Covid-19: вакцина проти коронавірусу від Moderna ефективна на 94,5%

Згідно з попередніми даними вакцина біотехнологічної компанії Moderna (Кембридж, Массачусетс) на 94,5% ефективна проти коронавірусу.

Такі результати компанія оприлюднила сьогодні, 16 листопада. Це робить її другою вакциною в США з надзвичайно високим рівнем успіху.

"Це, очевидно, дуже захоплюючі результати", - сказав д-р Ентоні Фочі, провідний лікар країни з інфекційних хвороб. "Це насправді гарна новина - 94,5% - це дуже високий показник".

Результати Moderna отримала від незалежної комісії, яка аналізує дані клінічних випробувань в неділю вдень із членами Ради з питань безпеки та моніторингу даних.

"Це був один із найважливіших моментів у моєму житті та моїй кар'єрі. Надзвичайно символічно мати можливість розробити цю вакцину та побачити здатність запобігати симптоматичним захворюванням з такою високою ефективністю", - сказала доктор Тал Закс, медичний директор Moderna.

Вакцинація може розпочатися у другій половині грудня, сказав Фауці. Очікується, що вакцинація розпочнеться з груп ризику та стане доступною для решти населення наступної весни.


Несподівано високі показники ефективності

Минулого тижня Pfizer оголосив, що ранні дані показують, що його вакцина більш ніж на 90% ефективна проти цієї хвороби.

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

У ході дослідження Moderna 15 000 учасників дослідження отримали плацебо, що представляє собою введення сольового розчину, який не має ефекту. Протягом декількох місяців у 90 з них розвинувся Covid-19, у 11 розвинулися важкі форми захворювання.

Ще 15 000 учасників отримали вакцину, і лише п’ятеро з них інфікувалися Covid-19. Жоден із п’яти важко не захворів.

Компанія заявляє, що вакцина не мала серйозних побічних ефектів. Невеликий відсоток тих, хто отримував її, відчували такі симптоми, як біль у тілі та головний біль.

Moderna планує звернутися до Управління з контролю за продуктами та ліками США щодо дозволу на виробництво вакцини незабаром після того, як до кінця цього місяця накопичить більше даних про безпеку.

Фочі каже, що він очікує, що перші щеплення Covid-19 почнуться ще "до другої частини грудня, а не до початку грудня".

Спочатку вакцини не вистачить для всіх. Найпріоритетніші групи отримуватимуть вакцину першими, серед них медичні працівники, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями.

"Я думаю, що всі інші почнуть вакцинуватися наприкінці квітня", - сказав Фаучі. "І це триватиме в травні, червні, липні. Для цього знадобиться кілька місяців".


Нова технологія вакцинації

Вакцини Pfizer та Moderna мають схожі результати, оскільки використовують одну і ту ж техніку для активації імунної системи організму.

Вакцини забезпечують передачу РНК, або мРНК, що є генетичним рецептом для виготовлення шипів, що вкривають молекулу коронавірусу. Після ін’єкції імунна система організму виробляє антитіла до шипів. Якщо вакцинована людина пізніше зазнає впливу коронавірусу, ці антитіла повинні бути готовими до нападу на вірус.

Зараз жодна вакцина на ринку не використовує мРНК.

"Завжди скептично ставився до мРНК - вона абсолютно нова, і чи спрацює вона?" - сказав Фочі. "Те, що ми побачили в ході випробувань, полягає в тому, що реального занепокоєння щодо безпеки не було, а ефективність досить вражаюча. Ми бачили майже однакові результати [з Pfizer та Moderna], і це майже реально підтверджує дієвість мРНК".

Дослідження мРНК розпочалося за багато років до поточної пандемії. Агенція Фочі, Національний інститут алергії та інфекційних хвороб, співпрацює з Moderna щодо розробки вакцини.

Обидві вакцини вводяться у дві дози з інтервалом у кілька тижнів.


Практичні переваги вакцини Модерна

Хоча дві вакцини мають дуже схожі профілі безпеки та ефективності, вакцина Moderna має значну практичну перевагу перед вакциною Pfizer.

Вакцину Pfizer потрібно підтримувати при мінус 75 градусах Цельсія. Жодна інша вакцина в США не зберігається в таких умовах, а в кабінетах лікарів та аптеках немає таких морозильних камер.

читайте також: Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Вакцину Moderna можна зберігати при мінус 20 градусах Цельсія. Інші вакцини, такі як вакцина проти вітрянки, потрібно зберігати при такій самій температурі.

Це означає, що вакцину Moderna можна зберігати в "легкодоступній морозильній камері, яка є в більшості лікарських кабінетах та аптеках", сказав Закс.

"Ми використаємо інфраструктуру, яка вже існує для інших вакцин, що продаються".

Ще однією перевагою вакцини Moderna є те, що її можна зберігати 30 днів у холодильнику, оголосила компанія у понеділок. Вакцину Pfizer можна зберігати лише п’ять днів у холодильнику.

за матеріалами CNN


16.11.2020 2735
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

508
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

628
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1348
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2306 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1149
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3083

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

903

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1054

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1480

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2082
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26394 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

773
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

975
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3031
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1275
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

951
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1210
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1221
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

435
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4294
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1085
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1649