Експортують продукцію у 25 країн світу: як у Калуші працює релокована фабрика з пошиття медичного одягу

За рік роботи у Калуші на Івано-Франківщині релоковане підприємство з пошиття одягу для медиків і працівників сфери краси збільшило своє виробництво вдвічі.

Зараз власники планують запустити ще одну виробничу лінію, а також навчити й працевлаштувати 50 людей.

Як вдалося налагодити роботу фабрики на Івано-Франківщині та про реалізацію проєкту "Навчи швачку з нуля" читайте у матеріалі Суспільного, передає Фіртка.

До Калуша підприємство релокували у 2023 році. Виробництво розмістили на площі 1000 метрів квадратних. З Житомира перевезли частину обладнання, а з Одеси релокували склад готової продукції. Про це Суспільному розповіла директорка фабрики Ольга Мельник.

Загалом виробництво заснували дев'ять років тому, проте після повномасштабного вторгнення змушені були призупинити роботу.

"Регіон постійно обстрілювали й ухвалили досить складне рішення: призупинити виробництво і зайнятися пошуками нового регіону для своєї фабрики. Переглянули безліч варіантів, але нам приглянувся Калуш — спокійне містечко, дуже близько до кордонів.

Для виробника-експортера дуже зручно. Тут ми почали все з "нуля". Я приїхала, дала оголошення, прийшли люди й ми почали. Завезли два рулони білої тканини й почали кроїти наші вироби", — каже Ольга Мельник.

На новому місці вдалося налагодити повний цикл виробництва: від розкрою і пошиття, до брендування та упакування. На фабриці виготовляють понад 300 моделей костюмів для медиків та працівників сфери краси.

Працівники з Житомира не переїхали, тож у Калуші навчали й працевлаштовували місцевих жителів. Наразі на виробництві працюють 30 людей. У розкрійно-пошивному цеху за одну зміну виготовляють приблизно сотню медичних халатів, каже майстрова цеху Оксана Баглай.

"У нас практикується пошиття медичного одягу. Швачки приходять із навичками. Розкрій, пошив, прасування — це все належить до нашого процесу роботи", — пояснює Оксана Баглай.

Три місяці на фабриці працює місцева жителька, кравчиня Ярослава Сандуляк. Жінка зізнається: навчитися може кожен, головне — бажання.

"Тут багато складних моментів. Треба і продумати наперед, що за чим, щоб рівно було, гарно, акуратно. Але в нас є майстрова, яка підкаже порядок роботи", — говорить Ярослава Сандуляк.

Готову продукцію перевіряють у відділі якості, потім її запаковують і відправляють на склад, розповідає завідувачка складу Наталія Неспляк.

"Насамперед ми перевіряємо, чи продукція відповідає замірам. Тому що може бути таке, що розмір неправильно вшитий або щось поплутали. Далі — чи всі строчки є, чи все якісно, чи ніде не скосили дівчата.

І якщо все добре, ми тоді чіпаємо картонну бирку, пломбуємо, запаковуємо і воно їде на склад", — каже Наталія Неспляк.

Зі слів директорки підприємства Ольги Мельник, на фабриці планують запустити ще одну виробничу лінію, проте бракує працівників. Тож вирішили організувати проєкт "Навчи швачку з нуля". В його межах планують навчити й працевлаштувати ще 50 людей.

"Це буде такий інтенсивний проєкт, який триватиме три місяці. Будуть і теоретичні, і практичні завдання. Ремесло можна буде опанувати за три місяці. І вже, відповідно, людина одразу буде ознайомлена з нашим асортиментом", — пояснює Ольга Мельник.

Окрім розширення виробництва, також налагоджують закордонну співпрацю. Продукцію експортують у 25 країн світу. З 18 фірмових магазинів вісім працюють за кордоном, каже Ольга Мельник. Зокрема, у 2024 році відкрили крамницю в Іспанії, у планах — Великобританія, Німеччина та США.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


26.05.2024 Іван Муканик 3994
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

951
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2744
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

949
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1016
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1017 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3047 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

863

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

754

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1073
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

109
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2307
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1131
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

431
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15048
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7361
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

798
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

358
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

271
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

361
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

637
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1094