Дніпровський театр представив франківцям "Оргію"

Останню прижиттєву п'єсу Лесі України "Оргія" у постановці Дніпровського молодіжного драматичного театру «Віримо» презентували франківцям на Камерній сцені місцевого драмтеатру.

Обласний центр став восьмим загалом та першим містом в західному етапі туру, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, повідомляє Фіртка.

За словами гостей з Дніпра, через свою виставу мають намір довести, що зараз важко уявити більш актуального автора, ніж Леся Українка.

І справді, п'єса написана понад сто років тому досі не втратила своєї актуальності. Алегорії, які пронизують твір гостро сприймаються сучасниками. 

Так, на перший погляд, глядачі спостерігають за життям героїв Давньої Греції та Риму, але насправді Леся Українка писала про Україну та її роль в Російській імперії.

І про вічний вибір, що стоїть перед митцем: бути вірним собі й робити те, чим горить душа, чи піддатися кон'юктурі й зрадити внутрішньому собі заради матеріального достатку. 

"Сучасники Лесі Українки часто звинувачували її в тому, що вона не пише про Україну. Адже, звертаючись до традиційних образів та сюжетів, поетеса розгортала події своїх творів в Греції, Італії, Іспанії. Минуло близько 100 років, і зараз, як ніколи, зрозуміло: насправді це Україна, з її найболючішими та найважливішими питаннями", - зазначив режисер театру "Віримо" Володимир Петренко.

Власне, через чверть години ти ловиш себе на думці, що в діалогах еллінів та римлян режисер демонструє сучасну проблему українського суспільства: коли на 8 рік війни досі чимало є тих, хто вважає - культура та спорт поза політикою. Так, головний герой співець Антей (Тимофій Тарковський) міг би жити в достатку та розкоші - для цього достатньо лише розважати своїм талантом римлян, що завоювали його країну. Друзі, дружина та, навіть, сестра і матір переконують героя поступитися своїми принципами та відвідувати вечірки та розважати гостей Мецената (багатого римлянина, нащадка відомого роду).

Виконавці проєкту прагнуть відновити елітарний пласт української культури через діалог між творчістю Лесі Українки та сучасними глядачами. І маємо зазначити, це їм вдається. 

"Буквально з перших хвилин вистава захоплює так, що неможливо відвести очей. Дуже вдало підібрані типажі акторів, їхня майстерність зачаровує. Враження від вистави тільки хороші, під час перегляду пережив багато різних емоцій", - поділився враженнями після вистави один з глядачів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Дубовецькій територіальній громаді вдруге відбувся фестиваль “Озерце. Про своє” (ВІДЕО)

У Косові відбувся фестиваль кераміки «Мальований дзбаник»

На_шапку: за сезон благодійникам вдалося зібрати більше 140 тисяч


Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3736
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12282 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2527
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2387
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3355
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5408

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1242

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1625

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2159

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1847
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

411
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

334
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

452
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

819
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9356
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1163
27.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21055
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

245
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

412
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

874
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1722 11