Який відсоток українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі (ОПИТУВАННЯ)

Майже 60% опитаних українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі чи землекористувача, якщо вони будуть порушені, при цьому, понад половині респондентів потрібна інформація про останні зміни у земельному законодавстві.

Про це свідчать результати соцопитування "Готовність землевласників та землекористувачів до впровадження земельної реформи", передає Фіртка.

"Під час опитування інтерв’юери стикались із певним небажанням респондентів обговорювати питання, що стосуються володіння, користування та продажу-купівлі земель сільськогосподарського призначення. Це свідчить про поширеність побоювань щодо наслідків відкриття ринку землі та ризиків постраждати від неправомірних дій у цій царині", - розповіла соціологиня, аспірантка кафедри соціології Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського" Марина Шпікер.


Про наміри купувати і продавати землю

За даними опитування, лише 19% респондентів збираються продавати, купувати землю або робити й те, й інше. Дещо більше зацікавлених у купівлі землі орендарів та тих, хто обробляє понад 11 га землі.

При цьому, серед мешканців обласних центрів потенційних покупців вдвічі більше, ніж серед сільських жителів.

Зазначається, що на питання "Скільки, на вашу думку, буде коштувати 1 гектар після відкриття ринку?" 39% усіх опитаних не змогли відповісти.

"Опитування продемонструвало, що брак знань та потреба в інформації навіть більша, ніж очікувалося. Наприклад, 19% респондентів, які відповіли, що хочуть або купити (7%), або продати (12%) землю, були навіть менш поінформовані, ніж інші опитані. Зміна цього становища є негайним пріоритетом для забезпечення позитивних результатів земельної реформи. Інший приклад - лише 29% опитаних знають, що уряд надає фінансову підтримку фермерам для розширення виробництва, і лише 6% змогли назвати конкретну програму підтримки. Відтак, ті, хто не знають, просто втрачають таку можливість", - заявив провідний економіст Світового банку Клаус Дейнінгер.


Знання законодавства

Повідомляється також, що перевірка знань респондентів щодо земельного законодавства показала, що їхній рівень правової обізнаності з земельних питань можна оцінити як посередній.

На 14 запитань про оформлення документів на землю, оренди, продажу тощо 23% опитаних дали до 5 правильних відповідей, 55% - 6-9 правильних відповідей, а 22% - 10 та більше.

"Ці результати опитування свідчать про потребу в інформуванні та правопросвітництві, особливо через ті канали комунікації, які популярні серед певних категорій населення. Наприклад, для старших вікових груп - це національні та місцеві телеканали, преса та радіо", - сказав в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Серед респондентів дещо вищий рівень обізнаності з питань оформлення документів на землю, а нижчий - з питань оренди та продажу землі.


Потреба в інформації та канали комунікації

Інформація про останні зміни у земельному законодавстві наразі потрібна 53% опитаних, свідчать результати дослідження. При цьому, майже всі запропоновані категорії запитань однаково цікавлять респондентів: набуття та відчуження земельні ділянки (33%), приватизація та оренда (28%), оформлення документів на землю (27%).

Серед найбільш зручних способів дізнаватися інформацію про земельне законодавство 41% опитаних зазначили інтернет, третина (30%) - національні телеканали, кожен п’ятий (19%) - соціальні мережі "Фейсбук", "Інстаграм", "Твітер" тощо.

Від близького оточення хочуть дізнаватися "земельні" новини 14% респондентів. Водночас місцевим телеканалам як джерелу інформації довіряють 12% опитаних, місцевій владі та органам місцевого самоврядування - кожен десятий.

"Загалом, що молодша людина, то більше вона надає перевагу інтернету, соціальним мережам та месенджерам; що старша - всім іншим каналам інформування (окрім зовнішньої реклами). У селах частіше відзначають, що їм зручно дізнаватися інформацію з місцевої преси, у маленьких містах та селищах міського типу - з національних телеканалів та від близького оточення, у великих містах - з інтернету", - зазначають автори дослідження.


Правоспроможність і верховенство права

Більше половини опитаних (59%) відповіли, що, ймовірно, зможуть захистити свої права як власника землі чи землекористувача, якщо вони будуть порушені.

При цьому, майже три чверті опитаних (73%) вважають, що, ймовірно, знайдуть, де отримати хорошу пораду, якщо зіткнуться із проблемою, пов’язаною з правом приватної власності на землю. Серед тих, хто ідентифікує систему БПД як надавача правової допомоги, 77% відповіли на це запитання ствердно.

Менш впевнені у здатності захистити свої права та отримати хорошу пораду старші люди, мешканці сіл, переважно у західних регіонах країни, а також люди з нижчим рівнем обізнаності щодо земельного законодавства.


Читайте також:

Який відсоток українців хочуть, щоб Зеленський балотувався на другий термін

Успіхи та невдачі: оцінка подій, які сталися в Україні після проголошення незалежності (ОПИТУВАННЯ)

Ставлення до ЛГБТ-спільнот, атеїстів та чайлдфрі: яка ситуація у західних областях (ОПИТУВАННЯ)

Відомо, що мешканці західних регіонів вважають критерієм успіху (ОПИТУВАННЯ)

Опитування: 78% жителів Західної України вважають себе щасливими


24.08.2021 1988
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1229
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

955
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1218 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3626 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33829
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2786

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

322

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

713

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1643

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1027
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

580
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

470
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

849
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12155
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1456
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1232
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1319
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

501
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

205
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

282
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

327
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1219