Ілон Маск планує створити місто на Марсі (ФОТО)

Очільник SpaceX каже, що цивілізація на Землі "переживає тяжкі часи"


Ілон Маск розкрив плани створити місто на Марсі, яке буде повністю самодостатнім і для свого виживання не залежатиме від прив'язки до Землі.

Виступаючи на щорічній конференції Марсового товариства, засновник і генеральний директор SpaceX сказав, що проєкти з розвитку марсіанського поселення вже тривають, але їх потрібно завершити до того, як на Землі відбудеться катаклізм. Він додав:

"Цивілізація виглядає не надто сильною, вона виглядає трохи хиткою зараз".

Отже, встановлення самодостатності було б остаточним еталоном успіху будь-якої колонізації Марса.

"Корисно мати за мету створення самоокупного міста на Марсі ... Не просто поселення кількох людей або база, а самоокупне місто", - сказав він.

Випробування кислотою насправді полягає в тому, що якщо кораблі із Землі з будь-якої причини припинять надходити, чи життя на Марсі не зникне?

"Якщо так, то ми не в безпечному місці".

За його словами, така ситуація може виникнути з ряду потенційних сценаріїв, наводячи приклади удару комети об Землю, виверження супервулкана або навіть "ядерного Армагедону" на Землі.

"Це справді може звестись до того, що ми готові створити самоокупне місто на Марсі до або після третьої світової війни? І я думаю, що ймовірність його створення після третьої світової війни — сподіваємось, ніколи не буде третьої світової війни, — але ймовірність після неї низька, тому нам слід спробувати зробити місто самоокупним до будь-якої ймовірної світової війни".

Візуалізація космічного корабля SpaceX


Маск заснував SpaceX з головною місією — зробити людство різнопланетним видом, і часто говорив про своє бажання подорожувати туди ще за життя.

Космічним кораблем, що розробляється для цієї мети, є "Космічний корабель", який вже провів кілька пробних польотів та посадок на базі компанії в Техасі.

На запитання, коли може бути перша подорож корабля на Марс, Маск сказав, що місія без екіпажу може відбутися вже у 2024 році.

На початку цього року Маск зробив розробку космічного корабля StarsX пріоритетом у роботі компанії, висловивши занепокоєння щодо поточного прогресу космічних технологій, який недостатній для досягнення його мети — бути серед перших відвідувачів Марса.

Під час заходу Марсового товариства Маск також заявив, що малоймовірно, що створення самоокупного міста на Марсі відбудеться за його життя.

"Тут насправді йдеться про мінімізацію екзистенціального ризику для цивілізації в цілому, а потім про захоплююче майбутнє, на яке ви можете чекати", - сказав він.

"Майбутнє, де ми — космічна цивілізація і багатопланетний вид, є набагато цікавішим, ніж те, де нас немає".

за матеріалами Іndependent


21.10.2020 6815
03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

663
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1089
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

703
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1176
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1270
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10513 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

714

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1069

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1191

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

816
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14133 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

714
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

536
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7315
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20251
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38336
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

681
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8498
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

783
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

378
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

631
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

548