"Знецінюють зусилля тих, хто зводить оборонні рубежі": голова Держспецтрансслужби про заяви щодо "відсутності фортифікацій" на Харківщині

Фортифікаційне обладнання оборонних споруд на підступах до Харкова, як й в решті прикордонних та прифронтових областей, здійснюється ешелоновано, в декілька оборонних рубежів, кожен з яких укріплений відповідно до віддаленості від ворога та загрози обстрілів. 

Про це голова Державної спеціальної служби транспорту Олександр Яковець розповів в етері телемарафону 12 травня, пише Фіртка.

З його слів, найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

Перед ним розташований рубіж, де працюють підрозділи Командування сил підтримки ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту.

"Перший рубіж і так званий передній край, звичайно, він утримується підрозділами, обладнується самими підрозділами.

І тут говорити про використання важкої техніки, залізобетонних споруд, на жаль, немає можливості", — додав Яковець.

За його словами, цей перший рубіж на Харківщині розташований на відстані від 1,5 до 5-6 кілометрів від кордону з Росією — залежно від умов місцевості, природних перешкод, панівних висот тощо.

Коментувати подробиці щодо другого рубежу оборони посадовець відмовився з міркувань безпеки.

Разом з тим, продовжує Яковець, третій рубіж розташований на різній відстані, залежно від умов місцевості, від 17 до 35 кілометрів. З інженерного погляду він найбільш обладнаний — із встановленням залізобетонних споруд, як вогневих, так і для укриття і проживання особового складу.

Крім того, Яковець прокоментував заяву командира взводу розвідки 1-го стрілецького батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади Дениса Ярославського щодо відсутності першої лінії фортифікацій і мін на Харківщині.

"Знаєте, коли це говорять експерти, які перебувають на відстані 700-1000 кілометрів до районів бойових дій, це ще можна якось зрозуміти. А коли військові, то, чесно кажучи, я цього не розумію.

Інформаційні вкиди щодо можливості обладнання триповерхових бетонних споруд під вогневим впливом противника, м’яко кажучи, є абсурдними.

І знецінюють ті зусилля, яких сьогодні дійсно докладають і військовослужбовці інженерних підрозділів, і цивільний персонал", — зазначив голова Держспецтрансслужби.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


14.05.2024 2460 12
Коментарі (12)

Ну тут згоден 2024.05.14, 22:07

Вперше побачивши знищену техніку при наступі росіян на Харківську область теж звернув увагу - "у полі не на мінах і не застряглу в ровах". Виявилось не один такий "уважний". Самовільно згадався 22 рік, тому здалось "невже знову забули незмогли". Але аргумент про неможливість копати суцільні рови технікою в зоні досяжності росартилерії і штурмів - розумний аргумент. Тож "емоції" від травми 22-го року непідготовленості за 8-м років війни з 2014-го це лише емоції. Чи є і які укріплення - це за 20-30 км від позицій орків. 

Звісно теоретично є дистанційне мінування, ППО і артилерійське прикриття по ділянкам робіт - але це від можливостей України, а вони такі як є.

Не в завхаті від тцкунської політики влади тож в необєктивності щодо влади мене нічого звинувачувати, але в даному випадку "відсутні фортифікації" - це більше емоції. Хотілось би, та невидно щоб були можливості.

І коли порохоботи почали качати тему, політичні бали набирати - це ще один доказ що "відсутні фортифікації на кордоні" більше накрут.  

А от що далі там на другій третій лінії, це вже питання реальніше. Порохоботи мали 5-ть років щоб не під снарядами копати бетоновувати, а не розказувати "путін нападе", маючи людей за дурних божевільних, які "вірять у напад росії". Протипіхотіні міни утилізовував ще Порошенко "згідно якогось там договору". Виробництво так ніхто і не відновив... Нажаль Зеленський продовжив цю політику до 22-го і поплатився за це.

Для фортифікацій з мінами зубами колючим дроту на самому кордоні ЗСУ мали б зробити те що роблять москалі - відсувають на десятки км позиції звідки безкарно битимуть по українським містам артилерією, а їх "шебякіна" будуть в зоні недосяжності. Для цього треба мати свою зброю і штурмовиків з ненапакованих у буси та політичну волю формувати "сіру зону" на території росії. Поки ж є те що є і звісно будувати під артилерією першу лінію, не маючи можливості прикрити ці роботи хоч по ділянкам - це зрозуміле.

Цікавіше заяви антикорупційної організації, які дослідили "керівників" будівельних фірм на 270 млн, які одна працює в полі і влаштовує пяні бійки з матірю, інший теж "не живе життям мільйонера" чи хоча б як "людина з нормальною зарплатою". Тож питання хто створював ці фірми і чи просто "не хотіли як Гринкевичі" (вчора молодці забезпечували в критичний момент ЗСУ одягом і харчами, а через рік по тюрмам всю родину і навіть невістку сина хотіли запхати за грати) чи мафія вирішила: "війна надовго, а гроші на Монако треба зараз" і "освоїли" сотні млн, коли питати за роботу нема з кого?

Та найбільше проблема з емоціями "відстуні фортифікації", які логіка каже - не по можливостям на першій лінії у даній ситуації, це щоб не гнали солдат відбивати і "за ціною не постоїмо" типу виправдовуючи "ну і що що немає". Бо це для тцк і депутатів може "просто наловлені", а все це люди наші люди і їх життя треба берегти, і чхати на політичний шум. Тільки військова доцільність.

Непощастило Вовчанську, бо "сіра зона" не на Росії - не може поки Україна це зробити. Та евакуюватись можливість дали усім, судячи з репортажів, - автобуси, транспорт. Пощастило більше ніж кому в 2022-му році, які опинились в окупації.

До Харкова не підійшли на відстань артударів, оточити оркам Купянськ теж не вдалось бліцкригом. Тож не все так погано, незважаючи що атакують москалі, а не ЗСУ під Білгород.

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

190
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2641
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1656 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3738
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5532
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1745

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

248

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

252

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

431

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

943
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

507
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

541
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

814
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2023
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

589
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

921
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4987
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

981
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

400 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

647
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

448
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

773