
Сьогодні, 15 квітня, художник Мирослав Яремак прочитав франківцям коротку лекцію про колаж та асамбляж. Дійство відбувалося в галереї "Арт-на-Мур", що в "Бастіоні".
Саме в цій галереї вже рівно два тижні експонується виставка "Асамбляж Колаж ІФ". На виставці глядачі можуть побачити твори мистецтва у жанрах колажу та асамбляжу (тривимірного колажу), створені Опанасом Заливахою, Юрієм Іздриком, Ростиславом Котерліном, Мирославом Яремаком та іншими митцями, інформує Фіртка з посиланням на Стик.
"Поняття "колаж" походить від французького слова coller — склеювати. Фактично, це є певна кількість якихось залишків, вирізок, розірваних папірців, шпалер, фотографій, які нагромаджуються десь на площині в певному осмисленому чи неосмисленому вигляді. В результаті утворюється артефакт, який може служити об'єктом інспірацій для уважного глядача. Ще в китайських традиціях, датованих 200 роком до нашої ери, використовувалося склеювання паперу і інших речей", - розповів Мирослав Яремак про жанр колажу та його історію.
Художник не обійшов своєю увагою і асамбляж.
"Це майже ідентичні речі, але для колажу характерна двомірність простору, а в понятті "асамбляж" з'являється третій вимір, об'єм. Це можуть бути якісь уламки предметів, самі предмети. Асамбляж вибухає в другій половині ХХ століття - після Другої світової війни. Тут є дуже багато речей, пов'язаних з поняттям поп-арту", - додав Мирослав Яремак.