
Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.
Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.
Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів журналістці Фіртки.
Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.
Про долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.
З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.
Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.
Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.
Нам фактично все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.
В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…
Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.
Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.
Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).
Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.
Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.
Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.
Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.
Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.
У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.
Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.
Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.
Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.
фото: CNN
Американський телеканал CNN склав власний рейтинг найжахливіших пам'ятників та монументів світу
Монумент "Мужність", Брест, Білорусь
"Цей величезний радянський солдат, який з'являється з бетонного блоку, здається, готовий дати відсіч Заходу перед тим, як закинути Північну Америку на Сонце", - пише видання.
Після того, як громадськість Білорусі обурилось внесенням монументу до списку потворних пам'ятників, CNN довелось публічно вибачитись. Втім, 7 лютого стало відомо, що публікацію про пам'ятники взагалі було знято з сайту, оскільки вона "не відповідає стандартам телекомпанії".
"Розмова з Оскаром Уайльдом", Лондон, Великобританія
Пам'ятник проектувався як лавка. Планувалося, що подорожні, сидячи на ній, зможуть поговорити з письменником за цигаркою. Але після того, як хтось відколов сигарету Уайльда, пам'ятник частіше використовується бездомними як місце ночівлі. До того ж, сам монумент більше нагадує труну, кажуть туристи й місцеві мешканці.
Монумент африканського відродження, Дакар, Сенегал
Пам'ятник сягає у висоту 48 метрів і є вищим за нью-йоркську Статую свободи. На його зведення витратили $ 27 мільйонів, а сам він височіє над бідними районами міста.
Статую неодноразово критикували за грубі риси, сексизм та відсутність у ньому африканського архетипу.
Стоунхендж Сема Хілла, Вашингтон, США
Монумент збудував на початку минулого століття залізничний магнат Сем Хілл у пам'ять жертв Першої світової війни. Втім, копію Стоунхенджу критикують за те, що вона не передає таємничої краси британського оригіналу.
Пам'ятник революції народу Мославини, Хорватія
Один з численних пам'ятників, зведених за часів Йосипа Броза Тіто на території колишньої Югославії. Їх будували на місцях ведення бойових дій під час Другої світової війни. Більшість з них знаходяться у місцях, віддалених від населених пунктів і навіть доріг.
Пам'ятник на честь боротьби зі світовим теторизмом, Нью-Джерсі, США
Монумент на пам'ять загиблих під час терактів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку став подарунком Росії.
Автор композиції Зураб Церетелі думав, що його роботу встановлять безпосередньо на тому місці, де стояв Всествітній торгівельний центр. Але американці не побажали бачити там дуже дивний, на їх погляд, пам'ятник, і знайшли йому місце у містечку Байонн, на іншому березі Гудзону.
Меморіал Мартіна Лютера Кінга, Огайо, США
Цей пам'ятник всесвітньо відомого борця за права афроамериканців - чотири голови Кінга, які виступають з металевої кулі. Не дивно, що місцеві мешканці й туристи вважають його некрасивим.
Монумент засновникам партії, Пхеньян, Північна Корея
Три руки з молотком, косою та пером, складені з великих блоків, виглядають досить неохайно. Композиція швидше нагадує заготовку до пам'ятника, ніж завершений витвір. Жартома припускають, що насправді монумент зведено на честь гри камінь-ножиці-папір.
Пам'яник Іоану Павлу ІІ, Рим, Італія
Критики назвали цю статую Папи Римського "гріхом", а також відмітили схожість зображеного Іоана Павла ІІ з фашистським диктатором беніто Муссоліні.
Монумент нейтралітету, Ашхабад, Туркменістан
Це один з найвідоміших символів правління схильного до диктатури туркменського президента Сапармурата Ніязова. У 2010-2011 рр. монумент перенесли з центру Ашгабаду в передмістя.
На вершині 83-метрового постаменту знаходиться позолочена статуя самого Туркменбаши, як іменували Ніязова. Вся композиція повільно обертається по ходу руху сонця, здійснюючи за добу повний оберт.
Статуя Майкла Джексона, Лондон, Великобританія
Пам'ятник легендарному співаку і власному другу встановив мільярдер Мохаммед Аль-Файєд. Саме цим пояснюється дивне розташування статуї біля стадіону "Крейвен Коттедж" футбольного клубу "Фулхем", який належав мільярдеру.
Втім, Аль-Файєд забрав увіковічненого Джексона з собою після того, як продав клуб.
Еспресо