Доступність міста: в Івано-Франківську провели реконструкцію ще однієї ділянки

В Івано-Франківську реконструювали ще одну ділянку, аби вона стала зручнішою для мешканців.
Про це повідомляє міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Як зазначає посадовець, це відбулося на вулиці Хіміків, 2-6.
Тут не просто відремонтували тротуар та сходи, а передбачили, зокрема, і питання інклюзивності. Бо ця ділянка є важливою для мікрорайону Пасічна, через те, що тут щодня проходять чимало людей. 
«Ми знаходимось на вулиці Хіміків. В рамках виконання програми облаштування елементів доступності, ми виконували тут роботи з благоустрою та відновлення покриття тротуару.
А також відновили двоє сходів і зробили два пандуси. Два пониження такі для зручності маломобільних верств населення. Загалом два місяці тут тривали роботи.
Як бачите, все у межах норми. Навіть, попри те, що тут є дуже великий перепад висот нам вдалося дотриматися нормативів по пониженнях. Роботи добігають до завершення. Нам ще залишились перила.
Думаю, наступного тижня, якщо погода дозволить, ми тут завершимо роботи», — каже Ігор Сенчук, перший заступник директора Департаменту благоустрою.
Отримали звернення — виконали. 
«Звернулася Олена Неспяк, дружина загиблого Героя Михайла, з проханням облаштувати тут зручний проїзд.
Це місце є одним із найпрохідніших у Пасічній, оскільки тут щодня рухається багато людей, зокрема дітей та мам з візочками.
Тому, вдячний усім, хто долучиться до цієї важливої справи», — каже депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Строїч.
Ця ділянка є частиною великої програми доступності Івано-Франківська, над якою працював радник міського голови, ветеран російсько-української війни Юрій Гапончук.
Раніше він особисто проінспектував місто, аби визначити першочергові роботи. Адже сам особисто не зі слів знає, на скільки важлива доступність обраного маршруту. 
«Дану ділянку ми почали робити після звернення однієї жительки цієї вулиці, яка має 2 малих дітей, яких треба водити в садочок, в школу. Тут були сходи в аварійному стані, по яких було дуже проблемно пересуватись.
Розглянувши це звернення, ми прийняли рішення зробити 2 сходові клітинки з пандусами і зробити вже саме тротуарне покриття з тактильною плиткою і всіма іншими вимогами доступності.
Це все виконали досить непогано, ще треба доробити поручні на зʼїздах і сходах. Місцеві жителі задоволені, бо це зручність і вже немає ніякого болота і ям під ногами», — відзначає Юрій Гапончук, ветеран, радник міського голови з питань доступності. 
Мешканці дякують за реконструкцію. Адже тут зробити не просто ремонт, а попри різну висоту сходових — спроєктували зручний з’їзд, як для маломобільних людей, так і для батьків з дитячими візками.
«Ми тут проживаємо на вулиці Хіміків, 2. Тут були дуже некрасиві сходи. Ми дуже попросили, щоб тут була реконструкція і нас послухали. Ми дуже дякуємо, що саме так гарно і безпечно все зробили: для дітей, для батьків з візочком, для людей старшого віку чи людей з інвалідністю», — дякує Олена, мешканка Івано-Франківська.
Як зазначає очільник міста, кожна вулиця в Івано-Франківську має бути зручною. Це не перша ділянка, де вже провели такі роботи. Раніше зробили пониження від обласної лікарні до центру міста, відремонтували ділянку на Старозамковій біля військової поліклініки.
Також — поруч дитячої лікарні, пологового та вул. Матейки, поблизу «Дому воїна» поруч Січових Стрільців та Мазепи, на перехресті вулиць Любомира Гузара, Галицької та Дністровської. Доступними вдалося зробити та чимало пішохідних переходів у різних мікрорайонах міста.
Зокрема, на вулицях Миколайчука, Стуса, Деповській, Вовчинецькій, Сагайдачного, Коновальця, Надрічній, Шпитальній та інших. І на цьому роботи не припиняються. 
«Дуже важливо облаштувати пандуси, зробити тротуари для маломобільних груп. Для хлопців з інвалідністю, а також для маленьких діток. Адже тут велика кількість людей проживає. Великий підйом.
І тому дуже важливо це зробити в дуже стислі терміни. Тому вдалось зробити. Ще зараз роботи доробляться. Ще перила зроблять, водовідведення і в принципі цей кусок буде зроблений. Дякую підрядникам, які в дуже такий оперативний час зробили.
Найбільше вдячні нашим воїнам. Насправді завдяки ним ми маємо український Франківськ. Ми сьогодні дослуховуємось до родин загиблих і до наших військових, які втратили кінцівки на цій страшній війні», — резюмує Марцінків.



02.10.2024 Тетяна Сорока 383
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

471
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2588 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2437
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6574 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2867
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2487

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

285

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1110

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2213

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3011
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

567
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

846
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

868
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

628
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1963
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34473
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1272
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27263 1
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

235
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

392
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2113
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1097