Зимова теплиця: особливості матеріалів та основні етапи монтажу

Зимові теплиці, що забезпечують врожай в умовах мінливої погоди, вимагають особливого догляду і підготовки до осінньо-зимового періоду вирощування. При цьому, різні матеріали накриття формуватимуть різні кліматичні умови в теплиці.

Що краще - купити теплицю або зібрати своїми руками? 

Іноді тепличнику/дачнику початківцю вигідніше зібрати теплицю з підручних засобів - дерев'яного каркаса і плівки. Якщо ви не часто буваєте на ділянці або у вас обмежений бюджет, то це найкращий варіант. У всіх інших випадках, однозначно, вигідніше купити теплицю з заводу. Можна купити каркас з оцинкованого металу і накрити плівкою або полікарбонатом, можна замовити теплицю під ключ, все залежить від бюджету і масштабу вирощування культур. Для зимової теплиці головні вимоги - це міцність і герметичність. Чим краща герметичність, тим менші витрати на обігрів. Для опалення найкраще купити піч булер'ян на дровах або брикетах. 

Особливості матеріалів для накриття зимових теплиць 

У кожного матеріалу свої плюси та мінуси, тому вкрай важливо розкрити по максимуму позитивні сторони матеріалів і захистити себе від потенційних небезпек. 

Плівка. Класичний і дешевий матеріал. Сучасні види плівки можуть бути різного кольору, і обирати його варто відштовхуючись від потреб вирощуваних культур. 

Переваги та недоліки матеріалу. Плівка дешева, її легко перевозити та кріпити. У разі пошкодження плівку можна заклеїти армованим скотчем. До недоліків можна віднести короткий період її експлуатації 1 - 2 роки та вразливість до порізів. 

Полікарбонат. В асортименті представлені матеріали різних кольорів і товщин. Сьогодні виробники випускають полікарбонати монолітні та стільникові товщиною від 4 мм. 

Переваги та недоліки матеріалу. Міцність і довговічність - головні переваги полікарбонату. Його легко розрізати та кріпити за допомогою саморізів на каркас теплиці. З недоліків - габаритність і ламкість, а також висока вартість, відносно інших матеріалів. Переглянути асортимент і купити полікарбонат можна за посиланням.

Основні етапи підготовки до зимового вирощування 

Очищення та дезінфекція: Перед початком осінньо-зимового періоду необхідно ретельно очистити теплицю від сміття і провести дезінфекцію. Це допоможе уникнути заражень і поширення паразитів. 

Перевірка конструкції: Перевірте стан каркаса теплиці. Замініть пошкоджені або слабкі елементи, щоб забезпечити надійність і стабільність конструкції. 

Утеплення: Залежно від обраного матеріалу для покриття, проведіть утеплення теплиці. Натягніть додатковий шар плівки або забезпечте правильне кріплення і герметизацію полікарбонату, щоб мінімізувати тепловтрати. 

Забезпечення вентиляції: Важливо не забувати про вентиляцію теплиці. Переконайтеся, що система вентиляції працює справно, щоб уникнути перегріву або зайвої конденсації всередині. 

Захист від снігу та вітру: Забезпечте захист від накопичення снігу на даху теплиці. Це можна зробити за допомогою спеціальних пристроїв або регулярного очищення від снігу під час сильних снігопадів. Від вітру захистить лише міцний каркас і надійний фундамент. 

Які конструктиви краще для зимової теплиці? 

У регіонах з рясними сніговими опадами існує ризик перевантаження теплиці снігом, від чого вона може зламатися. І тоді перед нами постає питання посилення конструкції, що призведе до підвищення ціни конструктиву. Одним із рішень у такій ситуації може бути аркова форма даху, на якій практично не накопичується сніг. Сучасні зимові конструктиви поставляються з прямими стінками та арковим дахом.

Як утеплити зимову теплицю під плівку? 

Плівка трохи гірше тримає тепло, ніж інші матеріали, тому досвідчені фермери використовують двошарову плівку. Під час сильних заморозків між шарами плівки нагнітається тепле повітря за допомогою теплової гармати, створюючи бар'єр холодному повітрю. Також не варто забувати про традиційні системи обігріву, найбільш економічний з них - це піч булер'ян. Особливо вигідний цей спосіб опалення у великих фермерських теплицях.

Реклама


02.09.2024 785
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

586
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1147
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2448
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1324
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1936 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2905

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

733

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1645

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1625
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

302
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

435
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18352
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7450
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3644
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1030
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10767
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

255
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

248
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

445
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

438
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

670