ТОП-10 силових рекордів Прикарпаття

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/3_slider_03%20(2).jpg
 
Досягнення прикарпатських стронгменів, або спортсменів, які змагаються на межі людських можливостей, неодноразово відзначали представники Книги рекордів Гіннеса України. Це й зрозуміло, адже досягти таких результатів не кожному під силу не те що в нашій країні, а й у світі.

Мова йде про атлетів, які мають талант та здібності в силовому спорті. За спиною прикарпатських богатирів – виснажливі тренування, а також впертість, наполегливість та найголовніше – віра у себе. “Галицький кореспондент” визначив десятку унікальних силових рекордів, встановлених нашими земляками.

  1. Тяга п’яти трамваїв загальною вагою 101,5 тонни

Прикарпаття може пишатися досягненнями заслуженого майстра спорту України, володаря титулів «Найсильніша людина планети» (2000-2003, 2005) та «Найсильніша людина світу» (2004), неодноразового чемпіона світу в силовому багатоборстві Василя Вірастюка. Офіційних даних про те, що хтось у світі перевершив силові досягнення Вірастюка, досі не було.

virastyuk-travmaj-2

“Я у спорті з самого дитинства і просто не можу без чогось нового, – зізнався богатир. – Була б моя воля, я би кожного дня пробував встановлювати нові рекорди”. Власне, ті досягнення, які вже має Василь Вірастюк, сміливо можна назвати унікальними. У 2003 році стронгмен під час урочистостей на День Львова за 54 хвилини продемонстрував небачені і неймовірні результати. Спершу наш земляк встановив світовий рекорд, протягнувши п’ять трамвайних вагонів більше, ніж на 10 метрів. Далі Василь переніс рекордну вагу у двох валізах вагою по 171 кілограму на одну руку на відстань 19 метрів за 9,94 секунди. А на додачу протягнув зчіпку з десяти авто загальною вагою 16,3 тонни на відстань 19,3 метра за 1 хвилину 4 секунди.

  1. Підйом чотирьох прямокутних крижаних брил загальною вагою 600 кг

У своїй видатній спортивній біографії Василь Вірастюк кидав виклик не тільки силовому інвентарю та техніці, а й… кризі. У 2010 році франківець встановив рекорд, який занесли до Книги рекордів України. Він по черзі підняв чотири прямокутні крижаних брили по 150 кг кожна, на висоту 1,2 м за 56 секунд.

virastyuk-bryly

“Традиційні змагання атлетів передбачають дисципліну «підйом вантажу на висоту за певний час». Однак глибоко заморожений лід – зовсім не простий матеріал, тому аналогію з іншими видами вантажу тут провести не можна. Такого ще ніхто не робив. Зізнаюся, для мене це було справжнім випробуванням, адже я відчував дуже сильне навантаження на спину. Але підняв крижини з першого разу, без підготовки. Правда, було трохи холодно і мокро”, – розповів спортсмен.

  1. Тяга двох кар’єрних самоскидів загальною вагою 55 тонн 375 кг

Богатир з Івано-Франківська Назар Павлів не перестає дивувати своєю фантазією та новими досягненнями. Володар понад десятка унікальних силових рекордів влітку 2014 року на вапнякових кар’єрах ПАТ “Івано-Франківськцемент” у селі Дубівці продемонстрував чергове досягнення.

Спочатку він за 44 секунди на майже 6 метрів протягнув вантажівку “Белаз” вагою понад 21 тонну. Перепочивши, Назар протягнув “Белаз”, але вже на 10 тонн важчий, на 7 метрів за 32 секунди. Але це була тільки розминка. Зчепивши два “Белази” загальною вагою 55 тонн, Павлів за 45 секунд протягнув їх на цілих 6 метрів. Цей рекорд і зафіксували представники Книги рекордів України.

pavliv-belazy

“Було дуже важко. Особливо останні метри. Рекорд вдався, і я радий. Ці машини є найважчими у нашому регіоні, які вдалося знайти. Сьогоднішній рекорд для мене був найтяжчий в усіх сенсах цього слова, – розповідає рекордсмен. – Я як спортсмен і як громадянин завжди був на боці синьо-жовтого прапора. Тому свій рекорд хотів би присвятити своїй Батьківщині – незалежній і єдиній Україні”.

  1. Тяга винищувача МіГ-29 вагою 15 тонн

Свій перший рекорд Назар Павлів встановив у 2010 році. На пару зі своїм колегою Романом Шмигельським силачі зрушили з місця 15-тонний винищувач МіГ-29. Його вони протягнули на 35 метрів за півтори хвилини.

“Найважчим було зрушити літак з місця, власне це нам вдалося з другої спроби. На відміну від вантажівки, маса якої припадає на мінімум чотири широких колеса, через що котиться доволі легко, у МіГ лише три тоненьких покришки, тому тягнути його значно важче. Однак ми це зробили. Військова авіаційна частина є закритим об’єктом. Але у день святкування було зроблено вільний вхід, і багато глядачів прийшли подивитися на святкове дійство та, власне, на наш показовий виступ”, – зауважив Назар Павлів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Спортсмени зазначили, що могли б подужати і важчу машину, однак винищувач задля безпеки глядачів не спорядили боєприпасами, а лише заправили. Встановлення рекорду відбулося у рамках відзначення 70-ї річниці створення місцевої авіаційної частини.

  1. Тяга вузькоколійного потяга загальною вагою 42 тонни

Не менш унікальне досягнення Назар Павлів продемонстрував у Вигоді Долинського району. Він зрушив з місця та протягнув по колії знаменитий Карпатський трамвай, а це тепловоз, два вагони та відкрита платформа. Назар почав свій рекорд з «розминки», протягнувши на кілька метрів тепловоз та один вагон. Після цього він протягнув на 10 м 88 см весь трамвай, а це близько 42 тонн. Спортсмен зробив це за 58,97 секунди. Апогеєм дня стала третя спроба Назара, коли на відкриту платформу та на тепловоз стали 45 людей. Це додало ще близько 1,5 тонни ваги. Цього разу за одну хвилину 86 секунд Назар Павлів протягнув трамвай на 12 м 87 см.

pavliv-potyag

“Найважче – зрушити об’єкт з місця. Вже після встановлення рекорду я жартував, що для цього потрібно заплющити очі, аби вони не повилазили. А якщо серйозно, найбільше навантаження припадає на ноги і частково на спину. Цікавий нюанс: у деяких богатирських змаганнях для перетягування усілякого транспорту використовують драбину або канат. Я ж мав у своєму розпорядженні лише колію”, – наголосив після встановлення рекорду богатир, який, до слова, також мав справу із перетягуванням вантажної спецтехніки (41 тонна), тролейбусів (33 тонни), пожежних машин (28 тонн), БТРів (25 тонн), лісовоза (24 тонни), а також надував до повного розривання сім гумових грілок та одним пальцем (мізинцем) підіймав догори 21 раз гирю вагою 32 кг.

  1. Найбільша кількість віджимань на одній руці тильною стороною долоні за одну годину

Мирослав Федорчак з Івано-Франківська не раз потрапляв до Книги рекордів Гіннеса у категорію «Спорт. Унікальні можливості». Зокрема, в 2010 році наш земляк встановив світовий рекорд у віджиманні на одній руці тильною стороною долоні протягом години. Попереднє досягнення належало канадцю, який віджався в такому положенні 677 разів. Але місцевий відчайдух перевищив рекорд Гіннеса на 102 рази. Одразу після звершення змагання дались взнаки наслідки виснаження організму.

fedorchak-vidzhymannya

“Усі мої рекорди були встановлені або восени, або взимку. Річ у тому, що при виконанні таких вправ потрібно враховувати не тільки свої фізичні можливості, але й кліматичні особливості. Влітку такі рекорди взагалі практично ніхто не встановлює, адже заважає «важке» повітря і висока температура. Оптимальний час для рекордів – рання осінь, коли організм найбільше насичений вітамінами і мінералами, відповідно, має значно більше енергії”, – наголосив Федорчак.

Власне, це не перша спроба Мирослава побити світовий чи український рекорд. У попередні роки він встановив рекорд зі стрибків із зігнутими колінами в повітрі (4095 разів за 1 хвилину), а також із кількості присідань на одній нозі.

  1. Силове жонглювання 32-кілограмовими гирями

Віце-чемпіон світу з боді-білдингу, надвірнянець Богдан Гальчак потрапив до Книги рекордів України завдяки унікальним здобуткам у силовому жонглюванні 32-кілограмовими гирями. Під час свого рекордного досягнення спортсмен за 24 секунди виконав 17 кидків з подвійним обертом. Ще одним офіційним рекордом вважається жонглювання двома гирями (по 16 кілограмів кожна) перед собою в різні боки. За 50 секунд Богдан зробив 24 кидки. Але найбільшим рекордом Гальчака слід вважати виконання почергово 23-ох елементів із зав’язаними очима. Нині в арсеналі силовика майже 30 різних варіантів жонглювання.

galchak-gyri

“Жонглювати можна однією або двома 16-, 24-ох або 32-кілограмовими гирями, з відкритими або зав’язаними очима, наодинці або з партнером. Це залежить від умінь і навичок, набутих на тренуваннях. Як тільки я починав опановувати гирі, вони від мене розлітались навсібіч. Тренувався по 4 години щодня. Далі працював над виконанням різноманітних гирьових вправ вже із зав’язаними очима, вивчав траєкторії кидків, оптимальні можливості для їх виконання”, – розповів про своє незвичне захоплення Богдан Гальчак.

  1. Найбільша кількість віджимань від підлоги на двох руках за 30 секунд

Ще один номінант з Івано-Франківська у Книзі рекордів України – місцевий мешканець Тарас Бура, який встановив силовий рекорд, віджавшись від землі 60 разів за 30 секунд. «Сам не знаю, як мені це вдалося. Хоч я займаюся віджиманням від землі змалку. Мій власний рекорд – 77 разів за 30 секунд. Пробував встановити цей рекорд на шоу «Україна має талан», проте не зміг його повторити. Але приємно, що мене відзначили у Книзі рекордів України», – розповів рекордсмен.

bura-vidzhymannya

Тарас Бура зізнається, що віджимання йому даються легко, а на встановлення рекорду його надихнув Олег Бузовський, який виступив на шоу «Україна має талант». На тому ж шоу калушанин і побив його рекорд – віджався на 13 разів більше. Втім, хлопець зазначив, що через травму спини не зміг викластися на повну, тому обіцяє побити рекорд Гіннеса вже найближчим часом. “Рекорд я встановив для себе та людей, які мають фізичні обмеження. Хотів показати, що ти можеш більше, ніж звичайна людина”, – додав Бура.

  1. Штовхання ядра на найвищій вершині України

На найвищій точці нашої країни чемпіон України зі штовхання ядра серед юніорів, призер міжнародних змагань, багаторазовий чемпіон Івано-Франківської області Назар Павлів, штовхаючи ядро, зробив шість спроб і в одній із них показав найкращий результат – 15 метрів 90 сантиметрів.

pavliv-goverla

«Я пропонував своїм колегам-штовхальникам влаштувати змагання на Говерлі, однак хлопці виявилися трохи важкими на підйом, а мені дуже кортіло  здійснити свою давню мрію, – розповідає Назар Павлів. – Звісно, зі скачка можна штовхнути снаряд далі – інерція додає півтора-два метри, однак результатом все одно задоволений. Слід ще й зважити на те, що за час підйому на Говерлу втомилися ноги, які у нашому спорті виконують найважливішу роботу». Фото і відеоматеріали Назар Павлів надіслав для фіксування результату представникам Книги рекордів України, а ті після відповідної перевірки надіслали їх для Книги рекордів Гіннеса.

  1. Найбільша кількість віджимань від підлоги на одній руці за 1 хвилину

Одне з найновіших досягнень прикарпатських атлетів було показано 29 липня 2016 року в Івано-Франківську, де 19-річний місцевий спортсмен Микола Дронь встановив рекорд України з віджимання на одній руці. Хлопцю вдалося віджатись від землі 71 раз за одну хвилину, за що рекордсмену вручили відповідний сертифікат, що підтверджує досягнення, занесене до Книги рекордів України. Цікаво, що це не перше досягнення іванофранківця. Два роки тому у Львові Микола встановив одразу два світових рекорди. За 30 секунд на пальцях хлопець віджався 68 разів, а за хвилину – 118, а це в його віці є абсолютним рекордом.

dron-vidzhymannya

«Я вже з 13 років хотів потрапити у Книгу рекордів України. Різні рекорди у мене були на думці: підтягування, віджимання на брусах, качання пресу, але вирішив спробувати щось легше і обрав віджимання на пальцях. Мені це вдалося. Рекорд я присвятив воякам АТО», – розповідає Микола Дронь.


19.09.2016 2586 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

726
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1684
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3267
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2203 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4396
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6136

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

561

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

510

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

498

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

566
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10128
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

970
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

909
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

703
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2549
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

958
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1274
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34226 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

425
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

494
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

836 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1028