"Зроблено в Україні — Прикарпаття 2025": у Калуші відбувся економічний форум (ФОТО)

У Калуші 17 січня відбувся економічний форум «Зроблено в Україні — Прикарпаття 2025».

Про це повідомили в Калуській міській раді, пише Фіртка.

Як зазначають, форум мав на меті презентувати й обговорити із місцевими промисловцями державну політику розвитку українських виробників «Зроблено в Україні».

"Організатори форуму правильно визначилися із локацією. Адже ще у 2020 році розроблено стратегію розвитку Калуської міської територіальної громади, де запланували, що до 2030 року маємо стати еко-індустріальною столицею заходу України.

Навіть у часі війни ми поступово реалізовуємо стратегію. До нас релоковано більше сорока промислових підприємств, які «з нуля» починають будувати заводи. У нашій громаді вже є три індустріальні парки.

Тобто, ми вже закладаємо підґрунтя для промислово-економічного розвитку Калуської громади, і України загалом",  — наголосив міський голова Калуша Андрій Найда.

Ініціатори форуму, фонд «Українська єдність», зібрали для обговорення представників найвищих щаблів влади — народних депутатів України, працівників міністерств, а також — місцеву владу і підприємців.

"Я сподіваюсь, що сьогоднішній захід — це про майданчик , де можна отримати нові комунікації, нові знання, почути, які є інструменти із впровадження державної політики «Зроблено в Україні».

Ця політика спрямована на те, щоб ми були не сировинним придатком, а індустріальним, переробним центром із інноваціями, з технологіями", — сказав народний депутат України Едуард Прощук.

"Я пригадую, як у 2023 році ми з колегами починали такі зустрічі. Говорили про важливість створення індустріальних парків, про ті інструменти, засоби, які надає держава для розвитку бізнесу.

Це сприяло тому, що зараз люди зацікавлені, працюють із цими програмами, інструментами; виникає багато питань, які ми, власне, завдяки таким заходам, можемо в подальшому вирішувати.

Тобто, збирати інформацію, збирати потреби, щоб на законодавчому рівні впроваджувати додаткові інструменти для розвитку бізнесу", — зазначила народна депутатка України Олена Вінтоняк.

У Калуській міській раді пишуть, метою політики «Зроблено в Україні» є зміна структури української економіки. Частка цієї переробної промисловості у структурі сучасної економічно розвиненої держави, має становити не менше 20%.

До вторгнення російської федерації цей показник у структурі української економіки становив 10%. Упродовж наступних років засобами державної підтримки і стимулювання хочуть досягти 20% рівня.

Цього року у державному бюджету заклали 35 млрд гривень на програми сприяння українським виробникам, які можна структурувати за кількома головними напрямками:

  • розвиток виробництва через створення додаткового попиту на товари, вироблені в Україні;
  • сприяння залученню інвестицій у реальний сектор;
  • збільшення несировинного експорту.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у презентаційному виступі підкреслив, що надзвичайно важливо затримувати бізнес в Україні.

"Коли через війну бізнесмен Харкова, Нікополя, Краматорська змушений був їхати кудись у бік західного кордону, задача громад заходу України його по дорозі зупинити. У хорошому сенсі слова.

Запропонувати йому такі умови, таке ставлення, таку підтримку, таке сприяння, щоб він зрозумів що кордон перетинати не треба. Для того, щоб цей бізнес залишився тут, в Україні.

Можливо, частина з них повернеться, а хтось залишить тут частину свого бізнесу, хтось розшириться. Ви отримаєте економічне зростання тут, на цих територіях, держава ж не втратить цей бізнес, він залишиться в Україні.

Ми всі розуміємо, що фінансуємо нашу армію не зовнішніми грошима, а податками, які українські виробники тут сплачують", — наголосив Дмитро Кисилевський.

Під час двох дискусійних панелей спікери мали нагоду обговорити ключові програми і аспекти сучасної системи державної підтримки вітчизняних виробників:

  • «Державні інструменти стимулювання економічного розвитку у 2025 році»;
  • «Виклики бізнесу четвертого року війни».

Сесія запитань відповідей бізнесу до Міністерства економіки та Міністерства енергетики стосувалася актуальних питань бронювання працівників і державних енергетичних програм для бізнесу.

"Із важливого для Калуської громади — на державному рівні підтримують ініціативу відновлення калійного виробництва у Калуші, понад 9 млн євро спрямують на реконструкцію вищого професійного технічного училища №7.

Форум обіцяють проводити у Калуській громаді щороку", — резюмували у міській раді.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Організовують дозвілля: як в Коломиї працює Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг (ФОТО)

Перший в Україні: в Івано-Франківську запрацює Центр захисту прав людини (ФОТО)

"Реагування не на високу рівні": в Івано-Франківську обговорювали проблему домашнього насильства (ФОТО)


Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

348
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1715
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3172
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1152
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1179
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1215 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

257

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1128

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

956

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

417
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

337
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2499
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1248
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1327
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

560
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15190
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7491
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

349
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

700 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

478
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

395
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

484