У Калуші 17 січня відбувся економічний форум «Зроблено в Україні — Прикарпаття 2025».
Про це повідомили в Калуській міській раді, пише Фіртка.
Як зазначають, форум мав на меті презентувати й обговорити із місцевими промисловцями державну політику розвитку українських виробників «Зроблено в Україні».
"Організатори форуму правильно визначилися із локацією. Адже ще у 2020 році розроблено стратегію розвитку Калуської міської територіальної громади, де запланували, що до 2030 року маємо стати еко-індустріальною столицею заходу України.
Навіть у часі війни ми поступово реалізовуємо стратегію. До нас релоковано більше сорока промислових підприємств, які «з нуля» починають будувати заводи. У нашій громаді вже є три індустріальні парки.
Тобто, ми вже закладаємо підґрунтя для промислово-економічного розвитку Калуської громади, і України загалом", — наголосив міський голова Калуша Андрій Найда.
Ініціатори форуму, фонд «Українська єдність», зібрали для обговорення представників найвищих щаблів влади — народних депутатів України, працівників міністерств, а також — місцеву владу і підприємців.
"Я сподіваюсь, що сьогоднішній захід — це про майданчик , де можна отримати нові комунікації, нові знання, почути, які є інструменти із впровадження державної політики «Зроблено в Україні».
Ця політика спрямована на те, щоб ми були не сировинним придатком, а індустріальним, переробним центром із інноваціями, з технологіями", — сказав народний депутат України Едуард Прощук.
"Я пригадую, як у 2023 році ми з колегами починали такі зустрічі. Говорили про важливість створення індустріальних парків, про ті інструменти, засоби, які надає держава для розвитку бізнесу.
Це сприяло тому, що зараз люди зацікавлені, працюють із цими програмами, інструментами; виникає багато питань, які ми, власне, завдяки таким заходам, можемо в подальшому вирішувати. Тобто, збирати інформацію, збирати потреби, щоб на законодавчому рівні впроваджувати додаткові інструменти для розвитку бізнесу", — зазначила народна депутатка України Олена Вінтоняк.
У Калуській міській раді пишуть, метою політики «Зроблено в Україні» є зміна структури української економіки. Частка цієї переробної промисловості у структурі сучасної економічно розвиненої держави, має становити не менше 20%.
До вторгнення російської федерації цей показник у структурі української економіки становив 10%. Упродовж наступних років засобами державної підтримки і стимулювання хочуть досягти 20% рівня.
Цього року у державному бюджету заклали 35 млрд гривень на програми сприяння українським виробникам, які можна структурувати за кількома головними напрямками:
- розвиток виробництва через створення додаткового попиту на товари, вироблені в Україні;
- сприяння залученню інвестицій у реальний сектор;
- збільшення несировинного експорту.
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у презентаційному виступі підкреслив, що надзвичайно важливо затримувати бізнес в Україні.
"Коли через війну бізнесмен Харкова, Нікополя, Краматорська змушений був їхати кудись у бік західного кордону, задача громад заходу України його по дорозі зупинити. У хорошому сенсі слова.
Запропонувати йому такі умови, таке ставлення, таку підтримку, таке сприяння, щоб він зрозумів що кордон перетинати не треба. Для того, щоб цей бізнес залишився тут, в Україні.
Можливо, частина з них повернеться, а хтось залишить тут частину свого бізнесу, хтось розшириться. Ви отримаєте економічне зростання тут, на цих територіях, держава ж не втратить цей бізнес, він залишиться в Україні. Ми всі розуміємо, що фінансуємо нашу армію не зовнішніми грошима, а податками, які українські виробники тут сплачують", — наголосив Дмитро Кисилевський.
Під час двох дискусійних панелей спікери мали нагоду обговорити ключові програми і аспекти сучасної системи державної підтримки вітчизняних виробників:
- «Державні інструменти стимулювання економічного розвитку у 2025 році»;
- «Виклики бізнесу четвертого року війни».
Сесія запитань відповідей бізнесу до Міністерства економіки та Міністерства енергетики стосувалася актуальних питань бронювання працівників і державних енергетичних програм для бізнесу.
"Із важливого для Калуської громади — на державному рівні підтримують ініціативу відновлення калійного виробництва у Калуші, більше 9 млн євро спрямують на реконструкцію вищого професійного технічного училища №7. Форум обіцяють проводити у Калуській громаді щороку", — резюмували у міській раді.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Організовують дозвілля: як в Коломиї працює Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг (ФОТО)
Перший в Україні: в Івано-Франківську запрацює Центр захисту прав людини (ФОТО)