Звідки в івано-франківського чиновника 320 тисяч на заставу?

 

Івано-Франківську підозрюваного в отриманні хабаря чиновника випустили під заставу у 320 тисяч гривень. Скандал з його затриманням став підставою для звинувачень проти ВО «Свобода».

 

Свободівці і зараз вважають справу політичною. А деякі жителі міста запитують: звідки у чиновника такі великі гроші?


Історія з затриманням Олега Гаркота у жовтні нагадувала «маски-шоу»: вечірнє місто, правоохоронці в масках, стихійний протест людей, поїздка міліцейської машини через прохідні двори, поламана брама. Тоді СБУ і прокуратура повідомили, що керівника департаменту архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому затримали «на гарячому» за хабар у розмірі 30 тисяч доларів. Ці гроші він нібито вимагав від місцевого підприємця за видачу довідки для будівництва багатоповерхового житлового будинку.


 
Оскільки в автомобілі з Олегом Гаркотом був голова депутатської комісії Івано-Франківської міськради, представник ВО «Свобода» Роман Онуфріїв, «свободівці» скликали прес-конференцію, де цю справу назвали провокацією проти їхньої політичної сили.

 


 
Свободівці і зараз кажуть, що то була провокація
 
Секретар Івано-Франківської міської ради, керівник міської організації «Свободи» Руслан Марцінків наголошує, що Олег Гаркот не був і не є членом цієї політичної сили. А в політичному підтексті справи він не сумнівається.

 


«Я і далі вважаю це провокацією, політичним замовленням за два тижні до виборів. Зрештою, слідство покаже об’єктивну ситуацію. Але я вважаю, що це було продиктоване виключно політичною ситуацією в Україні. Це була в першу чергу провокація проти «Свободи», рейтинг якої різко ріс до виборів Верховної Ради», – сказав Марцінків.


 
У вівторок Олега Гаркота відпустили під заставу в розмірі 320 тисяч гривень. Таке рішення ухвалив суд. Як повідомила Радіо Свобода прес-секретар прокуратури Івано-Франківської області Людмила Гласова, наразі триває досудове слідство, і «детально нема про що говорити».


 
Чиновник перебуває під підпискою про невиїзд, він здав правоохоронним органам свій закордонний паспорт.


 
«Хабар» – 30 тисяч доларів, застава – 320 тисяч гривень


 
Івано-Франківський журналіст і блогер Руслан Коцаба першим виставив на своєму інтернет-сайті оперативне відео СБУ про жовтневе затримання. Тоді він чув звинувачення у непатріотизмі. Своє ставлення до скандалу він називає подвійним: як журналіста і як пересічної людини.


 
«З точки зору журналіста, все, що стосується темної сторони життя наших політиків, високослужбовців, високоурядовців, повинно рано чи пізно стати надбанням гласності, – каже він. – І тому в мене була мотивація, незважаючи на те, що я знаю всіх учасників того корупційного скандалу, я прийняв рішення, щоб люди знали про це. Як пересічного громадянина мене глибоко шокує, наголошую: не дивує, а глибоко шокує, звідки держчиновник, держслужбовець має можливість внести заставу в розмірі, що перевищує розмір хабаря».


 
Свободівці категорично відкидають припущення, що давали гроші на заставу. За словами знайомих Олега Гаркота, кілька років тому йому необхідна була операція на серці (шунтування), тож він продав свій бізнес. Мовляв, із цих грошей, що залишилися, і внесено заставу.

 

Галина Добош, Радіо Свобода


22.11.2012 Галина Добош 952 9
Коментарі (9)

а в чому проблема 2012.11.22, 12:16
а в чому проблема? Гаркот чиновником тільки но став, а досі був (та й залишається) успішний бізнесмен. В Франківську бізнес майже продав, але є бізнес в Чехії - які проблеми заплатити заставу? Гроші для чиновника неймовірні то правда, а як для успішного бізнесмена так не таке вже й страшне, щоб здоровя не добивати...
а в чому проблема 2012.11.22, 12:21
ось для чого йому взагалі потрібна була ця чиновницька посада - ото питання, не для грошей то точно, а ось для чого - не міг збагнути ще під час призначення... То видко таки щось особисте (сімейне), хотів щось довести старшому брату, але нашо того - живи собі і радій, а тепер доводь що ти не верблюд...
Ана Криса 2012.11.22, 20:05
Цікаво, він мабуть чиновником став для розширення свого бізнесу...?
наці 2012.11.23, 01:14
Роман Онуфріїв :" Не завагаєшся виконати найбільший злочин ,якщо цього вимагатиме добро Справи."
правда 2012.11.23, 10:33
там де була правда написана,там скоренько забрали,бо платять три рублі,а ви кажете,що не продаються,той кому не дають,той і не продажний.І все таки гаркот брата підісрав і брат намолив................................
Залізняк 2012.11.23, 11:06
Питаєте , звідки такі гроші... А всі незаконні забудови по місті думаєте просто так повиростали..... Чого тільки вартує будівництво майже на дамбі Бистриці -СОЛОТВИНСЬКОЇ БІЛЯ МОСТА НА ВУЛ. гАЛИЦЬКА. ЦЕ Ж ПРОСТО ЗНУЩАННЯ НАД ФРАНКІВЦЯМИ І МІСТОБУДУВАННЯМ. а СВОБОДІВЦІ БІГАЮТЬ З РУПОРОМ І ГРАЮТЬ КІНА.
Галичанин 2012.11.24, 17:03
Хріновий з нього був би чиновник якщо б він не мав де взяти грошей.
Богдан 2012.11.26, 22:07
Це тiльки один шо ми знаемо а скiльки свободiвцiв ще берут
вав 2012.12.03, 22:03
Я втратила квартиру із-за того, що свободівці не голосували за видачу документів по вул. Стуса 28а. Відписали, що не хватає голосів. А п. Сич при зверненні до нього не зреагував тоже. І не змогла продати н/б (мала кредит) і довелося продати квартиру за безцінь в якій жили. Вели війну із забудівельником, а все відбивалося на простих людях. Дякую п. Вишиванюку бо він хоч зреагував на моє зверненненя. Хоча вже було і пізно. Так Бог є і вони теж бкдуть покарані за такі діла. Я молюся і прошу Бога.
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

104
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

2385
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

589
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1818 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

7310 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

4048

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2473

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3505

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6689

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10668
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2555
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

713
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

3949
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

199
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

597
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1501
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1349
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

159
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1197 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

462
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2560
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2814