Через стрімкий ріст захворюваності: на Прикарпатті у двох громадах можуть посилити карантин

У Коломийській та Долинській громадах можуть посилити карантинні обмеження через зростання захворюваності на COVID-19.

Про це під час наради повідомив головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук, передає Фіртка.

Зокрема, за його словами, у Долинській громаді протягом тижня ріст захворюваності зріс на 203%, а у Коломийській громаді — на 112%. Так, Савчук виокремив село Воскресинці, де швидко поширюється ланцюг захворюваності.

«У цих громадах пропонуватиму посилити карантинні обмеження, зокрема обмежити масові заходи. Сьогодні (11 січня — ред.)  направляю подання голові облдержадміністрації щодо можливості введення додаткових обмежень на території цих двох громад з метою локалізації поширення вірусу та оптимізації будь-яких святкових заходів, що можуть відбуватися», — зазначив Савчук.

З його слів, захворюваність на коронавірусну хворобу з початку 2022 року у п’яти районах Прикарпаття, окрім Верховинського, зросла на 43,6%.

  • Івано-Франківський район — 27,1%;
  • Надвірнянський район — 21,7%;
  • Косівський район — 22%;
  • Калуський район — 71%;
  • Коломийський район — 71%.

Також під час наради акцентували на необхідності дотримання протиепідемічних заходів на Прикарпатті та обов’язковій вакцинації задля зменшення ризиків захворювання та важкого перебігу хвороби.

«Мене турбують заходи, які проводять в області. Я хотів би вірити, що під час встановлення рекорду наймасовішого виконання колядки, яке відбулось 9 січня у Підгір'ї, у всіх учасників перевірили COVID-сертифікати та усі були у масках. Принаймні хотілось би у це вірити. Сподіваюсь, що найближчим часом не буде сплеску захворювання», — сказав Руслан Савчук.

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

На Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення, усі вакцини наявні. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Додамо, що в області на стаціонарному лікуванні перебувають 929 прикарпатців. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 43,8%.

Нагадаємо, за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 159 нових випадків захворювання на COVID-19, шість прикарпатців померли.

До слова, на Кіпрі зафіксували новий штам коронавірусу «Deltacron». Так, гібрид має генетичне походження «Delta». Водночас помітили й деякі мутації «Omicron».

Водночас штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.

Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».

Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження

Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19

Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

390
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

568
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1310
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2246 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1116
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3051

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

877

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1025

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1451

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2057
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26354 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

745
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

944
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2985
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1234
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

928
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1186
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1195
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

401
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4241
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1058
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1626