Доступність міста: в Івано-Франківську з'явиться ще більше понижень на вулицях

Наприкінці минулого року в Івано-Франківську створили мапу доступності.
Про це повідомляє міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Як зазначає посадовець, працювали над нею радник міського голови з питань доступності Юрій Гапончук спільно із людьми з інвалідністю, а також з департаментами міста. Серед багатьох вулиць визначили п'ять великих маршрутів, які потрібно зробити комфортними для маломобільних людей. Усі маршрути ведуть з центру до медичних закладів та парку. Радник з питань доступності Юрій Гапончук, підкреслює гостроту проблеми інклюзії в умовах війни, адже й сам втратив кінцівку при бойовому завданні.
“Перед початком своєї роботи я проаналізував дороги, тротуари, сполучення в сегменті доступності. Визначив найбільш проблематичні на сьогодні місця та ділянки. Це лікарні, різні заклади та підприємства”, -  розповідає радник з питань доступності Юрій Гапончук.
Перший маршрут, який завершили, повністю пролягає від обласної лікарні Івано-Франківська до центральних вулиць. Результат виконаних робіт свого часу перевірила інспекція на візках колісних.
“У першу чергу ми вибираємо ті об’єкти, де проходять реабілітацію та лікування наші хлопці. Зокрема, люди з обмеженими можливостями. Щоб було їм комфортно добиратись, щоб не відчували перешкод. Тому ми реалізували вже проєкт від обласної лікарні до центру міста” -  пояснює заступник директора Департаменту благоустрою Андрій Гаврилків.
Пониження зробили й біля міської лікарні на вулиці Матейка. 
“Ми постараємося зробити плавніший перехід аби військові та й загалом прості люди могли проїхати безперешкодно”, - говорить головний фахівець відділу технагляду, ветеран Василь Голіней.
Наразі на завершальній стадії робіт знаходяться ділянки пішохідних переходів по вулиці Чорновола. Вздовж всієї вулиці зроблені пониження та встановлена тактильна плитка для осіб, які мають певні проблеми з мобільністю.
“Тактильну плитку на пішохідних переходах ми з'єднуємо направляючими плитами, щоб можна було з одного переходу незрячим людям перейти на другу сторону. Є парк, де збирається дуже багато людей. Пологовий будинок, зупинки, де також багато людей. Тому всі ці переходи, які є поблизу зупинок переробили для маломобільних груп населення”, - провідний інженер виробничо-технічного відділення УКБ Ярослав Кузик.
Крім цього, тривають ремонтні роботи на вулиці Мазепи. На декількох ділянках використовувались плитки та бордюри, які стояли раніше. За словами представника підрядника в результаті цього вдалось суттєво зекономити на матеріалах та вартості робіт.
“Ми демонтовуємо старі бордюри з каменю, їх понижуємо, а також ставимо тактильну плитку. Якщо це на великому перехресті, то тактильна плитка з одного пониження з'єднується з іншим. Для того, щоб люди мали змогу безпечно переходити. Також це дуже важливо для тих людей, які пересуваються на кріслі колісному, для молодих мам з колясками й людей похилого віку” – розповідає представник підрядника УКБ Юрій Фаркавець. 
Міський голова Руслан Марцінків розповів про активну роботу щодо покращення доступності міста. За його словами, завдяки спільним зусиллям, місто стає більш комфортним для всіх мешканців з інвалідністю.
“Питання доступності після питання підтримки захисників стоїть на другому місці по важливості. Дякуємо, що долучається багато людей до цієї роботи. Надіюсь, що місто стане доступнішим для людей з інвалідністю”, – резюмує Руслан Марцінків.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


17.10.2024 Тетяна Сорока 779
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

363
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

555
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1308
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2243 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1115
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3045

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

874

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1022

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1449

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2056
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26349 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

744
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

943
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2981
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1232
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

926
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1185
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1194
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

398
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4240
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1057
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1625