Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Робота з розповсюдження експериментальної вакцини проти COVID-19, яку розробили компанії Pfizer Inc PFE.N та BioNTech SE BNTX.O, готується після того, як компанії оголосили про успішні проміжні дані раніше в понеділок, але найближчим часом для широкої громадськості вона не надійде до місцевих аптек.

Дані, що призвели до рекордних для США запасів, показали, що експериментальна вакцина двох компаній є ефективною на 90% у запобіганні COVID-19. Вони все ще чекають даних про безпеку, які можуть надійти пізніше цього місяця.

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Pfizer та BioNTech повинні змусити регуляторів підписати контракт, перш ніж зможуть розпочати доставку вакцин тим, кого держава вважає найбільш потрібними. Медичні працівники та люди, які проживають у будинках для престарілих, ймовірно, будуть в цьому списку.

Але складні вимоги до умов зберігання вакцини є перешкодою навіть для лікарень Сполучених Штатів і можуть вплинути на те, коли та де вакцина буде доступна для тих, хто перебуває у сільській місцевості чи бідних країнах, де ресурси обмежені.

Основне питання полягає в тому, що вакцину, яка базується на новій технології, яка використовує синтетичну мРНК для активації імунної системи проти вірусу, потрібно підтримувати при мінус 70 градусах Цельсія (-94 F) або нижче.

"Холодний ланцюг стане одним із найскладніших аспектів проведення цієї вакцинації", - сказав Амеш Адаля, старший науковий співробітник Центру охорони здоров'я Джона Хопкінса.

"Це буде складним завданням у всіх умовах, оскільки лікарні навіть у великих містах не мають приміщень для зберігання вакцин при такій наднизькій температурі".

Дійсно, одна з найпрестижніших лікарень США, клініка Майо в Рочестері, штат Міннесота, заявила, що наразі не має такої можливості.

"Ми говоримо про вакцину, яка потребує зберігання при мінус 70 або 80. Це величезна логістична проблема не тільки в США, але і поза західним світом", - сказав д-р Грегорі Польс, вірусолог та дослідник вакцин з клініки Мейо.

"Ми є головним медичним центром, і у нас немає таких сховищ. Це буде стосуватися всіх. Це логістична перешкода".

Прессекретар Pfizer Кім Бенкер заявила, що компанія тісно співпрацює з урядом США та державними чиновниками щодо того, як доставити вакцину зі своїх розподільчих центрів у США, Німеччині та Бельгії по всьому світу.

Детальний план включає використання сухого льоду для транспортування заморожених флаконів з вакциною як повітрям, так і сушею при рекомендованій температурі до 10 днів, сказала Бенкер.


В ЛЬОДІ

Державні та місцеві медичні працівники відповідають за зберігання та введення вакцин після їх того, як її доставлять.

Їх можна зберігати в морозильній камері з наднизькою температурою до шести місяців або протягом п'яти днів при температурі 2-8 градусів С — типі холодильного обладнання, яке зазвичай доступне в лікарнях, сказала Бенкер.

Блоки зберігання Pfizer також можуть наповнюватись льодом до 15 днів.

Але вакцина зіпсується приблизно через п’ять днів при нормальній температурі охолодження трохи вище 0. Генеральний директор BioNTech Угур Сахін заявив Reuters, що компанії наразі аналізують, чи можуть вони продовжити цей час на два тижні.

Moderna Inc MRNA.O, яка працює над вакциною на основі подібної технології, не потрібно зберігати при такій низькій температурі.

Інші вакцини, включаючи зразки від Johnson & Johnson JNJ.N та Novavax Inc NVAX.O, можна зберігати при температурі 2-8 градусів С, температурі звичайного холодильника.


РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

Northwell Health, головна лікарняна система в Нью-Йорку, розширює свої потужності для зберігання ультрахолодних продуктів. Хоча можна вводити вакцину до того, як вона зіпсується, головний фармацевтичний директор Northwell Health Онісіс Стефас заявив, що лікарня вирішила, що доступ до морозильної камери забезпечить плавне розповсюдження.

Експерти заявляють, що вимоги до холодного зберігання можуть перешкодити можливості Pfizer дістатися до сільських систем охорони здоров'я та будинків для людей похилого віку або до менш заможних країн, які можуть не мати коштів на холодильні установки.

"Якщо Pfizer's є єдиною вакциною, яка буде дозволена протягом найближчих кількох місяців, ми турбуємося про справедливість, коли йдеться про розповсюдження її в сільській місцевості", - сказала Клер Ханнан, виконавчий директор Асоціації менеджерів з імунізації державної служби охорони здоров’я, які займаються вакцинами.

Поставки ультрахолодних морозильних камер вже обмежені, оскільки лікарні стикаються з запасами, сказав Стефас.

Деякі штати заявляють, що у них не вистачає морозильних камер з надхолодною температурою, згідно з документами, які штати подали до Центрів контролю за захворюваннями США.

У документах видно, що Нью-Гемпшир придбав додаткові морозильні камери з надхолодною температурою і, як і інші держави, лобіює адміністрацію Трампа.

Каліфорнія також заявила, що постачання ультрахолодних морозильних камер обмежене, і приблизно половина департаментів охорони здоров'я штатів прагне придбати або взяти в оренду додаткові товари для охолодження.

Він запропонував побудувати розподільчу мережу морозильних камер з надхолодною температурою, включаючи мобільні клініки для вакцинації, щоб охопити райони, що не охоплюються територією штату. Каліфорнія заявила, що не буде постачати вакцини в установи без належних можливостей для зберігання в холодильнику.

Без додаткового обладнання лікарі матимуть дилему: зберігати вакцини у звичайних холодильниках та розміщувати всі 975 доз у кожному контейнері вакцин Pfizer менш ніж за п’ять днів або поповнювати запаси сухим льодом і відкривати лише два рази на день, щоб продовжити життя вакцин, сказала Ханнан.

"Я думаю, що це буде важко, але виходячи із завдання і того, наскільки воно важливе, люди робитимуть все можливе, щоб забезпечити вакцинування", - сказав Стефас.

за матеріалами Reuters


11.11.2020 2450
16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

692
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

5662 5
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2048
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2072
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2358
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

2946

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

209

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

478

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

651

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

381
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

247
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

342
08.09.2023

Не всі здогадуються, що зберігають деякі продукти неправильно. Виявляється, є такі, які ми рідко ставимо до холодильника – і даремно. Адже охолодженими вони зберігатимуться довше.  

514
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

204
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

368
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

525
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

406
20.09.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8165
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

115
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

809
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

424 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

493