Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Робота з розповсюдження експериментальної вакцини проти COVID-19, яку розробили компанії Pfizer Inc PFE.N та BioNTech SE BNTX.O, готується після того, як компанії оголосили про успішні проміжні дані раніше в понеділок, але найближчим часом для широкої громадськості вона не надійде до місцевих аптек.

Дані, що призвели до рекордних для США запасів, показали, що експериментальна вакцина двох компаній є ефективною на 90% у запобіганні COVID-19. Вони все ще чекають даних про безпеку, які можуть надійти пізніше цього місяця.

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Pfizer та BioNTech повинні змусити регуляторів підписати контракт, перш ніж зможуть розпочати доставку вакцин тим, кого держава вважає найбільш потрібними. Медичні працівники та люди, які проживають у будинках для престарілих, ймовірно, будуть в цьому списку.

Але складні вимоги до умов зберігання вакцини є перешкодою навіть для лікарень Сполучених Штатів і можуть вплинути на те, коли та де вакцина буде доступна для тих, хто перебуває у сільській місцевості чи бідних країнах, де ресурси обмежені.

Основне питання полягає в тому, що вакцину, яка базується на новій технології, яка використовує синтетичну мРНК для активації імунної системи проти вірусу, потрібно підтримувати при мінус 70 градусах Цельсія (-94 F) або нижче.

"Холодний ланцюг стане одним із найскладніших аспектів проведення цієї вакцинації", - сказав Амеш Адаля, старший науковий співробітник Центру охорони здоров'я Джона Хопкінса.

"Це буде складним завданням у всіх умовах, оскільки лікарні навіть у великих містах не мають приміщень для зберігання вакцин при такій наднизькій температурі".

Дійсно, одна з найпрестижніших лікарень США, клініка Майо в Рочестері, штат Міннесота, заявила, що наразі не має такої можливості.

"Ми говоримо про вакцину, яка потребує зберігання при мінус 70 або 80. Це величезна логістична проблема не тільки в США, але і поза західним світом", - сказав д-р Грегорі Польс, вірусолог та дослідник вакцин з клініки Мейо.

"Ми є головним медичним центром, і у нас немає таких сховищ. Це буде стосуватися всіх. Це логістична перешкода".

Прессекретар Pfizer Кім Бенкер заявила, що компанія тісно співпрацює з урядом США та державними чиновниками щодо того, як доставити вакцину зі своїх розподільчих центрів у США, Німеччині та Бельгії по всьому світу.

Детальний план включає використання сухого льоду для транспортування заморожених флаконів з вакциною як повітрям, так і сушею при рекомендованій температурі до 10 днів, сказала Бенкер.


В ЛЬОДІ

Державні та місцеві медичні працівники відповідають за зберігання та введення вакцин після їх того, як її доставлять.

Їх можна зберігати в морозильній камері з наднизькою температурою до шести місяців або протягом п'яти днів при температурі 2-8 градусів С — типі холодильного обладнання, яке зазвичай доступне в лікарнях, сказала Бенкер.

Блоки зберігання Pfizer також можуть наповнюватись льодом до 15 днів.

Але вакцина зіпсується приблизно через п’ять днів при нормальній температурі охолодження трохи вище 0. Генеральний директор BioNTech Угур Сахін заявив Reuters, що компанії наразі аналізують, чи можуть вони продовжити цей час на два тижні.

Moderna Inc MRNA.O, яка працює над вакциною на основі подібної технології, не потрібно зберігати при такій низькій температурі.

Інші вакцини, включаючи зразки від Johnson & Johnson JNJ.N та Novavax Inc NVAX.O, можна зберігати при температурі 2-8 градусів С, температурі звичайного холодильника.


РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

Northwell Health, головна лікарняна система в Нью-Йорку, розширює свої потужності для зберігання ультрахолодних продуктів. Хоча можна вводити вакцину до того, як вона зіпсується, головний фармацевтичний директор Northwell Health Онісіс Стефас заявив, що лікарня вирішила, що доступ до морозильної камери забезпечить плавне розповсюдження.

Експерти заявляють, що вимоги до холодного зберігання можуть перешкодити можливості Pfizer дістатися до сільських систем охорони здоров'я та будинків для людей похилого віку або до менш заможних країн, які можуть не мати коштів на холодильні установки.

"Якщо Pfizer's є єдиною вакциною, яка буде дозволена протягом найближчих кількох місяців, ми турбуємося про справедливість, коли йдеться про розповсюдження її в сільській місцевості", - сказала Клер Ханнан, виконавчий директор Асоціації менеджерів з імунізації державної служби охорони здоров’я, які займаються вакцинами.

Поставки ультрахолодних морозильних камер вже обмежені, оскільки лікарні стикаються з запасами, сказав Стефас.

Деякі штати заявляють, що у них не вистачає морозильних камер з надхолодною температурою, згідно з документами, які штати подали до Центрів контролю за захворюваннями США.

У документах видно, що Нью-Гемпшир придбав додаткові морозильні камери з надхолодною температурою і, як і інші держави, лобіює адміністрацію Трампа.

Каліфорнія також заявила, що постачання ультрахолодних морозильних камер обмежене, і приблизно половина департаментів охорони здоров'я штатів прагне придбати або взяти в оренду додаткові товари для охолодження.

Він запропонував побудувати розподільчу мережу морозильних камер з надхолодною температурою, включаючи мобільні клініки для вакцинації, щоб охопити райони, що не охоплюються територією штату. Каліфорнія заявила, що не буде постачати вакцини в установи без належних можливостей для зберігання в холодильнику.

Без додаткового обладнання лікарі матимуть дилему: зберігати вакцини у звичайних холодильниках та розміщувати всі 975 доз у кожному контейнері вакцин Pfizer менш ніж за п’ять днів або поповнювати запаси сухим льодом і відкривати лише два рази на день, щоб продовжити життя вакцин, сказала Ханнан.

"Я думаю, що це буде важко, але виходячи із завдання і того, наскільки воно важливе, люди робитимуть все можливе, щоб забезпечити вакцинування", - сказав Стефас.

за матеріалами Reuters


11.11.2020 3477
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3526
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11998 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2351
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2220
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3192
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5213

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

986

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1464

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1989

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1700
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

256
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

2080
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

272
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9176
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1011
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

1085
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20884
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

250
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

733
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1225 7
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

1098 1