Covid-19: вакцина проти коронавірусу від Moderna ефективна на 94,5%

Згідно з попередніми даними вакцина біотехнологічної компанії Moderna (Кембридж, Массачусетс) на 94,5% ефективна проти коронавірусу.

Такі результати компанія оприлюднила сьогодні, 16 листопада. Це робить її другою вакциною в США з надзвичайно високим рівнем успіху.

"Це, очевидно, дуже захоплюючі результати", - сказав д-р Ентоні Фочі, провідний лікар країни з інфекційних хвороб. "Це насправді гарна новина - 94,5% - це дуже високий показник".

Результати Moderna отримала від незалежної комісії, яка аналізує дані клінічних випробувань в неділю вдень із членами Ради з питань безпеки та моніторингу даних.

"Це був один із найважливіших моментів у моєму житті та моїй кар'єрі. Надзвичайно символічно мати можливість розробити цю вакцину та побачити здатність запобігати симптоматичним захворюванням з такою високою ефективністю", - сказала доктор Тал Закс, медичний директор Moderna.

Вакцинація може розпочатися у другій половині грудня, сказав Фауці. Очікується, що вакцинація розпочнеться з груп ризику та стане доступною для решти населення наступної весни.


Несподівано високі показники ефективності

Минулого тижня Pfizer оголосив, що ранні дані показують, що його вакцина більш ніж на 90% ефективна проти цієї хвороби.

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

У ході дослідження Moderna 15 000 учасників дослідження отримали плацебо, що представляє собою введення сольового розчину, який не має ефекту. Протягом декількох місяців у 90 з них розвинувся Covid-19, у 11 розвинулися важкі форми захворювання.

Ще 15 000 учасників отримали вакцину, і лише п’ятеро з них інфікувалися Covid-19. Жоден із п’яти важко не захворів.

Компанія заявляє, що вакцина не мала серйозних побічних ефектів. Невеликий відсоток тих, хто отримував її, відчували такі симптоми, як біль у тілі та головний біль.

Moderna планує звернутися до Управління з контролю за продуктами та ліками США щодо дозволу на виробництво вакцини незабаром після того, як до кінця цього місяця накопичить більше даних про безпеку.

Фочі каже, що він очікує, що перші щеплення Covid-19 почнуться ще "до другої частини грудня, а не до початку грудня".

Спочатку вакцини не вистачить для всіх. Найпріоритетніші групи отримуватимуть вакцину першими, серед них медичні працівники, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями.

"Я думаю, що всі інші почнуть вакцинуватися наприкінці квітня", - сказав Фаучі. "І це триватиме в травні, червні, липні. Для цього знадобиться кілька місяців".


Нова технологія вакцинації

Вакцини Pfizer та Moderna мають схожі результати, оскільки використовують одну і ту ж техніку для активації імунної системи організму.

Вакцини забезпечують передачу РНК, або мРНК, що є генетичним рецептом для виготовлення шипів, що вкривають молекулу коронавірусу. Після ін’єкції імунна система організму виробляє антитіла до шипів. Якщо вакцинована людина пізніше зазнає впливу коронавірусу, ці антитіла повинні бути готовими до нападу на вірус.

Зараз жодна вакцина на ринку не використовує мРНК.

"Завжди скептично ставився до мРНК - вона абсолютно нова, і чи спрацює вона?" - сказав Фочі. "Те, що ми побачили в ході випробувань, полягає в тому, що реального занепокоєння щодо безпеки не було, а ефективність досить вражаюча. Ми бачили майже однакові результати [з Pfizer та Moderna], і це майже реально підтверджує дієвість мРНК".

Дослідження мРНК розпочалося за багато років до поточної пандемії. Агенція Фочі, Національний інститут алергії та інфекційних хвороб, співпрацює з Moderna щодо розробки вакцини.

Обидві вакцини вводяться у дві дози з інтервалом у кілька тижнів.


Практичні переваги вакцини Модерна

Хоча дві вакцини мають дуже схожі профілі безпеки та ефективності, вакцина Moderna має значну практичну перевагу перед вакциною Pfizer.

Вакцину Pfizer потрібно підтримувати при мінус 75 градусах Цельсія. Жодна інша вакцина в США не зберігається в таких умовах, а в кабінетах лікарів та аптеках немає таких морозильних камер.

читайте також: Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Вакцину Moderna можна зберігати при мінус 20 градусах Цельсія. Інші вакцини, такі як вакцина проти вітрянки, потрібно зберігати при такій самій температурі.

Це означає, що вакцину Moderna можна зберігати в "легкодоступній морозильній камері, яка є в більшості лікарських кабінетах та аптеках", сказав Закс.

"Ми використаємо інфраструктуру, яка вже існує для інших вакцин, що продаються".

Ще однією перевагою вакцини Moderna є те, що її можна зберігати 30 днів у холодильнику, оголосила компанія у понеділок. Вакцину Pfizer можна зберігати лише п’ять днів у холодильнику.

за матеріалами CNN


16.11.2020 2680
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

955 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

832
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1649
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2277
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4261 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3258

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

242

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

479

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

424

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

885
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8003
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

662
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

702
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1115
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

702
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6287
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1777
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

178
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

252
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1592
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

791 1