Зимова теплиця: особливості матеріалів та основні етапи монтажу

Зимові теплиці, що забезпечують врожай в умовах мінливої погоди, вимагають особливого догляду і підготовки до осінньо-зимового періоду вирощування. При цьому, різні матеріали накриття формуватимуть різні кліматичні умови в теплиці.

Що краще - купити теплицю або зібрати своїми руками? 

Іноді тепличнику/дачнику початківцю вигідніше зібрати теплицю з підручних засобів - дерев'яного каркаса і плівки. Якщо ви не часто буваєте на ділянці або у вас обмежений бюджет, то це найкращий варіант. У всіх інших випадках, однозначно, вигідніше купити теплицю з заводу. Можна купити каркас з оцинкованого металу і накрити плівкою або полікарбонатом, можна замовити теплицю під ключ, все залежить від бюджету і масштабу вирощування культур. Для зимової теплиці головні вимоги - це міцність і герметичність. Чим краща герметичність, тим менші витрати на обігрів. Для опалення найкраще купити піч булер'ян на дровах або брикетах. 

Особливості матеріалів для накриття зимових теплиць 

У кожного матеріалу свої плюси та мінуси, тому вкрай важливо розкрити по максимуму позитивні сторони матеріалів і захистити себе від потенційних небезпек. 

Плівка. Класичний і дешевий матеріал. Сучасні види плівки можуть бути різного кольору, і обирати його варто відштовхуючись від потреб вирощуваних культур. 

Переваги та недоліки матеріалу. Плівка дешева, її легко перевозити та кріпити. У разі пошкодження плівку можна заклеїти армованим скотчем. До недоліків можна віднести короткий період її експлуатації 1 - 2 роки та вразливість до порізів. 

Полікарбонат. В асортименті представлені матеріали різних кольорів і товщин. Сьогодні виробники випускають полікарбонати монолітні та стільникові товщиною від 4 мм. 

Переваги та недоліки матеріалу. Міцність і довговічність - головні переваги полікарбонату. Його легко розрізати та кріпити за допомогою саморізів на каркас теплиці. З недоліків - габаритність і ламкість, а також висока вартість, відносно інших матеріалів. Переглянути асортимент і купити полікарбонат можна за посиланням.

Основні етапи підготовки до зимового вирощування 

Очищення та дезінфекція: Перед початком осінньо-зимового періоду необхідно ретельно очистити теплицю від сміття і провести дезінфекцію. Це допоможе уникнути заражень і поширення паразитів. 

Перевірка конструкції: Перевірте стан каркаса теплиці. Замініть пошкоджені або слабкі елементи, щоб забезпечити надійність і стабільність конструкції. 

Утеплення: Залежно від обраного матеріалу для покриття, проведіть утеплення теплиці. Натягніть додатковий шар плівки або забезпечте правильне кріплення і герметизацію полікарбонату, щоб мінімізувати тепловтрати. 

Забезпечення вентиляції: Важливо не забувати про вентиляцію теплиці. Переконайтеся, що система вентиляції працює справно, щоб уникнути перегріву або зайвої конденсації всередині. 

Захист від снігу та вітру: Забезпечте захист від накопичення снігу на даху теплиці. Це можна зробити за допомогою спеціальних пристроїв або регулярного очищення від снігу під час сильних снігопадів. Від вітру захистить лише міцний каркас і надійний фундамент. 

Які конструктиви краще для зимової теплиці? 

У регіонах з рясними сніговими опадами існує ризик перевантаження теплиці снігом, від чого вона може зламатися. І тоді перед нами постає питання посилення конструкції, що призведе до підвищення ціни конструктиву. Одним із рішень у такій ситуації може бути аркова форма даху, на якій практично не накопичується сніг. Сучасні зимові конструктиви поставляються з прямими стінками та арковим дахом.

Як утеплити зимову теплицю під плівку? 

Плівка трохи гірше тримає тепло, ніж інші матеріали, тому досвідчені фермери використовують двошарову плівку. Під час сильних заморозків між шарами плівки нагнітається тепле повітря за допомогою теплової гармати, створюючи бар'єр холодному повітрю. Також не варто забувати про традиційні системи обігріву, найбільш економічний з них - це піч булер'ян. Особливо вигідний цей спосіб опалення у великих фермерських теплицях.

Реклама


02.09.2024 1078
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

891
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1918 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

876
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2811
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3158

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1292

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1887
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

792
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1266
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

994
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3771
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

884
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1