ЖІНОЧИЙ "МІСЯЧНИЙ" ЕГОЇЗМ РУЙНУЄ УКРАЇНСЬКЕ ЖІНОЦТВО

Важко тепер в Україні бути українкою.  Наше теперішнє жіноцтво підпало під вплив різноманітних ідеологій, занесених переважно з брутального і бездуховного Заходу. Ці ідеології викривлюють споконвічне призначення жінки. В цих вченнях жінці пропонується виснажлива і безглузда боротьба за повну рівність з чоловіками. Хоча не треба мікроскопа, щоби побачити біологічну, фізіологічну, психологічну різницю між чоловіком і жінкою.

До того треба додати принципову різницю у світовідчутті. Українська традиція передбачає повагу до жінки, але нам пропонують вимагати від чоловіків не цієї традиційної поваги, а сконструйованої кимось «системи гендерної рівності», яка жодним боком не пристосована до українського самобутнього життя. Й це не лише обтяжливо, але й образливо. Адже в українському світі (на відміну від Заходу і так званого «руського міра») жінка займає особливе місце. Вище, у певному розумінні, за місце чоловіка. Можна навіть сказати, що українки – природні, від давніх часів «феміністки». У правдивому, традиційному розумінні цього слова.

Коли зараз у нас заводять мову про фемінізм, то перше, що спадає на думку – нахабні ногаті і цицькаті дівулі з «Фемену», які борються за щось незрозуміле, оголюючись у публічних місцях. Про них мова не йтиме, адже ми всі розуміємо, що цьому «рухові», скоріше за все, симпатизують переважно темні окультні сили, які хочуть перекодувати українську жіночність на свій копил.

Мова йтиме про два різновиди українського національного фемінізму, які я називаю «сонячним» і «місячним». Ці різновиди фемінізму закорінені в українському минулому. «Сонячний» фемінізм, яскравою представницею якого вважаю Ліну Костенко, веде свій початок від праукраїнських служительок Хорса-Сонця, які несли народу духовне і світле, примиряюче та об’єднююче Слово родової правди. Сутність «сонячної» традиції у назві «Берегині».

«Місячний» фемінізм (до «публічних» представниць якого я відношу, серед інших, співачку Руслану та письменницю Забужко) має за джерело нічні (проте не темні) енергії Місяця, не духовні, а тілесно-пристрастні, чимось близькі до вузько-родового (кревного, сімейно-ужиткового) чаклунства давньоарійських жінок-віщунок, які могли лікувати, зваблювати і відмолювати, але не мали доступу до тих вселенських небесних джерел духовності, що охоплюють щирою і безкорисливою любов’ю усю українську людність.

«Сонячний» (духовний, всеохоплюючий) український фемінізм у нас майже знищено. Останні його представниці розділені, коло розірвано. «Сонячні» - переважно старшого віку і не мають гідних послідовниць. «Місячний» українській фемінізм, навпаки, є активним, але за своєю природою він продукує в жіночому середовищі лише «нижчі», простіші форми жіночої самобутності, з більшою присутністю егоїзму, прагнення до успіху, владності тощо.

Я цікавилась діяльністю різноманітних українських національних жіночих організацій (на кшталт Союзу Українок), але раз за разом знаходила там лише «місячну» енергетику в її багатьох різних проявах і видах. Ця енергетика спонукає до громадянської активності, але активності вузько спрямованої. Ця енергетика найлегше сполучається з політичними амбіціями та змаганнями за владу і гроші. «Місячні» феміністки можуть іноді захоплюватися лідерами, далекими від світовідчуття правдивих (етнічних) українців. Але на практиці організовані в жіночі громадські об’єднання «місячні» українки не піднімаються вище простенького старосвітського «просвітянства».

Розсвареність, порабщеність українського жіноцтва, відсутність в ньому широкої національної духовної солідарності є наслідком первинності егоїстичного, невіддільного від «місячної» традиції української жіночої самобутності. Тої самобутності, що її й далі називатимемо «фемінізмом», пам’ятаючи про умовність терміну та його чужинське походження.

Ми повинні відшукати жінок-носіїв «сонячної» традиції і поставити їх лідерами справжніх українських жіночих організацій. Таких організацій, які не отруєні «інтелігентською» звичкою красиво забалакувати всі питання, не отруєні боротьбою егоїзмів за лідерство, владу і гроші.

Лідерство «сонячних» українських феміністок  буде незаперечним, як є незаперечним літературний геній Ліни Костенко. Істинним природним Берегиням, як я вже переконалася, не треба доводити своє лідерство інтригами і красномовством. Від них лине така непереможна сила, що всім оточуючим стає ясно, що перед ними Істинна Провідниця, Істинна Мати Дітей Ранку.

Політичне відродження українства має початись з жіночих організацій нового типу, на чолі яких стоятимуть Берегині Хорсової Традиції.

Ми бачимо, що політичні партії західного типу, які були бездумно скопійовані українцями у 90-их роках,  постійно породжують зрадництво і легко руйнуються антиукраїнськими силами. Їм не стає внутрішнього духовного стрижня.

В давній Україні, за часів Святої Хорсової Держави (яку тепер прийнято називати Трипіллям), на чолі громади стояли не жадібні до влади і слави і тому жалюгідні чоловіки-воїни, а жінки-Берегині. Тому українці так потягнулися за Юлією Тимошенко. Майстри створення публічних образів (серед яких є розумні люди, які читають книжки про нашу минувшину) надали їй зовнішнього вигляду «сонячної» Берегині (давньоукраїнська сонячно-колова коса, вишивані червоні знаки на одязі, білий колір блузок і гольфів) і на цей образ миттєво, у єдиному пориві (котрий не мав і не має досі «раціональних» пояснень), відізвалися серця українців, їхня закорінена в душах і у крові родова пам’ять. І це показово.

Ми таким чином знаємо, яким має бути образ. Треба наповнити його УКРАЇНСЬКИМ ЗМІСТОМ! Скажемо відверто, що якраз того ЗМІСТУ у Юлії Володимирівни не було.

 

Постскриптум:  Хочу подякувати усім тим, хто підтримав мене після публікації мого роздуму про українську мову. Незважаючи на шаленство українофобів та «інтелектуалів» з так званого націонал-ліберального (насправді бездуховно-космополітичного) табору, нам вдалося відстояти свою позицію. Багато з моїх друзів і знайомих не очікували, що у ІСТИННОГО УКРАЇНСТВА виявиться так багато щирих оборонців. Для тих, хто питає про збірку «Зорекрай», відповідаю: я дала збірку на редагування знаним і досвідченим письменникам-українцям. Вони дещо мені порадили і означили свої зауваження. Я зрозуміла, що маю дещо переробити і це не піде майбутній книжці на погіршення. Окремі вірші буду пропонувати для прочитання на «Фіртці».

І ще одне – нещодавно я була в Києві, якраз у справах свого поетичного збірника. І раптом чую: «Потяг НОМЕР ОДИН – Київ-Москва відбуває….», - мене аж сіпнуло. Чому цей поїзд у нас і далі, вже 20 років незалежності – НОМЕР ОДИН? Чому не зробити номером першим потяг Київ-Івано-Франківськ, або, нехай, Донецьк-Львів. А потягу до Москви дати якись інший номер, скажімо, №66… Але, думаю, це буде темою мого іншого допису.


24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

3028 30
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10160 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

11298 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5217
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2999
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2450

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

105

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

143

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

512

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

580
01.03.2024

Минулий 2023 рік став стартом аграрного розвитку в Івано-Франківській громаді. Відтак, зараз спостерігають позитивну динаміку.  

459
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

514
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1470
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

633
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3284
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1927
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

892
01.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

17510
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

331
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

261
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

579
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

1023 2