"Від самої ідеї не відмовляємося": в Івано-Франківську скасують інвестиційний конкурс на будівництво ребцентру поблизу озера

Рішення планують ухвалити на найближчій сесії міської ради.

Про це 10 жовтня в етері програми "Новий погляд" розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

"Справді, це викликало високий резонанс. Між учасниками бойових дій дійшло до сутичок — як одними, так й іншими. Тому ми прийняли рішення припинити проведення інвестиційного конкурсу, на найближчій сесії ми розглянемо скасування інвестиційного конкурсу.

Перед сесією міської ради ініціюватиму це, а потім разом з депутатами розглядатимемо й ухвалюватимемо відповідне рішення. Хоча моя думка така, що там міг би бути реабілітаційний центр — він мав право на існування. Тим паче, що це така зона для розвитку спортивно-оздоровчої інфраструктури" — каже очільник.

Як зазначив міський голова, це б не завадило створенню Парку ветеранів.

"Ми оголошували конкурс на трохи більше, ніж гектар землі. Це територія, яку ми свого часу добилися від "Гаразд—України" і вони віддали її місту — раніше вона була в оренді. Решта території (близько трьох гектарів) — в оренді "Гаразд—України" сьогодні.

Я категорично проти будь-якого будівництва там житла — про це навіть й не йшлося. Щодо спортивно-оздоровчої реабілітаційної інфраструктури, то це могло бути.

Я підтримую, щоб був і Парк ветеранів, але я й за те, щоб був реабілітаційний центр. Не згоден з тим, що ребцентр повинен бути далеко за містом. Це не оздоровчий комплекс, а в першу чергу — лікувальний заклад", — говорить Руслан Марцінків.

За словами очільника міста, альтернативні місця пропонували.

"Ми запропонували розгляд альтернатив, зокрема ЦМКЛ, але треба дивитися на інфраструктуру, тому що там достатньо тісно. Друге питання — ресурси, кошти. Ідея була така, щоб шляхом залучення інвестора побудувати басейн, спортивний зал та схожу інфраструктуру. Так ми б отримали обладнаний реабілітаційний центр, який передали би місту — Центральній міській клінічній лікарні, яка є комунальним закладом. Це  було б  продовженням їх реабілітаційного відділення та в пішій доступності до лікарні. 

Інша частина — спортивно-оздоровча інфраструктура (басейн, спортзал тощо) була би в приватній власності, але використовувався ребцентром безкоштовно", — розповів Марцінків.

Міський голова зауважив, що інвестиційний конкурс скасують, але від ідеї реабілітаційного центру не відмовляються.

"Ми його обовʼязково зробимо, навіть якщо декому це не подобається", — резюмує він.


Нагадаємо, другого серпня 2024 року під час сесії міської ради депутати розглядали питання щодо будівництва реабілітаційного центру неподалік міського озера.

Тоді у залі, окрім депутатів, були присутні місцеві та військовослужбовці. Після жвавої дискусії 25 депутатів з 31 проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру.

Згодом, 5 серпня, іванофранківці створили електронну петицію щодо накладання мораторію на будь-яку забудову в зеленій зоні біля міського озера. Необхідну кількість голосів під петицією вже зібрали.

На противагу 7 серпня на сайті міськвиконкому створили електронну петицію про створення реабілітаційного центру для воїнів біля міського озера та облаштування відпочинкової зеленої зони. Ця петиція також зібрала необхідну кількість голосів.

Четвертого вересня ініціатори створення реабілітаційного центру поблизу міського озера представили проєкт, який планують реалізувати. Також, на сайті міськвиконкому створили електронну петицію з вимогою оголосити інвестиційний конкурс щодо створення відпочинкового оздоровчо-реабілітаційного центру для воїнів поруч міського озера.

Натомість 5 вересня на площі перед входом у міську раду мешканці виступали за збереження вільного простору від забудови на міському озері Івано-Франківська та створення Парку ветеранів. 

Разом з тим, 21 вересня трапився конфлікт між активістами, які підтримують будівництво ребцентру поблизу озера та активістами, які виступають за створення поблизу озера Парку ветеранів. У результаті двоє чоловіків, між якими сталася сутичка, отримали тілесні ушкодження. 


15.10.2024 Діана Струк 5813 1
Коментарі (1)

озерна справа 2024.10.16, 02:30

Не чув щоб будували реабілітаційні центри в центрах міст. Логічно спокій за містом. Але це так, думки. Треба спочатку знати який саме профіль реабітації передбачався... Який потрібен сьогодні.є? Може тцкашникам пісоя тяжких ловів. Чи таки пораненим солдатам...

Конкурс скасували на будь-де. І це ще не двйшло до фінансування і потім утримання - зарплати персоналу, обладнання. Після показової бусифікації по всій Україні бажаючих спонсорувати зменшиться. Вражений скільки віцськових підтримали ці облави. Ще можна зрозуміти хто в окопах відрізаний від інформації і повівся на: "винуваті у всьому ті що йти бусифікуватись не хочуть чи бояться йти куди бусифікують". При чому ті що в ресторанах сиділи там і будуть далі бо з довідочками у них все гаразд.

Ніхто так не "опустив" українців як тцк. Антимайданна компашка у владі потирає руки, і регоче, і пророс ні при чому, - зате дивись як крутять тих у вишиванках, як тікають україномовні "українствующіє". І попуск цей на весь світ. Якщо думаєте що перебільшено, то згадайте ваше ставлення і враження до жителів "лднр" коли їх так бусифікували. От таке ж ставлення до українців тепер у поляків, угорців, словаків і всіх решту. І якщо військові які підтримують ці рейди у балаклавах вигаданих законів що це вони народ, то помиляються. Знову ж згадайте то "лнрднр" кого все одно асоціюють з жителями. В пішло все від дебільного переконання "воюватимуть усі". Як це в реальності? Діти жінки? Всі чоловіки від 15-и років? Калашниковими? Поясами шазедів? Тому допомоги тепер буде все менше "бусифікованому" народові. Пожаліють але грошей буде менше. Про що уже щаявила Франція і Німеччина. То хто платитиме за реабілітаційні центри якщо гривень немає на пенсії і на зарплати і оплачується це з доларів і євро допомоги? А москаль тисне. І поки розповіді про "катастрофічні втрати" у них на росії навіть додаткової мобілізації не оголошено, а політики носяться з дурнею про якісь "переговори", на тб експерт Ступак (злається) заявив що треба згоджуватись втратити територію бо росія сильніша(наче москалям треба частина території для чогось іншого ніж далі захоплювати). То ж, повторюсь, хто платиме за реабілаційні центри тепер і кого там реабілітувати планують? Сподіваюсь це у мене осінні думки такі і не знаю чогось оптимістичного з того що твориться... А починали ж добре - рекрутинг без тцк. Та ті не здались пішли облавами одразу щойно заявили аро альтернативу їм. Думаю одна фамілія стоїть за тис хто педалює бусифікацію і ями для військових як покарання "по стандартах НАТО"  після яких точно треба реабілітація і чи це все в Україні твориться чи десь інше.

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

784
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2733
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1708 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3839
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5608
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1788

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

309

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

294

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

458

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

990
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

588
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

585
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

863
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2106
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

632
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

957
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5019
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1182
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

502 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

704
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

483
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

807