"Знецінюють зусилля тих, хто зводить оборонні рубежі": голова Держспецтрансслужби про заяви щодо "відсутності фортифікацій" на Харківщині

Фортифікаційне обладнання оборонних споруд на підступах до Харкова, як й в решті прикордонних та прифронтових областей, здійснюється ешелоновано, в декілька оборонних рубежів, кожен з яких укріплений відповідно до віддаленості від ворога та загрози обстрілів. 

Про це голова Державної спеціальної служби транспорту Олександр Яковець розповів в етері телемарафону 12 травня, пише Фіртка.

З його слів, найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

Перед ним розташований рубіж, де працюють підрозділи Командування сил підтримки ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту.

"Перший рубіж і так званий передній край, звичайно, він утримується підрозділами, обладнується самими підрозділами.

І тут говорити про використання важкої техніки, залізобетонних споруд, на жаль, немає можливості", — додав Яковець.

За його словами, цей перший рубіж на Харківщині розташований на відстані від 1,5 до 5-6 кілометрів від кордону з Росією — залежно від умов місцевості, природних перешкод, панівних висот тощо.

Коментувати подробиці щодо другого рубежу оборони посадовець відмовився з міркувань безпеки.

Разом з тим, продовжує Яковець, третій рубіж розташований на різній відстані, залежно від умов місцевості, від 17 до 35 кілометрів. З інженерного погляду він найбільш обладнаний — із встановленням залізобетонних споруд, як вогневих, так і для укриття і проживання особового складу.

Крім того, Яковець прокоментував заяву командира взводу розвідки 1-го стрілецького батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади Дениса Ярославського щодо відсутності першої лінії фортифікацій і мін на Харківщині.

"Знаєте, коли це говорять експерти, які перебувають на відстані 700-1000 кілометрів до районів бойових дій, це ще можна якось зрозуміти. А коли військові, то, чесно кажучи, я цього не розумію.

Інформаційні вкиди щодо можливості обладнання триповерхових бетонних споруд під вогневим впливом противника, м’яко кажучи, є абсурдними.

І знецінюють ті зусилля, яких сьогодні дійсно докладають і військовослужбовці інженерних підрозділів, і цивільний персонал", — зазначив голова Держспецтрансслужби.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


14.05.2024 2445 12
Коментарі (12)

Ну тут згоден 2024.05.14, 22:07

Вперше побачивши знищену техніку при наступі росіян на Харківську область теж звернув увагу - "у полі не на мінах і не застряглу в ровах". Виявилось не один такий "уважний". Самовільно згадався 22 рік, тому здалось "невже знову забули незмогли". Але аргумент про неможливість копати суцільні рови технікою в зоні досяжності росартилерії і штурмів - розумний аргумент. Тож "емоції" від травми 22-го року непідготовленості за 8-м років війни з 2014-го це лише емоції. Чи є і які укріплення - це за 20-30 км від позицій орків. 

Звісно теоретично є дистанційне мінування, ППО і артилерійське прикриття по ділянкам робіт - але це від можливостей України, а вони такі як є.

Не в завхаті від тцкунської політики влади тож в необєктивності щодо влади мене нічого звинувачувати, але в даному випадку "відсутні фортифікації" - це більше емоції. Хотілось би, та невидно щоб були можливості.

І коли порохоботи почали качати тему, політичні бали набирати - це ще один доказ що "відсутні фортифікації на кордоні" більше накрут.  

А от що далі там на другій третій лінії, це вже питання реальніше. Порохоботи мали 5-ть років щоб не під снарядами копати бетоновувати, а не розказувати "путін нападе", маючи людей за дурних божевільних, які "вірять у напад росії". Протипіхотіні міни утилізовував ще Порошенко "згідно якогось там договору". Виробництво так ніхто і не відновив... Нажаль Зеленський продовжив цю політику до 22-го і поплатився за це.

Для фортифікацій з мінами зубами колючим дроту на самому кордоні ЗСУ мали б зробити те що роблять москалі - відсувають на десятки км позиції звідки безкарно битимуть по українським містам артилерією, а їх "шебякіна" будуть в зоні недосяжності. Для цього треба мати свою зброю і штурмовиків з ненапакованих у буси та політичну волю формувати "сіру зону" на території росії. Поки ж є те що є і звісно будувати під артилерією першу лінію, не маючи можливості прикрити ці роботи хоч по ділянкам - це зрозуміле.

Цікавіше заяви антикорупційної організації, які дослідили "керівників" будівельних фірм на 270 млн, які одна працює в полі і влаштовує пяні бійки з матірю, інший теж "не живе життям мільйонера" чи хоча б як "людина з нормальною зарплатою". Тож питання хто створював ці фірми і чи просто "не хотіли як Гринкевичі" (вчора молодці забезпечували в критичний момент ЗСУ одягом і харчами, а через рік по тюрмам всю родину і навіть невістку сина хотіли запхати за грати) чи мафія вирішила: "війна надовго, а гроші на Монако треба зараз" і "освоїли" сотні млн, коли питати за роботу нема з кого?

Та найбільше проблема з емоціями "відстуні фортифікації", які логіка каже - не по можливостям на першій лінії у даній ситуації, це щоб не гнали солдат відбивати і "за ціною не постоїмо" типу виправдовуючи "ну і що що немає". Бо це для тцк і депутатів може "просто наловлені", а все це люди наші люди і їх життя треба берегти, і чхати на політичний шум. Тільки військова доцільність.

Непощастило Вовчанську, бо "сіра зона" не на Росії - не може поки Україна це зробити. Та евакуюватись можливість дали усім, судячи з репортажів, - автобуси, транспорт. Пощастило більше ніж кому в 2022-му році, які опинились в окупації.

До Харкова не підійшли на відстань артударів, оточити оркам Купянськ теж не вдалось бліцкригом. Тож не все так погано, незважаючи що атакують москалі, а не ЗСУ під Білгород.

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1005
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2037 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

942
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2875
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1974
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3260

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

746

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

918

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1331

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1938
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26161 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

628
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

833
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2767
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1099
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

817
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1071
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1060
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3957
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

933
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1508
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1291 1