Ілон Маск планує створити місто на Марсі (ФОТО)

Очільник SpaceX каже, що цивілізація на Землі "переживає тяжкі часи"


Ілон Маск розкрив плани створити місто на Марсі, яке буде повністю самодостатнім і для свого виживання не залежатиме від прив'язки до Землі.

Виступаючи на щорічній конференції Марсового товариства, засновник і генеральний директор SpaceX сказав, що проєкти з розвитку марсіанського поселення вже тривають, але їх потрібно завершити до того, як на Землі відбудеться катаклізм. Він додав:

"Цивілізація виглядає не надто сильною, вона виглядає трохи хиткою зараз".

Отже, встановлення самодостатності було б остаточним еталоном успіху будь-якої колонізації Марса.

"Корисно мати за мету створення самоокупного міста на Марсі ... Не просто поселення кількох людей або база, а самоокупне місто", - сказав він.

Випробування кислотою насправді полягає в тому, що якщо кораблі із Землі з будь-якої причини припинять надходити, чи життя на Марсі не зникне?

"Якщо так, то ми не в безпечному місці".

За його словами, така ситуація може виникнути з ряду потенційних сценаріїв, наводячи приклади удару комети об Землю, виверження супервулкана або навіть "ядерного Армагедону" на Землі.

"Це справді може звестись до того, що ми готові створити самоокупне місто на Марсі до або після третьої світової війни? І я думаю, що ймовірність його створення після третьої світової війни — сподіваємось, ніколи не буде третьої світової війни, — але ймовірність після неї низька, тому нам слід спробувати зробити місто самоокупним до будь-якої ймовірної світової війни".

Візуалізація космічного корабля SpaceX


Маск заснував SpaceX з головною місією — зробити людство різнопланетним видом, і часто говорив про своє бажання подорожувати туди ще за життя.

Космічним кораблем, що розробляється для цієї мети, є "Космічний корабель", який вже провів кілька пробних польотів та посадок на базі компанії в Техасі.

На запитання, коли може бути перша подорож корабля на Марс, Маск сказав, що місія без екіпажу може відбутися вже у 2024 році.

На початку цього року Маск зробив розробку космічного корабля StarsX пріоритетом у роботі компанії, висловивши занепокоєння щодо поточного прогресу космічних технологій, який недостатній для досягнення його мети — бути серед перших відвідувачів Марса.

Під час заходу Марсового товариства Маск також заявив, що малоймовірно, що створення самоокупного міста на Марсі відбудеться за його життя.

"Тут насправді йдеться про мінімізацію екзистенціального ризику для цивілізації в цілому, а потім про захоплююче майбутнє, на яке ви можете чекати", - сказав він.

"Майбутнє, де ми — космічна цивілізація і багатопланетний вид, є набагато цікавішим, ніж те, де нас немає".

за матеріалами Іndependent


21.10.2020 7101
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2025 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1364
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5190
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14842 10
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3530 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3360

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1229

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2589

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2569

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

3034
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

311
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1465
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1237
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

715
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

440
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

623
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

974
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21905
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

399
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

457 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

913 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

714