Зимові теплиці, що забезпечують врожай в умовах мінливої погоди, вимагають особливого догляду і підготовки до осінньо-зимового періоду вирощування. При цьому, різні матеріали накриття формуватимуть різні кліматичні умови в теплиці.
Що краще - купити теплицю або зібрати своїми руками?
Іноді тепличнику/дачнику початківцю вигідніше зібрати теплицю з підручних засобів - дерев'яного каркаса і плівки. Якщо ви не часто буваєте на ділянці або у вас обмежений бюджет, то це найкращий варіант. У всіх інших випадках, однозначно, вигідніше купити теплицю з заводу. Можна купити каркас з оцинкованого металу і накрити плівкою або полікарбонатом, можна замовити теплицю під ключ, все залежить від бюджету і масштабу вирощування культур. Для зимової теплиці головні вимоги - це міцність і герметичність. Чим краща герметичність, тим менші витрати на обігрів. Для опалення найкраще купити піч булер'ян на дровах або брикетах.
Особливості матеріалів для накриття зимових теплиць
У кожного матеріалу свої плюси та мінуси, тому вкрай важливо розкрити по максимуму позитивні сторони матеріалів і захистити себе від потенційних небезпек.
Плівка. Класичний і дешевий матеріал. Сучасні види плівки можуть бути різного кольору, і обирати його варто відштовхуючись від потреб вирощуваних культур.
Переваги та недоліки матеріалу. Плівка дешева, її легко перевозити та кріпити. У разі пошкодження плівку можна заклеїти армованим скотчем. До недоліків можна віднести короткий період її експлуатації 1 - 2 роки та вразливість до порізів.
Полікарбонат. В асортименті представлені матеріали різних кольорів і товщин. Сьогодні виробники випускають полікарбонати монолітні та стільникові товщиною від 4 мм.
Переваги та недоліки матеріалу. Міцність і довговічність - головні переваги полікарбонату. Його легко розрізати та кріпити за допомогою саморізів на каркас теплиці. З недоліків - габаритність і ламкість, а також висока вартість, відносно інших матеріалів. Переглянути асортимент і купити полікарбонат можна за посиланням.
Основні етапи підготовки до зимового вирощування
Очищення та дезінфекція: Перед початком осінньо-зимового періоду необхідно ретельно очистити теплицю від сміття і провести дезінфекцію. Це допоможе уникнути заражень і поширення паразитів.
Перевірка конструкції: Перевірте стан каркаса теплиці. Замініть пошкоджені або слабкі елементи, щоб забезпечити надійність і стабільність конструкції.
Утеплення: Залежно від обраного матеріалу для покриття, проведіть утеплення теплиці. Натягніть додатковий шар плівки або забезпечте правильне кріплення і герметизацію полікарбонату, щоб мінімізувати тепловтрати.
Забезпечення вентиляції: Важливо не забувати про вентиляцію теплиці. Переконайтеся, що система вентиляції працює справно, щоб уникнути перегріву або зайвої конденсації всередині.
Захист від снігу та вітру: Забезпечте захист від накопичення снігу на даху теплиці. Це можна зробити за допомогою спеціальних пристроїв або регулярного очищення від снігу під час сильних снігопадів. Від вітру захистить лише міцний каркас і надійний фундамент.
Які конструктиви краще для зимової теплиці?
У регіонах з рясними сніговими опадами існує ризик перевантаження теплиці снігом, від чого вона може зламатися. І тоді перед нами постає питання посилення конструкції, що призведе до підвищення ціни конструктиву. Одним із рішень у такій ситуації може бути аркова форма даху, на якій практично не накопичується сніг. Сучасні зимові конструктиви поставляються з прямими стінками та арковим дахом.
Як утеплити зимову теплицю під плівку?
Плівка трохи гірше тримає тепло, ніж інші матеріали, тому досвідчені фермери використовують двошарову плівку. Під час сильних заморозків між шарами плівки нагнітається тепле повітря за допомогою теплової гармати, створюючи бар'єр холодному повітрю. Також не варто забувати про традиційні системи обігріву, найбільш економічний з них - це піч булер'ян. Особливо вигідний цей спосіб опалення у великих фермерських теплицях.
Реклама