Зміни з листопада: чого очікувати українцям

Війна внесла свої корективи у життя людей. З 1 листопада 2022 року українців чекають деякі зміни.

Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні у листопаді.


Подорожчання термінового оформлення документів


З 1 листопада змінюється вартість термінового оформлення внутрішнього паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Так, щоб оформити паспорт за десять днів тепер доведеться заплатити 496 гривень. Раніше вартість складала 252 гривні.
А за оформлення закордонного паспорта за три або сім днів доведеться заплатити не 704 гривень, а 992 гривень.
Крім того, оформлення та обмін проїзного документа біженця зросте в ціні з 226 гривень до 452 гривень, а посвідки на тимчасове проживання — з 352 до 452 грн.
Оформлення та обмін картки мігранта здорожчає зі 199 гривень до 399 гривень.
Податкові зміни на первинному ринку житла

З 1 листопада набирають чинності норми Закону № 2600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».

Зміни передбачають запровадження для девелоперів податку на додану вартість за касовим методом, а для людей — продавців на первинному ринку податок на доходи фізосіб у розмірі 18% з різниці між ціною купівлі ціною продажу при першому продажу квартири.

Відповідно до цього закону, забудовникам доведеться платити 20-відсотковий ПДВ за касовим методом, а інвесторам – податки з продажу житла, в яке вони вклали свої гроші.


Зміни у медичній сфері


Посилиться контроль аптек з ліцензією на відпуск наркотичних (психотропних) препаратів. Щоб мати змогу продавати такі лікарські засоби, закладам необхідно зареєструватися в Електронній системі охорони здоров’я.

Також у листопаді запрацює другий етап запровадження в Україні електронного рецепта на наркотичні препарати. Відтак, алгоритм дій буде наступним: коли пацієнт отримуватиме такий рецепт, йому на номер телефону прийде повідомлення з унікальним номером і кодом погашення.

Ці дані необхідно буде передавати фармацевту в аптечному закладі, щоб він мав право відпустити на руки препарати наркотичного (психотропного) характеру.

Розпочати третій етап впровадження електронного рецепта планують вже 2023 року.


Допомога для евакуйованих українців


З 1 листопада набирає чинності постанова уряду про відкриття спеціального рахунку для допомоги українцям на деокупованих територіях та евакуйованим громадянам.
Користуючись коштами донорів, що надходитимуть на цей рахунок, мешканці звільнених територій будуть отримувати гуманітарну та одноразову грошову допомогу у розмірі 3 000 гривень для дітей та інвалідів, 2 000 гривень — для інших категорій.
Виплати здійснюватиме Укрпошта. Так, на підставі відомостей Укрзалізниці за три дні до відправлення евакуаційного потяга Укрпошта має подати Мінреінтеграції інформацію про кількість осіб, які виїжджають, й орієнтовну суму коштів.
Після цього Мінреінтеграції протягом двох днів з дня отримання подання перераховує кошти Укрпошті, яка протягом п’яти днів проводить виплати.

Стамбульська конвенція набула чинності


В Україні 1 листопада набула чинності Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству, відома як Стамбульська конвенція.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець

Документ передбачає низку заходів із захисту і підтримки постраждалим від домашнього насилля, а також протидії цьому явищу.

Зокрема, відповідно до Стамбульської конвенції, постраждалим забезпечується захист і підтримка через такі заходи:

  • застосування захисних приписів; 
  • забезпечення інформування постраждалих про їхні права та можливості отримання допомоги та захисту; 
  • забезпечення діяльності спеціалізованих служб підтримки; 
  • незамовчування проблеми домашнього насильства;
  • захист і підтримка дітей — свідків домашнього насильства.

Водночас омбудсмен України закликав критично підходити до будь-якої неперевіреної інформації стосовно Стамбульської конвенції.

«Стамбульська конвенція має на меті не розколоти, а консолідувати зусилля задля подолання насильства стосовно жінок та домашнього насильства», — підкреслив Лубінець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

380
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1429
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2625 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3654
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3019
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2161

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

638

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

483

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1648

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1812
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

306
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

522
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

819
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5003
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

369
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

898
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10140
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

526
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

261
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

279
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

388
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

413