Зимова теплиця: особливості матеріалів та основні етапи монтажу

Зимові теплиці, що забезпечують врожай в умовах мінливої погоди, вимагають особливого догляду і підготовки до осінньо-зимового періоду вирощування. При цьому, різні матеріали накриття формуватимуть різні кліматичні умови в теплиці.

Що краще - купити теплицю або зібрати своїми руками? 

Іноді тепличнику/дачнику початківцю вигідніше зібрати теплицю з підручних засобів - дерев'яного каркаса і плівки. Якщо ви не часто буваєте на ділянці або у вас обмежений бюджет, то це найкращий варіант. У всіх інших випадках, однозначно, вигідніше купити теплицю з заводу. Можна купити каркас з оцинкованого металу і накрити плівкою або полікарбонатом, можна замовити теплицю під ключ, все залежить від бюджету і масштабу вирощування культур. Для зимової теплиці головні вимоги - це міцність і герметичність. Чим краща герметичність, тим менші витрати на обігрів. Для опалення найкраще купити піч булер'ян на дровах або брикетах. 

Особливості матеріалів для накриття зимових теплиць 

У кожного матеріалу свої плюси та мінуси, тому вкрай важливо розкрити по максимуму позитивні сторони матеріалів і захистити себе від потенційних небезпек. 

Плівка. Класичний і дешевий матеріал. Сучасні види плівки можуть бути різного кольору, і обирати його варто відштовхуючись від потреб вирощуваних культур. 

Переваги та недоліки матеріалу. Плівка дешева, її легко перевозити та кріпити. У разі пошкодження плівку можна заклеїти армованим скотчем. До недоліків можна віднести короткий період її експлуатації 1 - 2 роки та вразливість до порізів. 

Полікарбонат. В асортименті представлені матеріали різних кольорів і товщин. Сьогодні виробники випускають полікарбонати монолітні та стільникові товщиною від 4 мм. 

Переваги та недоліки матеріалу. Міцність і довговічність - головні переваги полікарбонату. Його легко розрізати та кріпити за допомогою саморізів на каркас теплиці. З недоліків - габаритність і ламкість, а також висока вартість, відносно інших матеріалів. Переглянути асортимент і купити полікарбонат можна за посиланням.

Основні етапи підготовки до зимового вирощування 

Очищення та дезінфекція: Перед початком осінньо-зимового періоду необхідно ретельно очистити теплицю від сміття і провести дезінфекцію. Це допоможе уникнути заражень і поширення паразитів. 

Перевірка конструкції: Перевірте стан каркаса теплиці. Замініть пошкоджені або слабкі елементи, щоб забезпечити надійність і стабільність конструкції. 

Утеплення: Залежно від обраного матеріалу для покриття, проведіть утеплення теплиці. Натягніть додатковий шар плівки або забезпечте правильне кріплення і герметизацію полікарбонату, щоб мінімізувати тепловтрати. 

Забезпечення вентиляції: Важливо не забувати про вентиляцію теплиці. Переконайтеся, що система вентиляції працює справно, щоб уникнути перегріву або зайвої конденсації всередині. 

Захист від снігу та вітру: Забезпечте захист від накопичення снігу на даху теплиці. Це можна зробити за допомогою спеціальних пристроїв або регулярного очищення від снігу під час сильних снігопадів. Від вітру захистить лише міцний каркас і надійний фундамент. 

Які конструктиви краще для зимової теплиці? 

У регіонах з рясними сніговими опадами існує ризик перевантаження теплиці снігом, від чого вона може зламатися. І тоді перед нами постає питання посилення конструкції, що призведе до підвищення ціни конструктиву. Одним із рішень у такій ситуації може бути аркова форма даху, на якій практично не накопичується сніг. Сучасні зимові конструктиви поставляються з прямими стінками та арковим дахом.

Як утеплити зимову теплицю під плівку? 

Плівка трохи гірше тримає тепло, ніж інші матеріали, тому досвідчені фермери використовують двошарову плівку. Під час сильних заморозків між шарами плівки нагнітається тепле повітря за допомогою теплової гармати, створюючи бар'єр холодному повітрю. Також не варто забувати про традиційні системи обігріву, найбільш економічний з них - це піч булер'ян. Особливо вигідний цей спосіб опалення у великих фермерських теплицях.

Реклама


02.09.2024 493
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

870
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1161
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1181
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5071
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7487 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10426 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

521

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1214

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1960

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2051
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

1163
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3524
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

697
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2975
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

750
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

587
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1747
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

524
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

302
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1192 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1163
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

860