"Знецінюють зусилля тих, хто зводить оборонні рубежі": голова Держспецтрансслужби про заяви щодо "відсутності фортифікацій" на Харківщині

Фортифікаційне обладнання оборонних споруд на підступах до Харкова, як й в решті прикордонних та прифронтових областей, здійснюється ешелоновано, в декілька оборонних рубежів, кожен з яких укріплений відповідно до віддаленості від ворога та загрози обстрілів. 

Про це голова Державної спеціальної служби транспорту Олександр Яковець розповів в етері телемарафону 12 травня, пише Фіртка.

З його слів, найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

Перед ним розташований рубіж, де працюють підрозділи Командування сил підтримки ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту.

"Перший рубіж і так званий передній край, звичайно, він утримується підрозділами, обладнується самими підрозділами.

І тут говорити про використання важкої техніки, залізобетонних споруд, на жаль, немає можливості", — додав Яковець.

За його словами, цей перший рубіж на Харківщині розташований на відстані від 1,5 до 5-6 кілометрів від кордону з Росією — залежно від умов місцевості, природних перешкод, панівних висот тощо.

Коментувати подробиці щодо другого рубежу оборони посадовець відмовився з міркувань безпеки.

Разом з тим, продовжує Яковець, третій рубіж розташований на різній відстані, залежно від умов місцевості, від 17 до 35 кілометрів. З інженерного погляду він найбільш обладнаний — із встановленням залізобетонних споруд, як вогневих, так і для укриття і проживання особового складу.

Крім того, Яковець прокоментував заяву командира взводу розвідки 1-го стрілецького батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади Дениса Ярославського щодо відсутності першої лінії фортифікацій і мін на Харківщині.

"Знаєте, коли це говорять експерти, які перебувають на відстані 700-1000 кілометрів до районів бойових дій, це ще можна якось зрозуміти. А коли військові, то, чесно кажучи, я цього не розумію.

Інформаційні вкиди щодо можливості обладнання триповерхових бетонних споруд під вогневим впливом противника, м’яко кажучи, є абсурдними.

І знецінюють ті зусилля, яких сьогодні дійсно докладають і військовослужбовці інженерних підрозділів, і цивільний персонал", — зазначив голова Держспецтрансслужби.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


14.05.2024 2242 12
Коментарі (12)

Ну тут згоден 2024.05.14, 22:07

Вперше побачивши знищену техніку при наступі росіян на Харківську область теж звернув увагу - "у полі не на мінах і не застряглу в ровах". Виявилось не один такий "уважний". Самовільно згадався 22 рік, тому здалось "невже знову забули незмогли". Але аргумент про неможливість копати суцільні рови технікою в зоні досяжності росартилерії і штурмів - розумний аргумент. Тож "емоції" від травми 22-го року непідготовленості за 8-м років війни з 2014-го це лише емоції. Чи є і які укріплення - це за 20-30 км від позицій орків. 

Звісно теоретично є дистанційне мінування, ППО і артилерійське прикриття по ділянкам робіт - але це від можливостей України, а вони такі як є.

Не в завхаті від тцкунської політики влади тож в необєктивності щодо влади мене нічого звинувачувати, але в даному випадку "відсутні фортифікації" - це більше емоції. Хотілось би, та невидно щоб були можливості.

І коли порохоботи почали качати тему, політичні бали набирати - це ще один доказ що "відсутні фортифікації на кордоні" більше накрут.  

А от що далі там на другій третій лінії, це вже питання реальніше. Порохоботи мали 5-ть років щоб не під снарядами копати бетоновувати, а не розказувати "путін нападе", маючи людей за дурних божевільних, які "вірять у напад росії". Протипіхотіні міни утилізовував ще Порошенко "згідно якогось там договору". Виробництво так ніхто і не відновив... Нажаль Зеленський продовжив цю політику до 22-го і поплатився за це.

Для фортифікацій з мінами зубами колючим дроту на самому кордоні ЗСУ мали б зробити те що роблять москалі - відсувають на десятки км позиції звідки безкарно битимуть по українським містам артилерією, а їх "шебякіна" будуть в зоні недосяжності. Для цього треба мати свою зброю і штурмовиків з ненапакованих у буси та політичну волю формувати "сіру зону" на території росії. Поки ж є те що є і звісно будувати під артилерією першу лінію, не маючи можливості прикрити ці роботи хоч по ділянкам - це зрозуміле.

Цікавіше заяви антикорупційної організації, які дослідили "керівників" будівельних фірм на 270 млн, які одна працює в полі і влаштовує пяні бійки з матірю, інший теж "не живе життям мільйонера" чи хоча б як "людина з нормальною зарплатою". Тож питання хто створював ці фірми і чи просто "не хотіли як Гринкевичі" (вчора молодці забезпечували в критичний момент ЗСУ одягом і харчами, а через рік по тюрмам всю родину і навіть невістку сина хотіли запхати за грати) чи мафія вирішила: "війна надовго, а гроші на Монако треба зараз" і "освоїли" сотні млн, коли питати за роботу нема з кого?

Та найбільше проблема з емоціями "відстуні фортифікації", які логіка каже - не по можливостям на першій лінії у даній ситуації, це щоб не гнали солдат відбивати і "за ціною не постоїмо" типу виправдовуючи "ну і що що немає". Бо це для тцк і депутатів може "просто наловлені", а все це люди наші люди і їх життя треба берегти, і чхати на політичний шум. Тільки військова доцільність.

Непощастило Вовчанську, бо "сіра зона" не на Росії - не може поки Україна це зробити. Та евакуюватись можливість дали усім, судячи з репортажів, - автобуси, транспорт. Пощастило більше ніж кому в 2022-му році, які опинились в окупації.

До Харкова не підійшли на відстань артударів, оточити оркам Купянськ теж не вдалось бліцкригом. Тож не все так погано, незважаючи що атакують москалі, а не ЗСУ під Білгород.

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3331
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1359
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1464
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2584
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2312
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2245

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

210

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1450

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2197

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2943
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

497
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

632
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

638
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

483
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15929
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2835
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1111
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26587 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

963
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

821 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

628