Громади Прикарпаття отримають в наступному році додатковий фінансовий ресурс у сумі близько 300 мільйонів гривень внаслідок збільшення частки податку на доходи фізичних осіб, яка розподіляється у місцеві бюджети.
Про це Фіртці розповів виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.
Нагадаємо, положення про збільшення до 64% частки ПДФО, яка розподіляється у місцеві бюджети, міститься в ухваленому народними депутатами Законі України «Про державний бюджет України на 2022 рік» (наразі така частка становить 60%).
«У 2022 році я хочу подякувати нашим депутатам, тому що ця ідея, щоб збільшити для громад ПДФО – вона в нас була з початку року.
Ми активно над цим працювали. У нас була позиція, щоб громадам дали 80%, тоді нам не треба додаткової дотації, нам не треба інших моментів. Щоб віддали громадам ці кошти – громади цілеспрямовано б працювали.
Сьогодні ми бачимо у державному бюджеті на 2022 рік 64%, тобто на 4% більше ПДФО. Для бюджету Прикарпаття це близько 300 мільйонів гривень – це ті «чисті» гроші.
Тобто ми вже порахували з тими, що мають забрати та з тими, що мають дати. Тобто «чистий» ресурс, коли громади отримують додатково 300 мільйонів гривень, тобто те, що вони вже отримують до своїх бюджетів, без усіх», - розповів Юрій Стефанчук.
Раніше про збільшення на 4% частки ПДФО, яка розподіляється у бюджети громад домовлено у підписаному 30 жовтня цього року Урядом, Офісом Президента, НАК «Нафтогаз» та головами громад Меморандумі про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. В такий спосіб громади мали отримати додатковий фінансовий ресурс, який мав гарантувати, що ціни на тепло для населення не зростатимуть.
Разом з тим, вже у 2023 році громадам, схоже, знову доведеться вдовольнятися лише 60% ПДФО. Адже, як стверджує Юрій Стефанчук, збільшення частки податку передбачене лише у державному бюджеті на 2022 рік і не внесено до Бюджетного кодексу.
«Ми говоримо, що витрати збільшуються і ці 4% - вони не закріплені у бюджетному кодексі. Вони виключно є в державному бюджеті. Ми розуміємо, що це кошти на рік – на один рік, тобто наступного року процес, який ми розпочали, він буде продовжений в частині фінансового зміцнення місцевих бюджетів», - зазначив голова Івано-Франківського РВ АМУ.
Докладніше про втрати та здобутки місцевих бюджетів у 2021 році та прогнози на рік 2022-й читайте у публікації "Підсумки року на Прикарпатті: чим обернувся 2021-й для бюджетів місцевих громад".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка – найменше коштів