"Від самої ідеї не відмовляємося": в Івано-Франківську скасують інвестиційний конкурс на будівництво ребцентру поблизу озера

Рішення планують ухвалити на найближчій сесії міської ради.

Про це 10 жовтня в етері програми "Новий погляд" розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

"Справді, це викликало високий резонанс. Між учасниками бойових дій дійшло до сутичок — як одними, так й іншими. Тому ми прийняли рішення припинити проведення інвестиційного конкурсу, на найближчій сесії ми розглянемо скасування інвестиційного конкурсу.

Перед сесією міської ради ініціюватиму це, а потім разом з депутатами розглядатимемо й ухвалюватимемо відповідне рішення. Хоча моя думка така, що там міг би бути реабілітаційний центр — він мав право на існування. Тим паче, що це така зона для розвитку спортивно-оздоровчої інфраструктури" — каже очільник.

Як зазначив міський голова, це б не завадило створенню Парку ветеранів.

"Ми оголошували конкурс на трохи більше, ніж гектар землі. Це територія, яку ми свого часу добилися від "Гаразд—України" і вони віддали її місту — раніше вона була в оренді. Решта території (близько трьох гектарів) — в оренді "Гаразд—України" сьогодні.

Я категорично проти будь-якого будівництва там житла — про це навіть й не йшлося. Щодо спортивно-оздоровчої реабілітаційної інфраструктури, то це могло бути.

Я підтримую, щоб був і Парк ветеранів, але я й за те, щоб був реабілітаційний центр. Не згоден з тим, що ребцентр повинен бути далеко за містом. Це не оздоровчий комплекс, а в першу чергу — лікувальний заклад", — говорить Руслан Марцінків.

За словами очільника міста, альтернативні місця пропонували.

"Ми запропонували розгляд альтернатив, зокрема ЦМКЛ, але треба дивитися на інфраструктуру, тому що там достатньо тісно. Друге питання — ресурси, кошти. Ідея була така, щоб шляхом залучення інвестора побудувати басейн, спортивний зал та схожу інфраструктуру. Так ми б отримали обладнаний реабілітаційний центр, який передали би місту — Центральній міській клінічній лікарні, яка є комунальним закладом. Це  було б  продовженням їх реабілітаційного відділення та в пішій доступності до лікарні. 

Інша частина — спортивно-оздоровча інфраструктура (басейн, спортзал тощо) була би в приватній власності, але використовувався ребцентром безкоштовно", — розповів Марцінків.

Міський голова зауважив, що інвестиційний конкурс скасують, але від ідеї реабілітаційного центру не відмовляються.

"Ми його обовʼязково зробимо, навіть якщо декому це не подобається", — резюмує він.


Нагадаємо, другого серпня 2024 року під час сесії міської ради депутати розглядали питання щодо будівництва реабілітаційного центру неподалік міського озера.

Тоді у залі, окрім депутатів, були присутні місцеві та військовослужбовці. Після жвавої дискусії 25 депутатів з 31 проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру.

Згодом, 5 серпня, іванофранківці створили електронну петицію щодо накладання мораторію на будь-яку забудову в зеленій зоні біля міського озера. Необхідну кількість голосів під петицією вже зібрали.

На противагу 7 серпня на сайті міськвиконкому створили електронну петицію про створення реабілітаційного центру для воїнів біля міського озера та облаштування відпочинкової зеленої зони. Ця петиція також зібрала необхідну кількість голосів.

Четвертого вересня ініціатори створення реабілітаційного центру поблизу міського озера представили проєкт, який планують реалізувати. Також, на сайті міськвиконкому створили електронну петицію з вимогою оголосити інвестиційний конкурс щодо створення відпочинкового оздоровчо-реабілітаційного центру для воїнів поруч міського озера.

Натомість 5 вересня на площі перед входом у міську раду мешканці виступали за збереження вільного простору від забудови на міському озері Івано-Франківська та створення Парку ветеранів. 

Разом з тим, 21 вересня трапився конфлікт між активістами, які підтримують будівництво ребцентру поблизу озера та активістами, які виступають за створення поблизу озера Парку ветеранів. У результаті двоє чоловіків, між якими сталася сутичка, отримали тілесні ушкодження. 


15.10.2024 Діана Струк 5785 1
Коментарі (1)

озерна справа 2024.10.16, 02:30

Не чув щоб будували реабілітаційні центри в центрах міст. Логічно спокій за містом. Але це так, думки. Треба спочатку знати який саме профіль реабітації передбачався... Який потрібен сьогодні.є? Може тцкашникам пісоя тяжких ловів. Чи таки пораненим солдатам...

Конкурс скасували на будь-де. І це ще не двйшло до фінансування і потім утримання - зарплати персоналу, обладнання. Після показової бусифікації по всій Україні бажаючих спонсорувати зменшиться. Вражений скільки віцськових підтримали ці облави. Ще можна зрозуміти хто в окопах відрізаний від інформації і повівся на: "винуваті у всьому ті що йти бусифікуватись не хочуть чи бояться йти куди бусифікують". При чому ті що в ресторанах сиділи там і будуть далі бо з довідочками у них все гаразд.

Ніхто так не "опустив" українців як тцк. Антимайданна компашка у владі потирає руки, і регоче, і пророс ні при чому, - зате дивись як крутять тих у вишиванках, як тікають україномовні "українствующіє". І попуск цей на весь світ. Якщо думаєте що перебільшено, то згадайте ваше ставлення і враження до жителів "лднр" коли їх так бусифікували. От таке ж ставлення до українців тепер у поляків, угорців, словаків і всіх решту. І якщо військові які підтримують ці рейди у балаклавах вигаданих законів що це вони народ, то помиляються. Знову ж згадайте то "лнрднр" кого все одно асоціюють з жителями. В пішло все від дебільного переконання "воюватимуть усі". Як це в реальності? Діти жінки? Всі чоловіки від 15-и років? Калашниковими? Поясами шазедів? Тому допомоги тепер буде все менше "бусифікованому" народові. Пожаліють але грошей буде менше. Про що уже щаявила Франція і Німеччина. То хто платитиме за реабілітаційні центри якщо гривень немає на пенсії і на зарплати і оплачується це з доларів і євро допомоги? А москаль тисне. І поки розповіді про "катастрофічні втрати" у них на росії навіть додаткової мобілізації не оголошено, а політики носяться з дурнею про якісь "переговори", на тб експерт Ступак (злається) заявив що треба згоджуватись втратити територію бо росія сильніша(наче москалям треба частина території для чогось іншого ніж далі захоплювати). То ж, повторюсь, хто платиме за реабілаційні центри тепер і кого там реабілітувати планують? Сподіваюсь це у мене осінні думки такі і не знаю чогось оптимістичного з того що твориться... А починали ж добре - рекрутинг без тцк. Та ті не здались пішли облавами одразу щойно заявили аро альтернативу їм. Думаю одна фамілія стоїть за тис хто педалює бусифікацію і ями для військових як покарання "по стандартах НАТО"  після яких точно треба реабілітація і чи це все в Україні твориться чи десь інше.

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

291
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1143
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2095 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

992
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2914
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2000

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

775

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

945

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1364

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1966
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26210 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

654
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

859
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2865
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1130
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

842
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1100
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1097
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

286
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4041
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

968
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1538