COVID-19: регіони у «червоній» зоні, темпи вакцинації та скільки хворих в Івано-Франківській області

За останню добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували у Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Одеській областях та у Києві.  

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, у Дніпропетровській області коронавірус діагностували у 1 792 осіб. У Харківській області зафіксували 1 719 нових випадків захворювання. 

У Полтавській області зареєстрували 1 591 випадок інфікування, а в Одеській – 1 516. Водночас у Києві COVID-19 виявили у 1 740 осіб. 

В Івано-Франківській області за добу 694 нові підтверджені випадки. Крім того, в області одужали – 600 осіб, летальних випадків – 22.

Так, за весь час пандемії в області захворіли 110 468 особи. Зокрема, захворіли –  4 988 дітей, медичних працівників - 3 328, одужали – 94 195 осіб, летальних випадків – 2 590.

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 2 853 дослідження;
  • методом ІФА – 235 досліджень.

  читайте також: Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку


Кількість захворювань в інших регіонах за добу:

  • Вінницька область – 673 випадки;
  • Волинська область – 720 випадків;
  • Донецька область – 1210 випадків;
  • Житомирська область – 631 випадок;
  • Закарпатська область – 403 випадки;
  • Запорізька область – 1123 випадки;
  • Київська область – 1016 випадків;
  • Кіровоградська область – 113 випадків;
  • Луганська область – 606 випадків;
  • Львівська область – 1021 випадок;
  • Миколаївська область – 1067 випадків;
  • Рівненська область – 1037 випадків;
  • Сумська область – 867 випадків;
  • Тернопільська область – 482 випадки;
  • Херсонська область – 521 випадок;
  • Хмельницька область – 1141 випадок;
  • Черкаська область – 800 випадків;
  • Чернівецька область – 387 випадків;
  • Чернігівська область – 357 випадків.

23 283 нові випадки COVID-19 зафіксували в Україні станом на 10 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 1539 дітей та 529 медпрацівників.

В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 10 листопада в Україні шістнадцять регіонів та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки. 

Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку, Волинську та Чернігівську області.

Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Крім того, з  12 листопада з 00:00 на території Черкаської області починають діяти карантинні обмеження «червоної» зони.
Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки шість областей: Закарпатська, Вінницька, Полтавська, Харківська, Черкаська та Чернівецька області.
У «жовтій» зоні – Тернопільська та Кіровоградська області.

  читайте також: Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19


В Європі змінилися лідери за рівнем захворюваності: Бельгія та Чехія замістили Велику Британію та Росію. Україна — на третьому місці. Крім того, Україна посіла друге місце серед найбільших країн Європи за рівнем смертності на 100 тисяч осіб.

Водночас в Україні стабілізувався рівень госпіталізацій.

«Другий тиждень поспіль рівень госпіталізацій та захворюваності показують тренд на стабілізацію. Однак смертність продовжує зростати (+18% за тиждень), за нашими прогнозами, пік очікується вже найближчими днями», — зазначив Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE).

Зауважимо, що 91,1 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.

На противагу – від початку вакцинальної кампанії щепили 11 697 386 людей, з них отримали одну дозу – 11 697 384 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 154 792 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).

Загалом провели 19 852 176 щеплень.

В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали. 

Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.

Водночас, згідно із найновішим опитуванням, проведеним ЮНІСЕФ, 42% українців, які ще не вакцинувались, готові щепитись. Проте, як свідчать результати опитування, понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.

Крім того, Міністерство охорони здоров'я України розширило перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Зокрема, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додали наступних співробітників:

▪️ підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади,

▪️ установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів,

▪️ підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83.

Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. 

Це правило не поширюється на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ. З 8 листопада таку довідку можна взяти в сімейного лікаря.

   читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють 

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.


Нагадаємо, у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.
Крім того, повторно захворіти на COVID-19 можна вже за три місяці після одужання, якщо не вакцинуватися. Науковці стверджують, що імунний захист після SARS-CoV-2 у 2 рази коротший, ніж після інших ендемічних коронавірусів, якими можна заразитися.


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1905
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1833
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5391 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

701

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

754

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

949

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

983
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1734
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26100
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

50
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1054