Для неї, для нього і для малого

Привіт, друзі! Давно не чулися, давно не говорили про книжки. Але настав час повернути нашу традицію і знову поговорити про «що почитати». Сьогодні наша добірка буде дещо скромною, бо тільки набираємо обертів, але максимально цікавою та універсальною. Я довго думав, про що ж вам розповісти й нарешті обрав. З вами знову незмінний книжковий оглядач Остап Микитюк.

Першою я обрав книжку, яка змусить вас і сміятись, надриваючи пузо, і переживати, а інколи навіть і плакати. Це неповторна «Франческа. Повелителька траєкторій» Доржа Бату, українського письменника бурятсько-монгольського походження, яка вийшла у «Видавництві Старого Лева» у 2018 році. Доля в реальності свого часу закинула автора у США, і не просто, а на роботу в НАСА.

Саме це й лягло в основу його книжки. Виявляється, налаштовувати траєкторії супутників не тільки небезпечно, складно і шалено відповідально, але й дуже весело.

Усе почалося з історій, які автор у форматі блогу викладав у своєму фейсбуці, та згодом історії про будні у НАСА призвели до такого ажіотажу, що тисячі підписників Доржа таки вмовили його зібрати це у книгу.

Автор знайомить нас з, на перший погляд, божевільною дівчиною Франческою, яка, керуючись власними амбіціями й трошки дитячими комплексами, віддала своє життя математиці. А пізніше за збігом обставин потрапила у НАСА.

Вже з першого дня на неї чекають курйози у військовій частині, де розташований пункт налаштування траєкторій — то її сплутають з чиєюсь дитиною, то вона підірве кухню, де обідають працівники центру, то втрапить у конфліктну ситуацію з солдатами або щось випадково розіб’є. І її partner at crime мимоволі здебільшого стає сам Дорж.

Таких історій у книзі сотні. І якщо на початку здається, що у наступному розділі Франческа таки вилетить з роботи, то згодом ти так переймаєшся цією сицилійкою, що вона стає тобі як рідна.

«Франческа» направду книжка не тільки про будні у НАСА, але й про жертовність і справжню дружню любов та підтримку.


Щоб трошки розбавити градус ніжностей, наступною книгою про яку хотілося б розповісти, я обрав трилер французького письменника Френка Тільє «Пазл», що з’явилась в українському перекладі минулого року у видавництві Фабула.Автор знайомить нас з колишньою парою — Іланом та Хлоєю. Свого часу окрім почуттів між ними, вони мали одержимість щодо пошуків таємничої гри «Параноя».

Але час минав, пошуки ні до чого не приводили, а незабаром Хлоя взагалі таємниче зникла. Ілан тим часом намагався привести своє життя до порядку — влаштувався на роботу на автозаправку і час від часу писав дивні сценарії для ігор.

Та одного химерного ранку Хлоя знову опинилась на порозі його дому з новиною про те, що вона вийшла на слід гри. Цього разу вона реальна і якщо вони в неї потраплять, то зірвуть куш в 300 000 євро. Для цього потрібно всього лиш пройти кілька квестів у закинутій психіатричній лікарні «Сваннесон» в Альпах протягом п’яти днів.

Та щойно після цього у житті Ілана починається справжнє божевілля.

Організатори «Параної» крок за кроком підставляють його, вішають на нього убивства, заставляють тікати й усе для того, щоб їх разом із Хлоєю привести до «Сваннесона».

Коли квест таки починається, за кілька днів стає зрозуміло, що для того, щоб отримати ті заповітні гроші, мало пройти квести, потрібно ще й вижити у компанії ще шести таких самих відчайдушних гравців…

Фінал книги в результаті зовсім ошелешує, оскільки виявляється, що усе навколо насправді ніколи не було тим, чим здавалося…


А на закінчення хотілося б розповісти про легкий та веселий мальопис, що заполонив серця мільйонів читачів по всьому світу, й на щастя з’явився в українському перекладі у видавництві MAL`OPUS — «Химерна планета» Нейтана В. Пайла.

Отже, уявіть практично ідентичну з нашою планету, де еволюції та технічний прогрес точнісінько такі ж, як і у нас. Але є одна відмінність, там живуть не люди, а кумедні прибульці, які весь час намагаються поводитись як люди. Правда виходить це у них поганенько, хоча краще буде сказати — просто по своєму. Вони так само як і ми закохуються, створюють родини, заводять домашніх улюбленців та святкують дні народження.

Однак своє життя ці істоти сприймають занадто буквально, перетворюючи буденні ситуації на театр абсурду.

Наприклад, краватки вони називають «тканиною серйозності», яку варто вдягати на роботу. Або замість квітів (як заведено у нас) вони дарують «помираючі рослини», а вази у них називаються циліндрами смерті. Загадати бажання у них звучить як «мовчки дати запит на шось».

Трохи моторошно місцями звучить? Не лякайтеся, за такими буквальними сценами направду можна впізнати безліч історій з нашого з вами життя. І це заворожує своєю милістю.

Що ж, а поки ми обираємо для вас нові книги, не забувайте розповісти про наші огляди друзям!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги Фіртки:

Що стається після смерті?

Вартість Tesla дуже завищена

Як змінювались канони краси за останні 100 років


05.11.2021 Остап Микитюк 10440
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1350
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7013
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14926 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1835
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1083
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6575

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

54

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

889

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1672

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1478
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

457
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

707
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

873
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

685
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1769
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

796
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1098
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34933 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

275
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

449
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

766
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

676