
21 липня в Україні відбудуться позачергові вибори до ВРУ. Перші кандидати вже реєструються.
Фіртка вирішила проаналізувати передвиборчі програми кандидатів у нардепи.
У виборчому окрузі №83 з центром в Івано-Франківську, станом на 19 червня, вже зареєстровано три кандидати, серед яких діючий народний депутат Олександр Шевченко, який йтиме як самовисуванець.
Хто такий Олександр Шевченко:
Олександр Леонідович Шевченко (нар. 8 квітня 1971 року, м. Коломия Івано-Франківської області, Україна) – український бізнесмен, громадський діяч, політик, меценат. Автор ідеї, засновник та колишній директор гірськолижного курорту «Буковель». Народний депутат України 7-го (2014) та 8-го скликань.
Освіту здобув за спеціальностями радіомонтажник (диплом з відзнакою) та «Радіотехніка», кваліфікація «Радіоінженер»). Працював монтажником радіоапаратури 2-го розряду, менеджером з торгівлі підприємства.
Свою громадську діяльність Олександр Леонідович Шевченко розпочав у 2004 році, коли на базі гірськолижного курорту «Буковель», за його ініціативи, були започатковані декілька благодійних довгострокових акцій, проєктів та програм, спрямованих на підтримку малозабезпечених мешканців Івано-Франківської області та інших областей України. За його підтримки було започатковано низку програм з реабілітації та оздоровлення дітей хворих на ДЦП та дітей з інвалідністю, які мешкають в Івано-Франківській області.
У 2014 році був обраний депутатом Верховної Ради України по мажоритарному Івано-Франківському виборчому округу № 83 на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року.
У Верховній раді 8 скликання є членом Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Не входить до складу будь-якої фракції.
Що обіцяє кандидат:
У своїй програмі кандидат зазначає, що лише на принципах Гідності та Правди ми збудуємо сильну модерну країну, яка забезпечить громадянам достаток, комфорт, безпеку, гармонію стосунків поміж людьми.
"У нас є потенціал, ресурси та воля для того, щоби посісти в новому світі лідируючі позиції", - відзначає Шевченко.
Обіцяє ухвалити законопроєкт, який спрямований на подолання системної корупції та підвищення відповідальності влади. Зокрема, йдеться про посилення кримінальної відповідальності для топ-корупціонерів – до пожиттєвого ув’язнення з конфіскацією майна, позбавлення СБУ та ГПУ невластивих функцій тиску на бізнес, завершення реформи незалежної судової гілки влади та скасування недоторканності народних депутатів.
Що ж стосується зовнішньої політики та протидії агресії РФ то Олександр Шевченко має ряд ініціатив. Серед яких: уніфікація озброєнь за стандартами НАТО, Зовнішній курс України – в Європейський Союз і НАТО, боротьба за повернення окупованих територій на сході України та в Криму, захист українців за кордоном, звільнення українських політв’язнів та військовополонених з Росії, залучення інвестицій та новітніх технологій в Україну.
Якщо розглядати питання освіти, науки та медицини, то у нардепа є своє бачення.
"Стратегічний напрямок – повна безкоштовна освіта. Також, перегляд так званої «медреформи», порятунок системи охорони здоров’я України. Надання найвищого соціального статусу вчителям – від вихователя дитячого садка до професора університету", - йдеться у програмі Олександра Шевченка.
Також Шевченко має на меті розв'язати проблему розмитнення «євроблях» шляхом простого розмитнення автомобіля - єдиний митний платіж в 500 євро.
Не забув він і про Прикарпаття, для якого підготував програму будівництва доріг до кожного міста і села Івано-Франківщини з 10-річною гарантією за 5 років та обіцяє лобіювання інвестиційних можливостей Івано-Франківська та області, залучення світових інвестиційних фондів в економіку, інфраструктуру та туристичну галузь краю.
Читайте також:
Нормальна виборча программ, особливо про реформу медицини