Доступність міста: в Івано-Франківську з'явиться ще більше понижень на вулицях

Наприкінці минулого року в Івано-Франківську створили мапу доступності.
Про це повідомляє міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Як зазначає посадовець, працювали над нею радник міського голови з питань доступності Юрій Гапончук спільно із людьми з інвалідністю, а також з департаментами міста. Серед багатьох вулиць визначили п'ять великих маршрутів, які потрібно зробити комфортними для маломобільних людей. Усі маршрути ведуть з центру до медичних закладів та парку. Радник з питань доступності Юрій Гапончук, підкреслює гостроту проблеми інклюзії в умовах війни, адже й сам втратив кінцівку при бойовому завданні.
“Перед початком своєї роботи я проаналізував дороги, тротуари, сполучення в сегменті доступності. Визначив найбільш проблематичні на сьогодні місця та ділянки. Це лікарні, різні заклади та підприємства”, -  розповідає радник з питань доступності Юрій Гапончук.
Перший маршрут, який завершили, повністю пролягає від обласної лікарні Івано-Франківська до центральних вулиць. Результат виконаних робіт свого часу перевірила інспекція на візках колісних.
“У першу чергу ми вибираємо ті об’єкти, де проходять реабілітацію та лікування наші хлопці. Зокрема, люди з обмеженими можливостями. Щоб було їм комфортно добиратись, щоб не відчували перешкод. Тому ми реалізували вже проєкт від обласної лікарні до центру міста” -  пояснює заступник директора Департаменту благоустрою Андрій Гаврилків.
Пониження зробили й біля міської лікарні на вулиці Матейка. 
“Ми постараємося зробити плавніший перехід аби військові та й загалом прості люди могли проїхати безперешкодно”, - говорить головний фахівець відділу технагляду, ветеран Василь Голіней.
Наразі на завершальній стадії робіт знаходяться ділянки пішохідних переходів по вулиці Чорновола. Вздовж всієї вулиці зроблені пониження та встановлена тактильна плитка для осіб, які мають певні проблеми з мобільністю.
“Тактильну плитку на пішохідних переходах ми з'єднуємо направляючими плитами, щоб можна було з одного переходу незрячим людям перейти на другу сторону. Є парк, де збирається дуже багато людей. Пологовий будинок, зупинки, де також багато людей. Тому всі ці переходи, які є поблизу зупинок переробили для маломобільних груп населення”, - провідний інженер виробничо-технічного відділення УКБ Ярослав Кузик.
Крім цього, тривають ремонтні роботи на вулиці Мазепи. На декількох ділянках використовувались плитки та бордюри, які стояли раніше. За словами представника підрядника в результаті цього вдалось суттєво зекономити на матеріалах та вартості робіт.
“Ми демонтовуємо старі бордюри з каменю, їх понижуємо, а також ставимо тактильну плитку. Якщо це на великому перехресті, то тактильна плитка з одного пониження з'єднується з іншим. Для того, щоб люди мали змогу безпечно переходити. Також це дуже важливо для тих людей, які пересуваються на кріслі колісному, для молодих мам з колясками й людей похилого віку” – розповідає представник підрядника УКБ Юрій Фаркавець. 
Міський голова Руслан Марцінків розповів про активну роботу щодо покращення доступності міста. За його словами, завдяки спільним зусиллям, місто стає більш комфортним для всіх мешканців з інвалідністю.
“Питання доступності після питання підтримки захисників стоїть на другому місці по важливості. Дякуємо, що долучається багато людей до цієї роботи. Надіюсь, що місто стане доступнішим для людей з інвалідністю”, – резюмує Руслан Марцінків.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


17.10.2024 Тетяна Сорока 974
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

334

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

831

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

746
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

392
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1123 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2251 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950