Війна внесла свої корективи у життя людей. З 1 листопада 2022 року українців чекають деякі зміни.
Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні у листопаді.
Подорожчання термінового оформлення документів
Податкові зміни на первинному ринку житла
З 1 листопада набирають чинності норми Закону № 2600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».
Зміни передбачають запровадження для девелоперів податку на додану вартість за касовим методом, а для людей — продавців на первинному ринку податок на доходи фізосіб у розмірі 18% з різниці між ціною купівлі ціною продажу при першому продажу квартири.
Відповідно до цього закону, забудовникам доведеться платити 20-відсотковий ПДВ за касовим методом, а інвесторам – податки з продажу житла, в яке вони вклали свої гроші.
Зміни у медичній сфері
Посилиться контроль аптек з ліцензією на відпуск наркотичних (психотропних) препаратів. Щоб мати змогу продавати такі лікарські засоби, закладам необхідно зареєструватися в Електронній системі охорони здоров’я.
Також у листопаді запрацює другий етап запровадження в Україні електронного рецепта на наркотичні препарати. Відтак, алгоритм дій буде наступним: коли пацієнт отримуватиме такий рецепт, йому на номер телефону прийде повідомлення з унікальним номером і кодом погашення.
Ці дані необхідно буде передавати фармацевту в аптечному закладі, щоб він мав право відпустити на руки препарати наркотичного (психотропного) характеру.
Розпочати третій етап впровадження електронного рецепта планують вже 2023 року.
Допомога для евакуйованих українців
Стамбульська конвенція набула чинності
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Документ передбачає низку заходів із захисту і підтримки постраждалим від домашнього насилля, а також протидії цьому явищу.
Зокрема, відповідно до Стамбульської конвенції, постраждалим забезпечується захист і підтримка через такі заходи:
- застосування захисних приписів;
- забезпечення інформування постраждалих про їхні права та можливості отримання допомоги та захисту;
- забезпечення діяльності спеціалізованих служб підтримки;
- незамовчування проблеми домашнього насильства;
- захист і підтримка дітей — свідків домашнього насильства.
Водночас омбудсмен України закликав критично підходити до будь-якої неперевіреної інформації стосовно Стамбульської конвенції.
«Стамбульська конвенція має на меті не розколоти, а консолідувати зусилля задля подолання насильства стосовно жінок та домашнього насильства», — підкреслив Лубінець.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці