ЖІНОЧИЙ "МІСЯЧНИЙ" ЕГОЇЗМ РУЙНУЄ УКРАЇНСЬКЕ ЖІНОЦТВО

Важко тепер в Україні бути українкою.  Наше теперішнє жіноцтво підпало під вплив різноманітних ідеологій, занесених переважно з брутального і бездуховного Заходу. Ці ідеології викривлюють споконвічне призначення жінки. В цих вченнях жінці пропонується виснажлива і безглузда боротьба за повну рівність з чоловіками. Хоча не треба мікроскопа, щоби побачити біологічну, фізіологічну, психологічну різницю між чоловіком і жінкою.

До того треба додати принципову різницю у світовідчутті. Українська традиція передбачає повагу до жінки, але нам пропонують вимагати від чоловіків не цієї традиційної поваги, а сконструйованої кимось «системи гендерної рівності», яка жодним боком не пристосована до українського самобутнього життя. Й це не лише обтяжливо, але й образливо. Адже в українському світі (на відміну від Заходу і так званого «руського міра») жінка займає особливе місце. Вище, у певному розумінні, за місце чоловіка. Можна навіть сказати, що українки – природні, від давніх часів «феміністки». У правдивому, традиційному розумінні цього слова.

Коли зараз у нас заводять мову про фемінізм, то перше, що спадає на думку – нахабні ногаті і цицькаті дівулі з «Фемену», які борються за щось незрозуміле, оголюючись у публічних місцях. Про них мова не йтиме, адже ми всі розуміємо, що цьому «рухові», скоріше за все, симпатизують переважно темні окультні сили, які хочуть перекодувати українську жіночність на свій копил.

Мова йтиме про два різновиди українського національного фемінізму, які я називаю «сонячним» і «місячним». Ці різновиди фемінізму закорінені в українському минулому. «Сонячний» фемінізм, яскравою представницею якого вважаю Ліну Костенко, веде свій початок від праукраїнських служительок Хорса-Сонця, які несли народу духовне і світле, примиряюче та об’єднююче Слово родової правди. Сутність «сонячної» традиції у назві «Берегині».

«Місячний» фемінізм (до «публічних» представниць якого я відношу, серед інших, співачку Руслану та письменницю Забужко) має за джерело нічні (проте не темні) енергії Місяця, не духовні, а тілесно-пристрастні, чимось близькі до вузько-родового (кревного, сімейно-ужиткового) чаклунства давньоарійських жінок-віщунок, які могли лікувати, зваблювати і відмолювати, але не мали доступу до тих вселенських небесних джерел духовності, що охоплюють щирою і безкорисливою любов’ю усю українську людність.

«Сонячний» (духовний, всеохоплюючий) український фемінізм у нас майже знищено. Останні його представниці розділені, коло розірвано. «Сонячні» - переважно старшого віку і не мають гідних послідовниць. «Місячний» українській фемінізм, навпаки, є активним, але за своєю природою він продукує в жіночому середовищі лише «нижчі», простіші форми жіночої самобутності, з більшою присутністю егоїзму, прагнення до успіху, владності тощо.

Я цікавилась діяльністю різноманітних українських національних жіночих організацій (на кшталт Союзу Українок), але раз за разом знаходила там лише «місячну» енергетику в її багатьох різних проявах і видах. Ця енергетика спонукає до громадянської активності, але активності вузько спрямованої. Ця енергетика найлегше сполучається з політичними амбіціями та змаганнями за владу і гроші. «Місячні» феміністки можуть іноді захоплюватися лідерами, далекими від світовідчуття правдивих (етнічних) українців. Але на практиці організовані в жіночі громадські об’єднання «місячні» українки не піднімаються вище простенького старосвітського «просвітянства».

Розсвареність, порабщеність українського жіноцтва, відсутність в ньому широкої національної духовної солідарності є наслідком первинності егоїстичного, невіддільного від «місячної» традиції української жіночої самобутності. Тої самобутності, що її й далі називатимемо «фемінізмом», пам’ятаючи про умовність терміну та його чужинське походження.

Ми повинні відшукати жінок-носіїв «сонячної» традиції і поставити їх лідерами справжніх українських жіночих організацій. Таких організацій, які не отруєні «інтелігентською» звичкою красиво забалакувати всі питання, не отруєні боротьбою егоїзмів за лідерство, владу і гроші.

Лідерство «сонячних» українських феміністок  буде незаперечним, як є незаперечним літературний геній Ліни Костенко. Істинним природним Берегиням, як я вже переконалася, не треба доводити своє лідерство інтригами і красномовством. Від них лине така непереможна сила, що всім оточуючим стає ясно, що перед ними Істинна Провідниця, Істинна Мати Дітей Ранку.

Політичне відродження українства має початись з жіночих організацій нового типу, на чолі яких стоятимуть Берегині Хорсової Традиції.

Ми бачимо, що політичні партії західного типу, які були бездумно скопійовані українцями у 90-их роках,  постійно породжують зрадництво і легко руйнуються антиукраїнськими силами. Їм не стає внутрішнього духовного стрижня.

В давній Україні, за часів Святої Хорсової Держави (яку тепер прийнято називати Трипіллям), на чолі громади стояли не жадібні до влади і слави і тому жалюгідні чоловіки-воїни, а жінки-Берегині. Тому українці так потягнулися за Юлією Тимошенко. Майстри створення публічних образів (серед яких є розумні люди, які читають книжки про нашу минувшину) надали їй зовнішнього вигляду «сонячної» Берегині (давньоукраїнська сонячно-колова коса, вишивані червоні знаки на одязі, білий колір блузок і гольфів) і на цей образ миттєво, у єдиному пориві (котрий не мав і не має досі «раціональних» пояснень), відізвалися серця українців, їхня закорінена в душах і у крові родова пам’ять. І це показово.

Ми таким чином знаємо, яким має бути образ. Треба наповнити його УКРАЇНСЬКИМ ЗМІСТОМ! Скажемо відверто, що якраз того ЗМІСТУ у Юлії Володимирівни не було.

 

Постскриптум:  Хочу подякувати усім тим, хто підтримав мене після публікації мого роздуму про українську мову. Незважаючи на шаленство українофобів та «інтелектуалів» з так званого націонал-ліберального (насправді бездуховно-космополітичного) табору, нам вдалося відстояти свою позицію. Багато з моїх друзів і знайомих не очікували, що у ІСТИННОГО УКРАЇНСТВА виявиться так багато щирих оборонців. Для тих, хто питає про збірку «Зорекрай», відповідаю: я дала збірку на редагування знаним і досвідченим письменникам-українцям. Вони дещо мені порадили і означили свої зауваження. Я зрозуміла, що маю дещо переробити і це не піде майбутній книжці на погіршення. Окремі вірші буду пропонувати для прочитання на «Фіртці».

І ще одне – нещодавно я була в Києві, якраз у справах свого поетичного збірника. І раптом чую: «Потяг НОМЕР ОДИН – Київ-Москва відбуває….», - мене аж сіпнуло. Чому цей поїзд у нас і далі, вже 20 років незалежності – НОМЕР ОДИН? Чому не зробити номером першим потяг Київ-Івано-Франківськ, або, нехай, Донецьк-Львів. А потягу до Москви дати якись інший номер, скажімо, №66… Але, думаю, це буде темою мого іншого допису.


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699