Для неї, для нього і для малого

Привіт, друзі! Давно не чулися, давно не говорили про книжки. Але настав час повернути нашу традицію і знову поговорити про «що почитати». Сьогодні наша добірка буде дещо скромною, бо тільки набираємо обертів, але максимально цікавою та універсальною. Я довго думав, про що ж вам розповісти й нарешті обрав. З вами знову незмінний книжковий оглядач Остап Микитюк.

Першою я обрав книжку, яка змусить вас і сміятись, надриваючи пузо, і переживати, а інколи навіть і плакати. Це неповторна «Франческа. Повелителька траєкторій» Доржа Бату, українського письменника бурятсько-монгольського походження, яка вийшла у «Видавництві Старого Лева» у 2018 році. Доля в реальності свого часу закинула автора у США, і не просто, а на роботу в НАСА.

Саме це й лягло в основу його книжки. Виявляється, налаштовувати траєкторії супутників не тільки небезпечно, складно і шалено відповідально, але й дуже весело.

Усе почалося з історій, які автор у форматі блогу викладав у своєму фейсбуці, та згодом історії про будні у НАСА призвели до такого ажіотажу, що тисячі підписників Доржа таки вмовили його зібрати це у книгу.

Автор знайомить нас з, на перший погляд, божевільною дівчиною Франческою, яка, керуючись власними амбіціями й трошки дитячими комплексами, віддала своє життя математиці. А пізніше за збігом обставин потрапила у НАСА.

Вже з першого дня на неї чекають курйози у військовій частині, де розташований пункт налаштування траєкторій — то її сплутають з чиєюсь дитиною, то вона підірве кухню, де обідають працівники центру, то втрапить у конфліктну ситуацію з солдатами або щось випадково розіб’є. І її partner at crime мимоволі здебільшого стає сам Дорж.

Таких історій у книзі сотні. І якщо на початку здається, що у наступному розділі Франческа таки вилетить з роботи, то згодом ти так переймаєшся цією сицилійкою, що вона стає тобі як рідна.

«Франческа» направду книжка не тільки про будні у НАСА, але й про жертовність і справжню дружню любов та підтримку.


Щоб трошки розбавити градус ніжностей, наступною книгою про яку хотілося б розповісти, я обрав трилер французького письменника Френка Тільє «Пазл», що з’явилась в українському перекладі минулого року у видавництві Фабула.Автор знайомить нас з колишньою парою — Іланом та Хлоєю. Свого часу окрім почуттів між ними, вони мали одержимість щодо пошуків таємничої гри «Параноя».

Але час минав, пошуки ні до чого не приводили, а незабаром Хлоя взагалі таємниче зникла. Ілан тим часом намагався привести своє життя до порядку — влаштувався на роботу на автозаправку і час від часу писав дивні сценарії для ігор.

Та одного химерного ранку Хлоя знову опинилась на порозі його дому з новиною про те, що вона вийшла на слід гри. Цього разу вона реальна і якщо вони в неї потраплять, то зірвуть куш в 300 000 євро. Для цього потрібно всього лиш пройти кілька квестів у закинутій психіатричній лікарні «Сваннесон» в Альпах протягом п’яти днів.

Та щойно після цього у житті Ілана починається справжнє божевілля.

Організатори «Параної» крок за кроком підставляють його, вішають на нього убивства, заставляють тікати й усе для того, щоб їх разом із Хлоєю привести до «Сваннесона».

Коли квест таки починається, за кілька днів стає зрозуміло, що для того, щоб отримати ті заповітні гроші, мало пройти квести, потрібно ще й вижити у компанії ще шести таких самих відчайдушних гравців…

Фінал книги в результаті зовсім ошелешує, оскільки виявляється, що усе навколо насправді ніколи не було тим, чим здавалося…


А на закінчення хотілося б розповісти про легкий та веселий мальопис, що заполонив серця мільйонів читачів по всьому світу, й на щастя з’явився в українському перекладі у видавництві MAL`OPUS — «Химерна планета» Нейтана В. Пайла.

Отже, уявіть практично ідентичну з нашою планету, де еволюції та технічний прогрес точнісінько такі ж, як і у нас. Але є одна відмінність, там живуть не люди, а кумедні прибульці, які весь час намагаються поводитись як люди. Правда виходить це у них поганенько, хоча краще буде сказати — просто по своєму. Вони так само як і ми закохуються, створюють родини, заводять домашніх улюбленців та святкують дні народження.

Однак своє життя ці істоти сприймають занадто буквально, перетворюючи буденні ситуації на театр абсурду.

Наприклад, краватки вони називають «тканиною серйозності», яку варто вдягати на роботу. Або замість квітів (як заведено у нас) вони дарують «помираючі рослини», а вази у них називаються циліндрами смерті. Загадати бажання у них звучить як «мовчки дати запит на шось».

Трохи моторошно місцями звучить? Не лякайтеся, за такими буквальними сценами направду можна впізнати безліч історій з нашого з вами життя. І це заворожує своєю милістю.

Що ж, а поки ми обираємо для вас нові книги, не забувайте розповісти про наші огляди друзям!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги Фіртки:

Що стається після смерті?

Вартість Tesla дуже завищена

Як змінювались канони краси за останні 100 років


05.11.2021 Остап Микитюк 10127
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

303
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2222
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1625
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1926
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5540 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4066

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1040

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1052

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1566

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1056
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

802
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

668
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14475
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10327
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5978
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

547
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5227 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28385 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

416
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

549
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

387
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

577