"Зроблено в Україні — Прикарпаття 2025": у Калуші відбувся економічний форум (ФОТО)

У Калуші 17 січня відбувся економічний форум «Зроблено в Україні — Прикарпаття 2025».

Про це повідомили в Калуській міській раді, пише Фіртка.

Як зазначають, форум мав на меті презентувати й обговорити із місцевими промисловцями державну політику розвитку українських виробників «Зроблено в Україні».

"Організатори форуму правильно визначилися із локацією. Адже ще у 2020 році розроблено стратегію розвитку Калуської міської територіальної громади, де запланували, що до 2030 року маємо стати еко-індустріальною столицею заходу України.

Навіть у часі війни ми поступово реалізовуємо стратегію. До нас релоковано більше сорока промислових підприємств, які «з нуля» починають будувати заводи. У нашій громаді вже є три індустріальні парки.

Тобто, ми вже закладаємо підґрунтя для промислово-економічного розвитку Калуської громади, і України загалом",  — наголосив міський голова Калуша Андрій Найда.

Ініціатори форуму, фонд «Українська єдність», зібрали для обговорення представників найвищих щаблів влади — народних депутатів України, працівників міністерств, а також — місцеву владу і підприємців.

"Я сподіваюсь, що сьогоднішній захід — це про майданчик , де можна отримати нові комунікації, нові знання, почути, які є інструменти із впровадження державної політики «Зроблено в Україні».

Ця політика спрямована на те, щоб ми були не сировинним придатком, а індустріальним, переробним центром із інноваціями, з технологіями", — сказав народний депутат України Едуард Прощук.

"Я пригадую, як у 2023 році ми з колегами починали такі зустрічі. Говорили про важливість створення індустріальних парків, про ті інструменти, засоби, які надає держава для розвитку бізнесу.

Це сприяло тому, що зараз люди зацікавлені, працюють із цими програмами, інструментами; виникає багато питань, які ми, власне, завдяки таким заходам, можемо в подальшому вирішувати.

Тобто, збирати інформацію, збирати потреби, щоб на законодавчому рівні впроваджувати додаткові інструменти для розвитку бізнесу", — зазначила народна депутатка України Олена Вінтоняк.

У Калуській міській раді пишуть, метою політики «Зроблено в Україні» є зміна структури української економіки. Частка цієї переробної промисловості у структурі сучасної економічно розвиненої держави, має становити не менше 20%.

До вторгнення російської федерації цей показник у структурі української економіки становив 10%. Упродовж наступних років засобами державної підтримки і стимулювання хочуть досягти 20% рівня.

Цього року у державному бюджету заклали 35 млрд гривень на програми сприяння українським виробникам, які можна структурувати за кількома головними напрямками:

  • розвиток виробництва через створення додаткового попиту на товари, вироблені в Україні;
  • сприяння залученню інвестицій у реальний сектор;
  • збільшення несировинного експорту.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у презентаційному виступі підкреслив, що надзвичайно важливо затримувати бізнес в Україні.

"Коли через війну бізнесмен Харкова, Нікополя, Краматорська змушений був їхати кудись у бік західного кордону, задача громад заходу України його по дорозі зупинити. У хорошому сенсі слова.

Запропонувати йому такі умови, таке ставлення, таку підтримку, таке сприяння, щоб він зрозумів що кордон перетинати не треба. Для того, щоб цей бізнес залишився тут, в Україні.

Можливо, частина з них повернеться, а хтось залишить тут частину свого бізнесу, хтось розшириться. Ви отримаєте економічне зростання тут, на цих територіях, держава ж не втратить цей бізнес, він залишиться в Україні.

Ми всі розуміємо, що фінансуємо нашу армію не зовнішніми грошима, а податками, які українські виробники тут сплачують", — наголосив Дмитро Кисилевський.

Під час двох дискусійних панелей спікери мали нагоду обговорити ключові програми і аспекти сучасної системи державної підтримки вітчизняних виробників:

  • «Державні інструменти стимулювання економічного розвитку у 2025 році»;
  • «Виклики бізнесу четвертого року війни».

Сесія запитань відповідей бізнесу до Міністерства економіки та Міністерства енергетики стосувалася актуальних питань бронювання працівників і державних енергетичних програм для бізнесу.

"Із важливого для Калуської громади — на державному рівні підтримують ініціативу відновлення калійного виробництва у Калуші, понад 9 млн євро спрямують на реконструкцію вищого професійного технічного училища №7.

Форум обіцяють проводити у Калуській громаді щороку", — резюмували у міській раді.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Організовують дозвілля: як в Коломиї працює Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг (ФОТО)

Перший в Україні: в Івано-Франківську запрацює Центр захисту прав людини (ФОТО)

"Реагування не на високу рівні": в Івано-Франківську обговорювали проблему домашнього насильства (ФОТО)


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

826 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

784
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1599
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2227
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4204 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3206

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

202

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

435

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

377

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

849
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

616
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

658
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

945
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1058
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

662
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6245
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1737
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31754 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1523
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

747 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

710