
Село Раковець Городенківського району Івано-Франківської області розташоване в мальовничій місцевості на правому березі річки Дністер. Найдавніші часи проживання людини на території села сягають середньовічного палеоліту, коли основним заняттям було полювання, землеробство, рибальство.
Свідченням цього є те, що жителі села часто знаходять на березі Дністра кам‘яні рубила, скрибачки, проколки, гарпуни із кременю та кісток тварин.
Перша письмова згадка відноситься до 1450 року, але село засноване набагато пізніше. І сама назва села походить від того, що в річці Дністер, його притоках та ставках, було багато раків, яких виловлювали і використовували для харчування.
Але інша легенда про назву села в якій розповідається про те, що село заснував поляк Юрій Ракоцій, який деякий час проживав у селі. На сьогоднішній день окрасою та історичною пам’яткою села є Раковецький замок. Руїни замку містяться на південній околиці села. Звідси відкривається велична панорама річки, що широкою підковою охоплює село з околицями.
У роки Першої світової війни Городенківщина стала ареною боїв. Особливо вона потерпала під час Галицької битви, що відбувалася 18.08 — 21.09.1914 р. між російськими та австро-угорськими військами.
У Городенківському районі діяла підпільна антифашистська група, проте її членів було викрито і розстріляно.
У серпні 1943 року через район проходили вцілілі загони розбитого з’єднання С. Ковпака, вони рухались у напрямку с. Серафинці, щоб там перейти через Дністер, селяни, як і жителі сусідніх сіл всіляко допомагали партизанам-ковпаківцями.
Пам’ятки
Замок (1660 р.)
Замок у селі Раковець розташований на природній скельній терасі, що стрімко обривається до правого берега річки Дністер на південній околиці села. Будівництво замку розпочалося в 40 роках XVII століття, було завершене в 1660 році. Замок, розміром 60 на 40 метрів, мав три оборонні вежі та житлові приміщення в західній частині.
Церква Святого Димитрія Великомученика (1858 р.)
У селі, в мальовничій долині неподалік річки Дністер, стоїть мурована церква Святого Дмитрія Великомученика. Споруджена в 1858 році. Біля головного входу на подвір’я храму височить дзвіниця на три яруси.
Каплиця-костел (1835 р.)
На старому цвинтарі в центрі села стоїть каплиця-костел. Споруджена в 1835 році. Над входом у каплицю збереглася плита з надписом: «Текля зі Скарбків Боровських Дверніцька присвячує той пам’ятник для чоловіка Міхала Дверніцького і брата його Механдра Дверніцького дня 29 місяця листопада 1835 року». (Tekla ż Skarbków Borowskich Dwernicka poswięca te Pamiątkę dla Męza Michała Dwernickiego i brata Jego Mexandra Dwernickiego gnia 29 Miesćąca Listopada 1835 Roku.).
Відомі люди
Народився Остап Левицький — український педагог, письменник, перекладач, громадсько-культурний діяч (літературний псевдонім — Остап Ковбасюк).
Парохом села був отець Евстахій Шухевич — батько Осипа Шухевича, дід Володимира Шухевича, прапрадід головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
Цікаві факти
На околицях Раківця виявлено 2 пізньопалеолітичні стоянки, знайдено золоті монети Олександра Македонського та поселення давньоруських часів.
У селі знімали перший західноукраїнський повнометражний фільм — До добра і краси.