бізнесу від необґрунтованих перевірок; покращення інвестиційного клімату на Івано-Франківщині та створення нових робочих місць; пошук можливостей фінансування ремонту доріг між селами та районними центрами Івано-Франківщини;  пріоритет розвитку нашого регіону - активний туризм, покращення інфраструктури туристичного бізнесу в краї, його законодавче закріплення.

В галузі соціального захисту у своїй програмі Сворак зазначає про необхідність територіальної доступності медичної допомоги населенню, покращення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти та збереження чинної мережі закладів охорони здоров’я та освіти.

В галузі сільського господарства наголошує на раціональному використанні земельних ресурсів; встановленні відповідальності за заподіяння шкоди родючим властивостям землі та довкіллю; законодавче закріплення принципу справедливого розподілу прибутку між сільськогосподарськими товаровиробниками та посередниками.

В галузі культури кандидат у нардепи говорить про поширення та підтримку сучасної української патріотичної ідеології; відродження національних традицій, пам’яток історії та культури; створення нових культурно-духовних та спортивно-оздоровчих проєктів.

В галузі екології вважає, що потрібно впроваджувати природозберігаючі технології та альтернативні джерела енергії; працювати над реалізацією програми протипаводкових та протиповеневих заходів, а також поширювати нові методи збору та утилізації сміття.

"Для впровадження цієї програми сподіваюся на підтримку своїх виборців. У своєму житті я керуюся принципами справедливості, чесності та правди, а тому солідарний з усіма, хто поділяє такі ж моральні цінності. Як доктор наук, професор, офіцер та патріот не обіцяю, а даю слово честі сумлінно виконувати обов’язки перед своїми співгромадянами, захищати інтереси виборчого округу  Івано-Франківщини, служити українському народу", - підсумовує кандидат.

Детальніше із програмою Степана Сворака можна ознайомитися ТУТ.


Читайте також:

Підвищення відповідальності влади, лобіювання інтересів Івано-Франківська та Прикарпаття, легалізація євроблях за 500 євро – з чим іде на вибори Олександр Шевченко

Притягнути до відповідальності топ-корупціонерів і назвати війну війною: з чим йде у нардепи Іван Гарасимко

Чиновників на детектор брехні та повернення франківського аеропорту: що обіцяє зробити у кріслі нардепа Оксана Савчук


20.06.2019 2571
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

103
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1658
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3114
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1114
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1139
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1173 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

206

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1080

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

896

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

295
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2463
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1219
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1283
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

528
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15160
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7462
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

301
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

353
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

372
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

360
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

451