Спроби створити музей у Долині виникали ще з кінця 60-х років. Втім, тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла рішення про створення музею в місті.
Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк.
Під час огляду музею екскурсоводи звертають увагу відвідувачів на неповторність звичаїв та роль солі та нафти у виникненні бойківської культури загалом.
"Це те, завдяки чому наше місто засноване. Це насамперед наша історична частина міста, яка заснована на солі, і наша нова частина міста, яка заснована на нафті.
Якщо ми говоримо загально про бойківську культуру, думаю, що звичаї, побут, при чому я кажу в широкому сенсі, всіх звичаїв.
Тому що ми абсолютно відрізняємося від усіх. Звичаї весільні, звичаї хрещення, звичаї похоронні, звичаї приготування їжі, споживання їжі, звичаї спілкування, добросусідських відносин інші, ніж в сусідніх областях.
Тобто, тут вже треба брати в загальному широкий пласт, тому що він зовсім інший", - ділиться Ксеня Циганюк.
Зі слів директорки музею, не знайдеться таких звичаїв на Гуцульщині, на Слобожанщині, на Полтавщині і так далі. Тому треба звертати увагу в комплексі на все.
Крім того, з початком повномасштабного збройного вторгнення росії в Україну музей активно почав залучати до заходів внутрішньо переміщених осіб.
"Щоб хоч якось відволікти їх від болю за покинутими домівками, загиблими родичами та непевним майбутнім. Ми проводимо для них екскурсії містом і краєм, залучаємо тренерів-психологів.
Навчаємо приїжджих дітей бойківських традиції, а також разом виготовляємо сувеніри, іграшки, букети, розписуємо писанки, обмінюємося досвідом, а інколи просто розмовляємо й слухаємо".
Більше читайте у матеріалі: Домівка для унікальних експонатів: розмова із директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів на Прикарпатті (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Поєднав спадщину чотирьох громад: на Прикарпатті з'явився новий туристичний маршрут
Запрацював музей бойової слави 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади