Депутати пропонують карати на п'ять років тюрми за пропаганду символіки військової агресії росії проти України

В парламенті зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо заборони символіки пропаганди військової агресії російської федерації проти України та уточнення окремих питань кримінальної відповідальності за порушення законів та звичаїв війни.

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита», пише Фіртка з посиланням на Верховну Раду.

Проєктом Закону пропонується, зокрема викласти у новій редакції назву статті 4361 Кримінального кодексу України («Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки, символіки підтримки військової агресії російської федерації проти України та пропаганда комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) та рашистського (путінського) тоталітарних режимів»).

За її порушення передбачити кримінальне покарання у вигляді обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а уразі вчиненні зазначених вище дій особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації – позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Також автори законопроєкту пропонують внести відповідні зміни до статті 438 Кримінального кодексу України («Порушення законів та звичаїв війни»), якими встановити покарання для осіб, що використовують цивільне населення або гуманітарні колони з біженцями у якості живого щита, у вигляді позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років, а у разі скоєння тих самих діянь поєднаних з умисним вбивством - позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

До речі, на сьогодні парламент в Литві у першому читанні прирівняв георгієвську стрічку та літеру "Z" до нацистських і комуністичних символів, заборонених в країні. Аналогічну постанову готують законодавці в Естонії. У Чехії планують прирівняти літеру Z до нацистської свастики і встановити відповідне кримінальне покарання.

У Німеччині, землі Нижня Саксонія та Баварія попередили про відповідальність за нанесення літери Z на стіни будівель та культових споруд, згідно Конституції ФРН, публічного схвалення російської агресії може бути достатньо, аби притягти порушника до відповідальності.

Швейцарська страхова компанія, яка раніше припинила бізнес із Росією, тимчасово відмовляється від власного логотипа в соцмережах та замінює його на повнішу назву "Цюрих", аби одиноку букву "Z" ніхто не звинуватив у симпатії до рашистів. Щоб не було асоціації з підтримкою рашистської агресії, південнокорейська компанія Samsung вирішила прибрати літеру «Z» із назв своїх складних пристроїв Galaxy Z Fold 3 і Galaxy Z Flip 3.

Нагадаємо, що напередодні в парламенті зареєстрували законопроєкт щодо зміни тексту гімну України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Яка відповідальність чекає за мародерство та скоєння інших злочинів під час воєнного стану

СБУ затримала керівника Миколаївської окружної прокуратури за підозрою у держзраді (ВІДЕО)

Приблизно 18 500 окупантів. Генштаб ЗСУ озвучив втрати військ росії

На Прикарпатті затримали молодика, який обікрав навчальний заклад (ФОТО)

На Прикарпатті чоловік обікрав сусіда по кімнаті у хостелі


05.04.2022 Ігор Марковський 12456 12
Коментарі (12)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1444 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1758 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2543
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2344 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7578
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15293 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

354

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1067

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1140

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1928
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

312
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

690
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

930
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3139
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

956
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1981
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1034
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35183 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

306
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

516
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

658
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

975