Турку — найстаріше місто Фінляндії (фото)


Архіпелаг Турку

 

У цьому місті, розташованому на берегах річки Аурайокі, знаходяться головні пам’ятники фінської історії. Турку — найстаріше місто Фінляндії і колишня її столиця. Нагадаємо, теперішня столиця — Хельсінкі.

Офіційною датою заснування міста вважається 1229 р., коли Папа Григорій IX повелів перенести резиденцію єпископа на річку Аурайокі. Найдавніші середньовічні монументи Турку, та й усієї Фінляндії — фортеця Турку і Кафедральний собор — побудовані в XII столітті. Фортеця є чудовим фоном для проводяться тут виставок, концертів і програм для дітей. До послуг туристів — магазин сувенірів та кафе. Информацию об отдыхе в Финляндии читайте также на сайте supervoyage.info.

Визначні пам’ятки Турку

Кафедральний собор — національна святиня й одна із найцінніших історико-архітектурних пам’яток. Він був побудований в 1229 р. на місці дерев’яної каплиці. Собор був освячений приблизно в 1300 р. і з тих пір неодноразово перебудовувався. У середні століття до нього прибудували бічні нави і підняли середній неф. Дзвіницю добудували вже в XIX ст. У різдвяний святвечір її дзвони б’ють 12 разів, після чого урочисто проголошується настання свята і різдвяного світу. З усіх міст Скандинавії ця традиція збереглася тільки в Турку.

Кафедральний собор в Турку

У соборі поховані відомі люди Фінляндії. У строгому саркофазі з чорного мармуру спочиває місцева квіткарка Карін Монсдоттер, що стала в 1568 р. дружиною Еріка XIV і королевою Швеції. З Турку почалося поширення в країні християнства, а пізніше, в XVI ст., Реформації. У південної стіни собору стоїть пам’ятник великому реформатору Мікаель Агрікола. У музеї собору знаходяться середньовічні дерев’яні скульптури, тканини та предмети культу.

Неподалік від собору розташований університет, заснований з ініціативи королеви Швеції в 1640 р. Ім’я засновника університету Пера Браха (його двічі призначали генерал-губернатором Фінляндії) носить площа в соборному парку.

Турку, Фінляндія

Історія середньовічного замку-фортеці сходить до 1280 р., коли тут знаходився укріплений табір намісника шведського короля. За кілька століть він виріс у масивну кам’яну фортецю, яка стала в XVI ст. парадним замком з урочистими залами короля та королеви. Володіння сильно постраждало під час повітряних нальотів 1941 року. Ремонт тривав 15 років. У серпні та вересні замок запрошує в гості на середньовічне свято на честь герцога Йоганна. На святі подається вишукана і дуже коштовна вечеря з шести страв, причому користуватися столовими приборами не обов’язково — можна їсти руками. В даний час в замку розташований музей. Його експозиції присвячені кам’яному, бронзовому і залізному століттям. Часто організовуються тимчасові виставки, концерти, дитячі заходи. Ви зможете побачити всю цю красу, якщо дізнаєтесь про тури до Фінляндії.

Музеї міста

У Турку дуже багато музеїв.

Музей “Етт Хем” розташований недалеко від собору. У ньому представлений побут багатого будинку XVIII ст.: Безліч цінних речей, картин, прекрасних меблів, витонченої порцеляни.

На території району Луостарінмякі (єдиного вцілілого після пожежі 1827 р.) знаходяться Музей ремесел і десятки маленьких майстерень, в яких представлені старовинні фінські ремесла.

Турку, Фінляндія

Неподалік розташований і Морський музей. Він знаходиться в будівлі обсерваторії, побудованої в 1819 р. Людвігом Енгелем — архітектором, що розробив проект відновлення міста після пожежі.

Музей-аптека (XVIII ст), в якому, здається, досі витають запахи старовинного зілля.

Біологічний музей. На діорамах представлені фінська фауна і флора від Архіпелагу до сопок Лапландії.

Кораблі-музеї: Старовинний парусник “Сігюн”, фрегат “Суомен Йоутсен”, міноносець “Кейхяссалмі”.

“Мумі-Світ”. Це місце, яке обожнюють діти, перебуває в Наанталі в 15 км від Турку. Його чарівність створюється забавними образами Мумі-тролів. Чудеса мумі-будиночка, театралізовані вистави, пляж і вся казкова територія створені для веселого і безтурботного сімейного відпочинку.

“Зооландія” в Лієто (Lieto) — зоопарк і місце для розваги. Крім тварин, там безліч атракціонів.

Турку — це частина Фінляндії, де сконцентровані коріння духовної та матеріальної культури фінів. Це місто “тисячі і однієї легенди”, розташований на перехресті доріг. “Велика берегова дорога”, відома ще як “Королівська дорога”, з’єднує Турку з Петербургом.

Уздовж південно-західного узбережжя Фінляндії тягнеться “Земля Турку” і “Архіпелаговое море” — знаменитий і унікальний Архіпелаг Турку.

Архіпелаг Турку

У краї Турку представлені багато видів промисловості: харчова, фармацевтична, електронна, машинобудування і кораблебудування.

 

Навколосвіту


06.01.2014 3903 1
Коментарі (1)

Mandry 2020.05.03, 09:22

Дуже люблю скандинавські каїни, Фінляндію в тому числі — це природна краса, економічна стабільність та цікавий менталітет. Турку дуже сподобався.

Турку

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

134
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1347 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2005
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2061 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7433
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15172 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

216

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

965

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1033

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1823
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

223
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

601
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

835
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3082
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

841
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1902
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

935
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35084 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

427
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

571
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

898
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

801